Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ МАРКЕТИНГОВО-ЛОГІСТИЧНОГО МЕХАНІЗМУ ФУНКЦІОНУВАННЯ РИНКУ РОБОЧОЇ СИЛИ

ФОРМУВАННЯ МАРКЕТИНГОВО-ЛОГІСТИЧНОГО МЕХАНІЗМУ ФУНКЦІОНУВАННЯ РИНКУ РОБОЧОЇ СИЛИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ МАРКЕТИНГОВО-ЛОГІСТИЧНОГО МЕХАНІЗМУ ФУНКЦІОНУВАННЯ РИНКУ РОБОЧОЇ СИЛИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,50 KB
Завантажень:
116
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Калиниченко Максим Петрович |
УДК 331.5:658.8.012.12
ФОРМУВАННЯ МАРКЕТИНГОВО-ЛОГІСТИЧНОГО МЕХАНІЗМУ ФУНКЦІОНУВАННЯ РИНКУ РОБОЧОЇ СИЛИ
Спеціальність 08.09.01 – демографія, економіка праці,
соціальна економіка і політика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2005


Дисертацією є рукопис.
Дисертацію виконано на кафедрі маркетингу Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент
Гриценко Сергій Іванович,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри маркетингу.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Балабанова Людмила Веніамінівна, Донецький державний університет економіки і торгівлі ім. М.І.Туган-Барановського Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри маркетингового менеджменту;
кандидат економічних наук, доцент Шаульська Лариса Володимирівна,
Інститут економіки промисловості НАН України, провідний науковий співробітник відділу економічних проблем охорони праці та соціальної політики.
Провідна установа:
Харківський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра управління персоналом.
Захист відбудеться „26” травня 2005 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.03 у Донецькому національному університеті за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 186, ауд. 409.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий „21” квітня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук, доцент С.П.Калініна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Одним із стратегічних завдань подальшого економічного розвитку України є підвищення ефективності використання трудового потенціалу. Своєрідним індикатором підвищення ролі людського фактора виступає ринок робочої сили, який займає центральне місце в системі ринкових відносин. Проте на сучасному етапі до існуючої системи формування ринку робочої сили повільно залучаються інструменти та підходи, які орієнтовані на споживача робочої сили.
Труднощі, з якими зіштовхуються суб’єкти трудових відносин на рівні регіону і підприємств, є загальними для всіх, а механізми їх подолання ще не досить ефективні. Тільки у Донецькій області за період з 1999 по 2003 р. середньорічна кількість працівників у сільськогосподарських підприємствах скоротилася на 38,3%, а кількість працівників, які перебувають в умовах вимушеної неповної зайнятості, зросла у
2,3 рази. Нерозвинутість сільської сфери докладання праці характеризується зростанням усіх форм безробіття, скороченням попиту на робочу силу, погіршенням соціального становища жінок і молоді, що спонукає економічно активне населення до зайнятості за межами офіційного сектора. Крім того, особливістю сільського ринку робочої сили є прискорення процесів інтеграції капіталу підприємств промисловості й сільського господарства, що призводить до монополізації попиту на робочу силу з боку великих агроформувань.
Якісно новий рівень розвитку соціально-трудових відносин вимагає проведення наукових досліджень щодо застосування ринкових інструментів при формуванні механізму функціонування ринку робочої сили. Теорія і практика формування механізму функціонування ринку робочої сили знаходиться на етапі становлення, а тому вимагає відповідного використання методології маркетингу й логістики як ринкових інструментів вивчення, задоволення потреб і узгодження інтересів суб’єктів зовнішнього та внутрішніх ринків робочої сили.
В економічній літературі категорія “ринок робочої сили” є актуальним предметом досліджень, результати яких викладено у роботах провідних науковців України: О.Амоші, С.Бандура, Д.Богині, О.Грішнової, І.Гнибіденка, В.Дієсперова, Є.Качана, А.Колота, Е.Лібанової, Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ МАРКЕТИНГОВО-ЛОГІСТИЧНОГО МЕХАНІЗМУ ФУНКЦІОНУВАННЯ РИНКУ РОБОЧОЇ СИЛИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок