Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Народна обрядовість в незалежній Україні

Народна обрядовість в незалежній Україні

Назва:
Народна обрядовість в незалежній Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,99 KB
Завантажень:
191
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
ГАЄВСЬКА ТЕТЯНА ІЛЛІВНА
УДК 392 (477) (043.3)
Народна обрядовість в незалежній Україні
17.00.01- теорія та історія культури
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертація на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ - 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і туризму України, м. Київ
Науковий керівник | кандидат філософських наук, провідний науковий співробітник
ПОПОВ БОРИС ВАСИЛЬОВИЧ, Інститут філософії ім. Г. Сковороди НАН України
Офіційні опоненти: |
доктор історичних наук, професор
КУРОЧКІН ОЛЕКСАНДР ВОЛОДИМИРОВИЧ,
провідний працівник інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнографії ім. М.Рильського НАН України
кандидат філософських наук, доцент
ЛОЗКО ГАЛИНА СЕРГІЇВНА, Київський національний університет культури і мистецтв
Провідна установа: |
Державна Академія керівних кадрів культури і мистецтв Міністерства культури і туризму
Захист відбудеться 03.112006р. О 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.807.02 у Київському національному університеті культури і мистецтв (0113,м. Київ, вул. Щорса, 36, ауд.209).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (0113,м. Київ, вул.. Щорса, 36).
Автореферат розісланий 02.10.2006_р.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради Д 26.807.02 Б.В.Деменко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Система цінностей українського народу має розгалужену будову, одним з елементів якої є обрядовість. Тому цілком природно, що до обрядів впродовж століть не згасає інтерес українців з боку фахівців цілого ряду наукових дисциплін та різних видів мистецтва – культурологів, етнографів і фольклористів, істориків культури і мистецтва, соціологів культури, режисерів масових свят та ін.
Як виразно світоглядний елемент культури, обряди українців впродовж усієї історії зазнавали гострого ідеологічного тиску, цензурних заборон та адміністративних переслідувань. Справжня сутність обрядів, повнота їх соціокультурних функцій викривлювалася, роль їх применшувалась або перебільшувалась як язичницькою, так і християнською та комуністичною (атеїстичною) ідеологіями. З іншого боку, і православна церква, і ідеологічні інституції радянської держави усвідомлювали величезну культурну потенцію народної обрядовості і вдавалися до різних заходів з метою інтегрувати її енергетику у власні доктрини та структури. Адміністративне „насадження” нових обрядів як запозичених (з християнської Візантії, революційної Франції тощо), так і власноруч сконструйованих „впитувалося” в спонтанний процес еволюції народних обрядів, змінювало їх форму, трансформувало їхні сутність та призначення.
В сучасних умовах, коли Україна виходить із тривалого періоду бездержавності, нищення національної культури, дослідження народної обрядовості стає особливо актуальним. Зокрема, і з’ясування історичної еволюції форм та змісту українських обрядів постає як важливе наукове завдання. В активі науковців значний доробок – детальні описи обрядових дійств, систематизованих за типами обрядів, ареалами, часовими інтервалами. Розроблено відповідний досить, повний категоріально-понятійний апарат. З’ясована функціональна динаміка обрядів у різних культурних контекстах. Ідентифікуючи обрядові групи з різними історичними періодами розвитку України, науковці здійснюють реконструкцію „духовного космосу” наших предків на тій або іншій часовій глибині. Проте цілісної картини еволюції української обрядовості все ще бракує. Цим і зумовлений вибір теми дисертаційного дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота здійснена відповідно до цільової комплексної програми культурологічних досліджень КНУКіМ, зокрема за планами науково-дослідної роботи кафедри теорії та історії культури „Художні процеси в суверенній Україні”, „Збереження й охорона історико-культурної спадщини України”, „Актуальні проблеми трансформаційних процесів в українській культурі”, постанови Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2004 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Народна обрядовість в незалежній Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок