Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ РИНКУ ВИНОПРОДУКЦІЇ УКРАЇНИ

СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ РИНКУ ВИНОПРОДУКЦІЇ УКРАЇНИ

Назва:
СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ РИНКУ ВИНОПРОДУКЦІЇ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,18 KB
Завантажень:
329
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР “
IНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ”
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
МАТЧИНА Ірина Георгіївна
 
УДК 663.2:339.13(477)
СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ
РИНКУ ВИНОПРОДУКЦІЇ УКРАЇНИ
08.07.02  економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному інституті винограду і вина “Магарач” Української академії аграрних наук (м. Ялта).
Науковий консультант доктор економічних наук, старший науковий співробітник, заслужений діяч науки і
техніки АР Крим
Бузні Артемій Миколайович,
Таврiйський національний університет,
професор кафедри менеджменту і маркетингу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Червен Іван Іванович
Миколаївський державний аграрний університет, завідувач кафедри організації виробництва і агробізнесу
доктор економічних наук, професор
Єрмаков Олександр Юхимович
Національний аграрний університет, професор кафедри аграрної соціології та розвитку села
доктор економічних наук, професор
Щестопаль Олександр Миколайович
Інститут садівництва УААН,
головний науковий співробітник
Провідна організація – Херсонський державний аграрний університет Міністерства аграрної політики України
Захист дисертації відбудеться 16 січня 2007 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.350.01 Національному науковому центрі “Інститут аграрної економіки” за адресою: 03680, м. Київ, вул. Героїв Оборони, 10, конференц-зал, 3 – поверх.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” за адресою: 03680, м. Київ, вул. Героїв Оборони, 10, кім. 212.
Автореферат розісланий “14” грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ,
кандидат економічних наук Пулім В.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перехід до ринкової економіки зумовив глибокі зміни в агропромисловому комплексі України. Суттєвої трансформації зазнали організаційні структури АПК, системи керування і контролю, принципи функціонування галузей.
У формуванні продовольчого ринку країни важливу роль відіграють підприємства і структури, пов'язані з виробництвом і продажем алкогольної продукції. Їхня частка в роздрібному продовольчому товарообігу України становить у межах 20 %, що є досить високим показником для економіки.
Сфера виробництва та обігу цієї продукції є специфічною: з одного боку, стійка її реалізація забезпечує поповнення державного бюджету, з іншого – через негативні наслідки надмірного вживання алкоголю держава має обмежувати його споживання.
Розвиток галузей, зайнятих виробництвом алкогольної продукції, безпосередньо залежить від державної політики. Різкі й недостатньо послідовні ринкові перетворення спричинили зниження платоспроможного попиту населення, що негативно позначилося на стані економіки в цілому та виробництві виноробної продукції зокрема.
Функціонування ринку винопродукції має здійснюватися під впливом механізмів державного регулювання, забезпечувати стабільне надходження коштів до бюджету, легалізацію тіньового сектора, ефективну податкову систему, розвиток здорового конкурентного середовища, захист вітчизняного виробника від експансії закордонних ринків, стабілізацію розвитку галузі.
Загальну теорію сучасних ринкових відносин досліджено у працях багатьох закордонних авторів: П.А.Самуельсона, К.Р.Макконнела, С.Л.Брю, Ф.Е Котлера, А.Дайана, Ф.Букереля, Ф.Ансоффа, П.Друкера та ін.
Питанням адаптації організаційно-економічних відносин до соцiально-орієнтованих ринкових умов присвячені праці вiдомих українських учених: І.І. Лукінова, П.Т.Саблука, М.А.Павловського, С.Покропивного, Ю.Прахара, В.Рогача, А.М. Тимоніна та ін.
Окремі питання економіки виробництва винограду і вина висвітлено у працях А.М.Авідзби, А.М.Бузні, А.М.Гаркуші, М.С.Ігнатюк, Д.Н.Подгорної, В.О. Рибінцева, І.І.Червена, А.І Шумейка.
Виходячи з наявних наукових розробок та завдань практики, напрямом досліджень у сфері виноградарства та виноробства має стати системний підхід, який поєднає у собі постановку та розв'язання питань стосовно:
- проблем, чинників та тенденцій розвитку виноградарства і виноробства у комплексі з сучасними проблемами, чинниками та тенденціями розвитку економіки України;
- проблем регулювання виноградарсько-виноробного виробництва, коли ринкові регулятори та механізми, поряд із державним регулюванням, мають розглядатися як рівні сторони одного процесу, що взаємно забезпечують ефективне функціонування ринкових структур;
- перспектив розвитку вітчизняного виноградарсько-виноробного виробництва в умовах глобальних тенденцій на європейському та світовому ринках вина з врахуванням правил СОТ, норм і вимог до сортового складу та якості вина.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ РИНКУ ВИНОПРОДУКЦІЇ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок