Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ АНТАГОНІСТІВ І АГОНІСТА ОПІАТНИХ РЕЦЕПТОРІВ НА ПЕРЕБІГ ШОКУ ВІД ПОЄДНАНОЇ ДІЇ МЕХАНІЧНОЇ ТРАВМИ ТА ГОСТРОЇ КРОВОВТРАТИ (експериментальне дослідження)

ВПЛИВ АНТАГОНІСТІВ І АГОНІСТА ОПІАТНИХ РЕЦЕПТОРІВ НА ПЕРЕБІГ ШОКУ ВІД ПОЄДНАНОЇ ДІЇ МЕХАНІЧНОЇ ТРАВМИ ТА ГОСТРОЇ КРОВОВТРАТИ (експериментальне дослідження)

Назва:
ВПЛИВ АНТАГОНІСТІВ І АГОНІСТА ОПІАТНИХ РЕЦЕПТОРІВ НА ПЕРЕБІГ ШОКУ ВІД ПОЄДНАНОЇ ДІЇ МЕХАНІЧНОЇ ТРАВМИ ТА ГОСТРОЇ КРОВОВТРАТИ (експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,08 KB
Завантажень:
386
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство охорони здоров’я України
Тернопільська державна медична академія
ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України
Форманчук Олег Костянтинович
УДК 616-005.1:616-001:36-085.225
ВПЛИВ АНТАГОНІСТІВ І АГОНІСТА
ОПІАТНИХ РЕЦЕПТОРІВ НА ПЕРЕБІГ ШОКУ ВІД ПОЄДНАНОЇ ДІЇ
МЕХАНІЧНОЇ ТРАВМИ ТА ГОСТРОЇ КРОВОВТРАТИ
(експериментальне дослідження)
14.03.04 – патологічна фізіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
 
Тернопіль – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в експериментальній лабораторії 1120 Центрального військового клінічного госпіталю Західного оперативного командування.
Науковий керівник: доктор медичних наук Шерман Давид Миронович, 1120 Центральний військовий клінічний госпіталь Західного оперативного командування (м. Львів), завідувач експериментальною лабораторією.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Файфура Василь Васильович, Тернопільська державна медична академія ім. І. Я. Горбачевського МОЗ України, завідувач кафедри патологічної фізіології;
доктор медичних наук, професор Абрамов Андрій Володимирович, Запорізький державний медичний університет МОЗ України, професор кафедри патологічної фізіології.
Провідна установа: Донецький державний медичний університет ім. М. Горького МОЗ України, кафедра патологічної фізіології, м. Донецьк.
Захист дисертації відбудеться “ 20 ” травня 2004 р. о “ 12 ” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.601.01 у Тернопільській державній медичній академії ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України (46001, м. Тернопіль, майдан Волі, 1).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Тернопільської державної медичної академії ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України (46001, м. Тернопіль, вул. Руська, 12).
Автореферат розісланий “ 19 ” квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, професор Боднар Я. Я.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. За останні десятиріччя отримані значні успіхи в лікуванні шоку, особливо геморагічного. Досягнення сучасної хірургії, травматології, трансфузіології і реаніматології значно знизили смертність при ньому. Перш за все це стосується постраждалих, які поступають в стаціонар у ранньому періоді шоку. Лікування його пізнього періоду поки що залишається тяжкою і далеко не вирішеною задачею. На даний час це одна із актуальних проблем теоретичної і практичної медицини, особливо у зв’язку з різким збільшенням виробничого травматизму, почастішанням техногенних катастроф, стихійних лих, локальних війн, терористичних актів і “кримінальних війн” (Б.Г. Апанасенко, Г.М. Бесаев, И.В. Гальцева и др., 1990; Л.М. Клячкин, М.Н. Лебедева, И.Л. Клячкин, 1997; О.О. Шалімов, В.Я. Білий, Г.В. Гайко та ін., 2002).
В Україні, як і в інших країнах світу, травми стали першочерговою проблемою як цивільної системи охорони здоров’я, так і військової медицини. Смертність внаслідок травм в Україні складає 91,8 випадків на 100 тисяч населення, або 5,99 % за питомою вагою в загальній структурі смертності населення. За останні 10 років вона збільшилася на 24,4 випадки на 100 тисяч населення і досягає 32,68 % (С.О. Гур’єв, Н.М. Барамія, Я.Л. Заруцький та ін., 2002). Труднощі лікування постраждалих з тяжкими травмами обумовили збереження високої летальності – до 18-24 % (Ф.С. Глумчер, А.В. Макаров, Г.Г. Суслов, С.А. Дубров, 2002).
Приймає глобальний характер і стає досить нагальною проблема політравми. У структурі травм мирного часу частка множинних і поєднаних ушкоджень, перебіг яких ускладнюється шоком, сягає 20-25 %, а під час сучасних воєнних конфліктів – 50-70 % (О.О. Шалімов, В.Я. Білий, Г.В. Гайко та ін., 2002). Про відсутність адекватного лікування свідчить висока летальність, яка при травматичному шоку досягає 40-60 % (Э.А. Нечаев, И.А. Ерюхин, 1994; А.Б. Сингалевский, И.Ю. Малых, 2001), а при геморагічному – 80 % (А.Є. Король, С.Л. Рачкевич, А.Я. Король, 2000). Навіть у добре оснащених стаціонарах вона не стає меншою 11 % (D.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВПЛИВ АНТАГОНІСТІВ І АГОНІСТА ОПІАТНИХ РЕЦЕПТОРІВ НА ПЕРЕБІГ ШОКУ ВІД ПОЄДНАНОЇ ДІЇ МЕХАНІЧНОЇ ТРАВМИ ТА ГОСТРОЇ КРОВОВТРАТИ (експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок