Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНЦЕПТУАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ АМЕРИКАНСЬКОГО ГЛОБАЛІЗМУ НА ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ

КОНЦЕПТУАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ АМЕРИКАНСЬКОГО ГЛОБАЛІЗМУ НА ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ

Назва:
КОНЦЕПТУАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ АМЕРИКАНСЬКОГО ГЛОБАЛІЗМУ НА ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,14 KB
Завантажень:
5
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ І МІЖНАРОДНИХ
ВІДНОСИН
ОБОРСЬКИЙ Олександр Петрович
УДК 327.8(73) + 327.58+316.4
КОНЦЕПТУАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ АМЕРИКАНСЬКОГО ГЛОБАЛІЗМУ НА ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ
спеціальність 23.00.04 - політичні проблеми міжнародних систем та
глобального розвитку
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ - 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі трансатлантичних досліджень Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Камінський Євген Євменович,
Інститут світової економіки і міжнародних відносин
НАН України, завідувач відділу трансатлантичних досліджень
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Шергін Сергій Олександрович,
Дипломатична академія України при МЗС України,
завідувач кафедри глобальних та регіональних систем
кандидат політичних наук
Погорська Ірина Іванівна
Інститут світової економіки і міжнародних відносин
НАН України, науковий співробітник відділу трансатлантичних
досліджень
Захист дисертації відбудеться “ 13 ” травня 2008 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.176.02 в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030 м. Київ, вул. Леонтовича, 5.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України, 01030 м.Київ, вул. Леонтовича, 5.
Автореферат розісланий “9 ” квітня 2008 року
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
к.політ.н. О.В. Сушко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації обумовлена новою динамікою американської глобальної політики в умовах тривалого миру, глобальної демократизації і технологічної революції, що помітно випереджає теоретичне осмислення даного процесу і його історичних наслідків з позицій класичних наукових парадигм.
Набувають нової якості такі основні фактори і тенденції, як глобалізація, імперіалізація, плюралізація центрів сили, регіоналізація, фрагментація, інтеграція, інтенсивна демократизація міжнародних відносин, інформаційно-технологічний розвиток, швидке і нерівномірне зростання населення, зміни в демографічній структурі, периферизація колишніх наддержав і остаточна маргіналізація держав, що не спромоглися відповісти на виклик незалежності, отриманої в ході розпаду імперських макроструктур. Діалектика конфлікту і синергії між цими явищами впливає на поведінку учасників міжнародних відносин, визначає трансформацію глобальної політичної системи, ускладнює прогнозування та обумовлює потребу в ґрунтовних теоретичних дослідженнях. Виявлення нових факторів, які впливають на поведінку суб’єктів міжнародних відносин, аналіз їх функцій за остаточну мету має вироблення нових політичних стратегій, спроможних консолідувати підходи до управління міжнародною системою та забезпечити її стабільність.
Актуальним з позицій класичних теорій політології та праксеології є питання трансформації американської соціальної моделі і американської моделі глобального управління, функціонування якої в умовах глобалізації та в контексті посилення ролі геоекономічних і транснаціональних чинників істотно змінюється. Аналіз змін в соціально-політичній структурі Сполучених Штатів Америки може дати відповідь на актуальне питання, яке вважається дискусійним у вітчизняній американістиці. Воно стосується прийдешньої ролі та місця американської потуги в міжнародних відносинах постбіполярної доби.
Особливістю сучасного міжнародно-політичного процесу є інтенсифікація відносин між провідними державами та урядовими і неурядовими міжнародними організаціями, транснаціональними суб’єктами міжнародних відносин, кількість і впливи яких постійно зростають. Зміцнення української державності потребує отримання сучасного наукового знання про американський і глобальний розвиток, що дозволить ефективніше аналізувати швидкоплинні зміни зорієнтованої на Америку міжнародної системи, використовувати ці знання для досягнення головної мети нашої держави – зміцнити свої позиції на міжнародній арені, надати стійкості її соціальній моделі та максимально забезпечити національну безпеку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: КОНЦЕПТУАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ АМЕРИКАНСЬКОГО ГЛОБАЛІЗМУ НА ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок