Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМА МОТИВІВ У ЛІРИЦІ А. БЄЛОГО 1900–1908 рр. (ЗБІРКИ „ЗОЛОТО В ЛАЗУРИ” ТА „ПЕПЕЛ”)

СИСТЕМА МОТИВІВ У ЛІРИЦІ А. БЄЛОГО 1900–1908 рр. (ЗБІРКИ „ЗОЛОТО В ЛАЗУРИ” ТА „ПЕПЕЛ”)

Назва:
СИСТЕМА МОТИВІВ У ЛІРИЦІ А. БЄЛОГО 1900–1908 рр. (ЗБІРКИ „ЗОЛОТО В ЛАЗУРИ” ТА „ПЕПЕЛ”)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,57 KB
Завантажень:
326
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ В.Н. КАРАЗІНА
Косолапова Тетяна Миколаївна
УДК 821.161.1 – 1 Бєлий.09
СИСТЕМА МОТИВІВ У ЛІРИЦІ А. БЄЛОГО 1900–1908 рр.
(ЗБІРКИ „ЗОЛОТО В ЛАЗУРИ” ТА „ПЕПЕЛ”)
10.01.02 – російська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків–2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Лагунов Олександр Іванович,
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна, професор кафедри
історії російської літератури
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук
Лосієвський Ігор Якович,
Харківська державна наукова бібліотека імені В.Г. Короленка,
завідувач відділу рідкісних видань та рукописів
кандидат філологічних наук, доцент
Поборча Ірина Петрівна,
Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди,
доцент кафедри російської та світової літератури
Захист відбудеться „24” жовтня 2007 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.051.07 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, ауд. 2-37.
З дисертацією можна ознайомитися в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, площа Свободи, 4).
Автореферат розісланий „___11_” вересня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Гноєва Н.І.


Загальна характеристика роботи
Андрєй Бєлий є одним із найяскравіших представників культурної й літературної епохи кінця ХІХ – перших десятиліть ХХ століття. Теоретик символізму, видатний поет, творець незвичайного жанру “Симфоній”, автор романів про долю Росії, він був націлений на духовний пошук, на експериментування. Особливо вагомими й оригінальними були його відкриття в царині вірша. Особистість Андрєя Бєлого якнайповніше поєднувала дві сутності, які доповнювали одна одну: поета-мовотворця та “експериментатора стилю” і вченого-теоретика, який аналізує (а зрештою, і синтезує) свої словесні досліди. У калейдоскопі тем, мотивів, образів, у зміні культурологічних уподобань, філософських та естетичних орієнтирів поета виразно простежується не тільки його мінлива особистість, але й динамічна порубіжна епоха у всьому розмаїтті інтелектуальних, художніх і соціально-філософських пошуків.
Багата й різнобічна творча спадщина Андрєя Бєлого привертала до себе велику увагу читачів, літературознавців, культурологів, надто починаючи з останніх десятиліть ХХ століття. Втім, вивчення його творчості в цілому розвивалося, передусім, на матеріалі прози – романів, мемуарів, публіцистики, робіт із теорії вірша. Про поезію А. Бєлого немає монографій, а в статтях висвітлюються, головним чином, окремі аспекти і мотиви ліричної творчості. У змістовних монографіях К. Мочульського, О. Лаврова, Л. Долгополова та ін. поезія розглядається в тісному зв’язку з життям і творчістю письменника.
Виходячи з того, що лірична поезія найбільш динамічно й точно відбиває духовні пошуки автора 1900–1908 років, зміну пріоритетів у його філософсько-естетичних поглядах, важливо було дослідити саме її у плані духовно-творчої еволюції поета.
Одним із перспективних напрямів такого дослідження ми вважаємо системний аналіз основних ліричних мотивів двох перших поетичних збірок А. Бєлого “Золото в лазури” і “Пепел”, які увібрали теми й мотиви, що стануть наскрізними для його творчості. Необхідність їх цілісного наукового осмислення й зумовлює актуальність пропонованої роботи.
Зв’язок із науковими програмами, планами, темами. Робота виконана в рамках наукової теми кафедри історії російської літератури Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна “Проблеми методу, поетики та жанру в російській літературі XIX і XX століть”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СИСТЕМА МОТИВІВ У ЛІРИЦІ А. БЄЛОГО 1900–1908 рр. (ЗБІРКИ „ЗОЛОТО В ЛАЗУРИ” ТА „ПЕПЕЛ”)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок