Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ У МИСТЕЦЬКОМУ КОЛЕДЖІ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ У МИСТЕЦЬКОМУ КОЛЕДЖІ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ У МИСТЕЦЬКОМУ КОЛЕДЖІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,33 KB
Завантажень:
53
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Інститут педагогіки і психології професійної освіти
Академії педагогічних наук України
ФУРСА Оксана Олександрівна
УДК 371.2:377.52:7
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ
НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ У
МИСТЕЦЬКОМУ КОЛЕДЖІ
13.00.04 – теорія та методика професійної освіти
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ –2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України.
Науковий керівниккандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, член-кореспондент АПН України Радкевич Валентина Олександрівна, Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, завідувач відділу дидактики професійної освіти, м. Київ.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор Гребенюк Георгій Євгенович, Національний університет внутрішніх справ, професор кафедри спеціальних дисциплін, м. Харків;
кандидат педагогічних наук, доцент Щербина Володимир Григорович, Криворізький державний педагогічний університет, завідувач кафедри графіки та прикладного мистецтва, м. Кривий Ріг.
Провідна установаЖитомирський державний університет імені Івана Франка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Житомир.
Захист відбудеться „18” травня 2005 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451.01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9).
Автореферат розісланий „16” квітня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лапаєнко С.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Сучасний стан соціально-культурного розвитку суспільства, нові вимоги виробництва до професійної компетентності фахівців художнього профілю зумовлюють необхідність інноваційних підходів до дизайн-освіти, оновлення її змісту з урахуванням художніх традицій минулого, досвіду декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва, естетичного і культурного розвитку особистості, її гуманістичної сутності.
В Україні здійснюється пошук шляхів якісної підготовки майбутніх фахівців з дизайну в навчальних закладах нового типу, реалізація дизайн-освіти на засадах синтезу мистецтва, науки і техніки, наступності змісту професійного навчання, його індивідуалізації та диференціації.
Як показало вивчення, дизайн-освіта в нашій державі мала фрагментарний характер, зазнавала досить значного ідеологічного впливу, що негативно позначалося на розвитку дизайнерської творчості, створенні якісних естетично оформлених виробів.
Концептуальні засади щодо змісту та організації підготовки дизайнерів ґрунтуються на положеннях Законів України “Про освіту”, ”Про професійно-технічну освіту”, “Про вищу освіту”, Національної доктрини розвитку освіти, а також Концепції розвитку професійно-технічної (професійної) освіти в Україні. У Постанові Кабінету Міністрів України від 20.01.1997 р. № 37 “Про першочергові заходи щодо розвитку національної системи дизайну та ергономіки і впровадження їх досягнень у промисловому комплексі, об’єктах житлової, виробничої і соціально-культурної сфер” зазначено, що суспільство має значний попит на фахівців з дизайну. Актуальність цієї професії стала очевидною в умовах насичення ринку товарів і послуг вітчизняними товарами, на які знизився попит, не зважаючи на їх ужиткову значущість, тобто, настав час готувати таких фахівців з дизайну, які здатні виготовляти не тільки функціонально корисні речі, але й високоякісні, зручні, естетично привабливі.
Розв’язання означених завдань гальмується суперечностями:
- між рівнем розвитку сучасного дизайн-виробництва та низькою кваліфікацією фахівців, яких пропонує ринок праці;
- між вимогами до організації навчально-виховного процесу в закладах нового типу і невідповідністю науково-методичного забезпечення їх діяльності;
- між зрослими потребами суспільства в культурних, освічених фахівцях та низьким рівнем забезпечення умов формування їх художнього творчого розвитку в процесі навчання;
- між посиленням уваги до фундаментальної (мистецтвознавчої) складової змісту дизайн-освіти та недостатньою кількістю годин, передбачених на оволодіння нею в освітньо-професійних програмах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ У МИСТЕЦЬКОМУ КОЛЕДЖІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок