Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організаційно-економічний механізм управління фінансовими ресурсами акціонерного товариства

Організаційно-економічний механізм управління фінансовими ресурсами акціонерного товариства

Назва:
Організаційно-економічний механізм управління фінансовими ресурсами акціонерного товариства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,03 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ В.Н.КАРАЗІНА
ТРЕТЬЯК ОЛЕНА ДАМИРІВНА
УДК 334.722.8.
Організаційно-економічний механізм
управління фінансовими ресурсами
акціонерного товариства
Спеціальність 08.02.03 – організація управління, планування і
регулювання економікою
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській державній академії залізничного транспорту Міністерства транспорту України
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент
Колесніков Олександр Володимирович,
Харківська державна академія залізничного
транспорту, зав. кафедрою фінансів
Офіційні опоненти: - доктор економічних наук, професор
Дикань Володимир Леонідович,
Харківська державна академія залізничного
транспорту, зав. кафедрою економіки і
галузевого менеджменту
 
кандидат економічних наук
Петренко Юрій Олегович,
Харківська обласна державна адміністрація,
начальник відділу аналізу та прогнозів розвитку промисловості.
Провідна установа – Харківський державний економічний університет
Міністерства освіти і науки України, кафедра менеджменту,
м. Харків
Захист відбудеться “23” лютого 2001 року о 1515 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.01 Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. V- 67.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “22” січня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.М. Соболєв ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Теорія і практика економічних і управлінських трансформацій відповідно до вимог ринкових відносин нещодавно з'явилася на Україні. Процес трансформації носить складний, неоднозначний і суперечливий характер. За останні роки економічні реформи не принесли бажаних результатів. Продовжується скорочення обсягу внутрішнього валового продукту, загострилася проблема зайнятості. Вихід з економічної кризи безупинно зв'язаний з адаптацією підприємств в умовах реформування економіки.
Виникнення акціонерних товариств ставить перед фінансовою наукою цілий ряд нових проблем, зв'язаних із дослідженнями особливостей мобілізації фінансових ресурсів, форм і методів фінансування, податковим плануванням, інформаційним забезпеченням аналізу інвестицій і фінансової діяльності по запитах користувачів, забезпеченням економічної безпеки підприємства.
Практика функціонування акціонерних товариств на Україні далека від досконалості, що обумовлюється цілою низкою причин: порівняно нетривалим періодом їхнього існування; нестачами законодавчої бази регулювання їхньої діяльності; не використанням у повному обсязі фінансових інструментів мобілізації засобів, що широко поширені у світовій практиці і т.п.
У ряді випадків недоліки законодавчої бази приводять до виникнення "фіктивних" акціонерних товариств при відсутності в них власного капіталу і їхнього функціонування на основі побудованої "піраміди". Не одержали належного поширення ефективні методи залучення фінансових ресурсів, особливо акціонерними підприємствами-гігантами, такі як облігаційні позики товариств у національній і зарубіжній валюті, що за певних умов могли б знайти стійкий попит не тільки на внутрішньому, але і на світовому ринках. Підприємства виробничого призначення не повною мірою використовують можливості інтеграції національних виробництв у національну економіку.
Одною з умов успішної підприємницької діяльності є правильне прийняття рішень про фінансову стратегію підприємства, що припускає, крім можливостей поширення ринку збуту продукції, установлення взаємовідносин між дійсними і потенційними партнерами. Водночас, невизначеність наслідків інфляції, з одного боку, і як результат - відсутність довгострокового кредитування, з іншого, змушують акціонерні підприємства далеко не кращим способом формувати структуру коштів і джерела їхнього утворення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Організаційно-економічний механізм управління фінансовими ресурсами акціонерного товариства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок