Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: АВТОМАТИЗОВАНЕ УПРАВЛІННЯ ПОТОКОРОЗПОДІЛОМ СИСТЕМ ПОДАЧІ Й РОЗПОДІЛУ ВОДИ У ШТАТНИХ ТА АВАРІЙНИХ РЕЖИМАХ РОБОТИ

Загрузка...

АВТОМАТИЗОВАНЕ УПРАВЛІННЯ ПОТОКОРОЗПОДІЛОМ СИСТЕМ ПОДАЧІ Й РОЗПОДІЛУ ВОДИ У ШТАТНИХ ТА АВАРІЙНИХ РЕЖИМАХ РОБОТИ / сторінка 3

Назва:
АВТОМАТИЗОВАНЕ УПРАВЛІННЯ ПОТОКОРОЗПОДІЛОМ СИСТЕМ ПОДАЧІ Й РОЗПОДІЛУ ВОДИ У ШТАТНИХ ТА АВАРІЙНИХ РЕЖИМАХ РОБОТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,81 KB
Завантажень:
379
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 

5) Апробувати ефективність розробленого алгоритмічного і програмного забезпечення в реальних системах подачі й розподілу води.
Об'єкт дослідження – великомасштабні системи подачі й розподілу води.
Предмет дослідження – потокорозподіл в системах подачі й розподілу води при оперативному і довгостроковому автоматизованому управлінні в штатних та аварійних режимах роботи.
Методи дослідження – комп'ютерне моделювання потокорозподілу в системах подачі й розподілу води, теорія прийняття рішень у багатокритеріальних задачах, чисельні методи вирішення екстремальних задач, методи оптимізації і математичного програмування, методи теорії управління, лінійна алгебра, теорія графів.
Працездатність синтезованих алгоритмів підтверджується результатами імітаційного моделювання і впровадженням у виробництво підприємств водопровідно-каналізаційних господарств, проектних інститутів, у навчальний процес ряду вищих навчальних закладів України.
Наукова новизна отриманих результатів:
1.
Уперше задачі оперативного і довгострокового автоматизованого управління потокорозподілом СПРВ у штатних і аварійних режимах роботи математично сформульовані як багатокритеріальні задачі узагальненого математичного програмування, що відносяться до класу задач з незаданими бінарними відношеннями, які необхідно встановити в конкретних ситуаціях (залежно від типу розв'язуваної задачі - оперативне чи довгострокове управління умови будуть різними).
2.
Досліджено особливості схеми з'єднань систем подачі й розподілу води, і вперше розроблений інструментарій, що реалізує топологічний аналіз задачі локалізації аварійних ділянок, формування локалізуючих компонентів, побудову гіперграфа, bc-дерева графа мережі.
3.
Теоретично досліджений вплив місця розташування аварії на спосіб її локалізації і зміну режиму функціонування СПРВ, вперше сформульовані й доведені теореми, що постулюють єдиність існування максимально локалізуючого підграфа, єдиність розбивки графа на максимально локалізуючі підграфи (компоненти); єдиність процедури побудови гіперграфа.
4.
Уперше розроблені моделі прийняття раціонального рішення для задач оперативного і довгострокового автоматизованого управління потокорозподілом у СПРВ, оптимізації режимів роботи СПРВ у штатних режимах її функціонування.
5.
Уперше розроблені алгоритми вирішення задач автоматизованої генерації баз даних для проведення розрахункових задач у реальному режимі часу; формування баз даних для мереж з різною пропускною здатністю, генерації й аналізу графа СПРВ, тестування альтернативних проектів потокорозподілу в СПРВ, визначення локалізуючих компонент і структури усіченої мережі, прийняття рішень в аварійній ситуації.
6.
Розроблено основні підсистеми діалогової системи: розрахункова; графічна система візуалізації схеми з'єднань СПРВ і система керування базами даних.
7.
Розроблено новий програмний інструментарій - пакет програм “Діалогова система підтримки прийняття рішень при автоматизованому управлінні потокорозподілом у СПРВ на різних інтервалах часу”.
Практична цінність роботи полягає в тому, що в результаті проведених досліджень:
1.
Розроблено методологію управління технологічними процесами в системах подачі й розподілу води, методи й алгоритми вирішення ряду задач, що є центральною ланкою діалогової системи підтримки прийняття рішень при експлуатації СПРВ на різних інтервалах часу.
2.
Уперше розроблені підсистеми графічної візуалізації розрахункових схем, що складають ядро графічної системи; підтримки прийняття рішень як у штатних, так і в аварійних ситуаціях, сконструйована потужна розрахункова підсистема, що дозволяє в реальному масштабі часу моделювати різні стратегії управління СПРВ на різних інтервалах часу в штатних і аварійних режимах її роботи.
3.
Використання в практичній роботі підприємств водопровідно-каналізаційного господарства методик раціонального управління потокорозподілом у СПРВ, методів, алгоритмів і програмного забезпечення дозволяє підвищити надійність роботи систем подачі й розподілу води, значно скоротити кількість непродуктивних витрат у мережах, зменшити витрати на електроенергію, ліквідацію аварійних ситуацій.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Реферат на тему: АВТОМАТИЗОВАНЕ УПРАВЛІННЯ ПОТОКОРОЗПОДІЛОМ СИСТЕМ ПОДАЧІ Й РОЗПОДІЛУ ВОДИ У ШТАТНИХ ТА АВАРІЙНИХ РЕЖИМАХ РОБОТИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок