Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІДЕНТИФІКАЦІЯ ПТАШНИКА ДЛЯ ПОБУДОВИ СИСТЕМИ АВТОМАТИЗАЦІЇ ТЕМПЕРАТУРНОГО РЕЖИМУ

ІДЕНТИФІКАЦІЯ ПТАШНИКА ДЛЯ ПОБУДОВИ СИСТЕМИ АВТОМАТИЗАЦІЇ ТЕМПЕРАТУРНОГО РЕЖИМУ

Назва:
ІДЕНТИФІКАЦІЯ ПТАШНИКА ДЛЯ ПОБУДОВИ СИСТЕМИ АВТОМАТИЗАЦІЇ ТЕМПЕРАТУРНОГО РЕЖИМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,09 KB
Завантажень:
420
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Ботвін Володимир Людвігович
УДК 636.5252/58:62 503.51
 
ІДЕНТИФІКАЦІЯ ПТАШНИКА ДЛЯ ПОБУДОВИ СИСТЕМИ
АВТОМАТИЗАЦІЇ ТЕМПЕРАТУРНОГО РЕЖИМУ
05.13.07 Автоматизація технологічних процесів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі “Автоматизації сільськогосподарського виробництва” Національного аграрного університету.
Науковий керівник: к.т.н., професор, Лисенко Віталій Пилипович, зав. кафедри “Автоматизації сільськогосподарського виробництва” (Національний аграрний університет, м. Київ)
Офіційні опоненти: д.т.н., професор, Трегуб Віктор Григорович, (Національний університет харчових технологій, Міністерство освіти і науки України, м. Київ);
к.т.н., доцент, Ковриго Юрій Михайлович, зав. кафедри “Автоматизації теплоенергетичних установок” (НТУУ "Київський політехнічний інститут", Україна, м. Київ)
Провідна установа: НВК “Київський інститут автоматики” Держкомітету промполітики Украіни, м. Київ.
Захист відбудеться 20 червня 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .058.05 Національного університету харчових технологій, 01033, Київ-33, вул. Володимирська, 68 ауд. № 311.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету харчових технологій.
Автореферат розісланий 17 травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Філоненко В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми Енергоозброєність птахофабрик України у середньому з розрахунку на одного працюючого перевищує 200 кВт. Переважна більшість цих потужностей використовується для нагрівання вентиляційного повітря птахівничих приміщень в холодний період року. При цьому енерговитрати сягають 3500 … 4000 Гкал/рік, що в значній мірі пояснюється недосконалістю традиційних систем автоматичного управління, оскільки останні не враховують всю складність процесів, що протікають в таких складних об’єктах.
На сучасному етапі розвитку автоматизації зберігаються тенденції проектування автоматизованих систем управління мікрокліматом і температурою, зокрема, з використанням принципів розподіленого управління на основі мікроконтролерів та ЕОМ, об'єднаних в мережі різного рівня та призначення. Для реалізації такого управління потрібне алгоритмічне забезпечення і, в першу чергу, для ідентифікації параметрів об’єкта управління, визначення алгоритму оптимального управління, оптимізації підсистем та координації їх роботи.
Ідентифікація параметрів моделі об’єкта пов’язана з проблемами обробки отриманої та накопиченої інформації, особливостями самого об’єкта та управління ним, а саме: значною кількістю каналів управління, циклічністю в управлінні, значною інерційністю, зашумленням та низькою інформативністю результатів вимірювань, що використовуються для ідентифікації.
Зважаючи на зазначене, розробка та використання принципів, методів та алгоритмів ідентифікації пташника із його подальшою автоматизацією є актуальною науково-технічною проблемою, вирішення якої дозволить суттєво зменшити енерговитрати для забезпечення відповідного температурного режиму.
Мета роботи полягає у створенні системи ідентифікації параметрів моделі промислового пташника для побудови системи автоматизації його температурного режиму.
Оскільки пташник є складною біотехнічною системою, було поставлено та розв’язано такі задачі: розробка ієрархічної структури управління технологічними процесами з розмежуванням задачи між її складовими; розробка методики пасивної ідентифікації моделей об’єкта за основними каналами управління; забезпечення управління якістю та швидкістю ідентифікації залежно від її стадії.
Наукова новизна дисертаційної роботи полягає у вперше розробленій структурі системи ідентифікації параметрів моделі пташника; удосконалених способах управління обчислювальним навантаженням шляхом обробки отриманої інформації та інформації, що накопичується; удосконаленій оцінці отриманої, накопиченої інформації та оцінці вибірки на придатність для ідентифікації; модифікованому квадратичному критерії оцінки якості відтворення інформації; способі управління рівнем стикання вибірки в залежності від стадії ідентифікації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ІДЕНТИФІКАЦІЯ ПТАШНИКА ДЛЯ ПОБУДОВИ СИСТЕМИ АВТОМАТИЗАЦІЇ ТЕМПЕРАТУРНОГО РЕЖИМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок