Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Країни Азійсько-Тихоокеанського регіону в системі економічних пріоритетів України

Країни Азійсько-Тихоокеанського регіону в системі економічних пріоритетів України

Назва:
Країни Азійсько-Тихоокеанського регіону в системі економічних пріоритетів України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,56 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ І МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
Романов Денис Сергійович
УДК 339(9+477)
Країни Азійсько-Тихоокеанського регіону в системі економічних пріоритетів України
08.05.01 - світове господарство і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук
КИЇВ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України
Науковий керівник: Хахлюк Анатолій Миколайович, к.е.н., с.н.с. відділу зовнішньоекономічних досліджень Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України
Офіційні опоненти: Плотніков Олексій Віталійович, доктор економічних наук, професор, завідувач відділу міжнародних валютно-фінансових відносин Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України
Рубцова Марина Юріївна, к.е.н., с.н.с. кафедри світового господарства і міжнародних економічних відносин Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Провідна установа
Українська академія зовнішньої торгівлі Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України.
Захист відбудеться “07” травня 2002 року о 15-й годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.176.01 в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030 м. Київ – 30, вул. Леонтовича, 5.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030 м. Київ - 30, вул. Леонтовича, 5.
Автореферат розісланий “04” квітня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Хахлюк А.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Ключовою умовою формування ефективної відкритої економіки України є вироблення такої моделі міжнародного співробітництва, яка найбільшою мірою враховувала б наявний потенціал взаємодії у сферах торгівлі, інвестиційної, науково-технічної взаємодії.
В цьому зв'язку одним з пріоритетних геоекономічних напрямів для України є Азійсько-Тихоокеанський регіон (АТР), до якого входять динамічні та надзвичайно конкурентоспроможні на різних сегментах світового ринку країни.
Широке співробітництво з групою країн, які знаходяться у Східній та Південно-Східній Азії – передусім Китаєм, Японією, Південною Кореєю, блоком держав-членів АСЕАН, а також деяких інших країн регіону, є одним з головних напрямів інтеграційної стратегії України, фактором ринкової трансформації, побудови ефективної відкритої економіки України. Причому цілісність проблематики дослідження Азійсько-Тихоокеанського регіону в такому складі країн зумовлюється традиційною структуризацією регіонів світу. Отже до нього умовно (за принципом “від зворотнього”) входять ті азійські країни, які не належать до регіонів Близького Сходу та Центральної Азії, а також держави до блоку НАФТА, Латинської Америки, Австралії та Океанії (хоча вони мають вихід до Тихого океану), Африки, європейського регіону.
Такі положення, що характеризують актуальність та практичну значущість тематики дослідження відповідають численним офіційним заявам керівників української держави та положенням програмних документів щодо геоекономічних перспектив розвитку відкритої економіни України.
Таким чином, можна зазначити, що актуальність даного дослідження визначається нагальною потребою визначення основних цілей торгово-економічного співробітництва України з країнами АТР за широким спектром його форм, в контексті тенденцій глобалізації та регіоналізації та з урахуванням потенціалу такого співробітництва й потреб вітчизняної економіки.
В українській економічній науці неодноразово піднімалися проблеми розвитку країн АТР, поширення інтеграційних процесів в цьому регіоні, а також співробітництва з ним нашої держави. Зокрема ці проблема дістали висвітлення в роботах О.Білоруса, В.Будкіна, І.Бураковського, В.Вергуна, М.Дудченка, А.Кредісова, Д.Лук'яненка, В.Новицького, В.Онищенка, Ю.Пахомова, О.Плотнікова, А.Поручника, А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Країни Азійсько-Тихоокеанського регіону в системі економічних пріоритетів України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок