Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРІЯ КИЇВСЬКОГО ВІДДІЛЕННЯ РОСІЙСЬКОГО ТЕХНІЧНОГО ТОВАРИСТВА (1871-1919)

ІСТОРІЯ КИЇВСЬКОГО ВІДДІЛЕННЯ РОСІЙСЬКОГО ТЕХНІЧНОГО ТОВАРИСТВА (1871-1919)

Назва:
ІСТОРІЯ КИЇВСЬКОГО ВІДДІЛЕННЯ РОСІЙСЬКОГО ТЕХНІЧНОГО ТОВАРИСТВА (1871-1919)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,79 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ЦЕНТР ДОСЛІДЖЕНЬ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ
ТА ІСТОРІЇ НАУКИ імені Г.М.ДОБРОВА
ПИЛИПЧУК Оксана Олегівна
УДК 9.06.06
ІСТОРІЯ КИЇВСЬКОГО ВІДДІЛЕННЯ
РОСІЙСЬКОГО ТЕХНІЧНОГО ТОВАРИСТВА
(1871-1919)
07.00.07 – історія науки і техніки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Центрі досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г.М. Доброва НАН України
Науковий керівник: доктор фіз.-мат. наук
ХРАМОВ Юрій Олексійович,
Центр досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України, завідувач відділу історії науки і техніки
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
САВЧУК Варфоломій Степанович,
Дніпропетровський національний університет МОН України, професор кафедри фізики
 
доктор технічних наук, професор
ГРІФФЕН Леонід Олександрович,
Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут” МОН України, директор державного політехнічного музею
Провідна установа: Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”
МОН України
Захист відбудеться 10 липня 2006 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.189.02 в Центрі досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва НАН України за адресою: 01601, м.Київ, вул.Грушевського 4, кім.615.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Центру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім.Г.М.Доброва НАН України (01032, Київ, бул. Шевченка 60).
Автореферат розісланий “ 8 ” червня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук В.Г.Гармасар
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Стійкий інтерес до історії діяльності науково-технічних установ, товариств, комісій є характерною ознакою сучасної історії науки і техніки. Вивчення й узагальнення позитивного досвіду попередників та освоєння їх наукової спадщини, важливі для вітчизняної історії науки і техніки як в теоретичному, так і в практичному аспектах. З’ясування значення конкретного внеску, зробленого членами того чи іншого наукового товариства до загального розвитку науково-технічного прогресу, сприяє виробленню більш глибокого і всебічного уявлення про його сучасний стан.
У ХІХ ст. природничі та технічні науки розвивалися в рамках університетів Російської імперії. Інша ситуація склалась у напрямках, пов’язаних з розвитком певної галузі промисловості чи народного господарства, які також вимагали наукових розробок і досліджень. Саме це зумовило появу перших в Російській імперії науково-технічних товариств, в рамках яких відбувалась концентрація науково-технічної думки з питань розвитку певної галузі промисловості, раціонального вирішення технічних питань, висвітлення наукових ідей, поширення технічних знань серед широких мас населення.
60-ті роки ХІХ ст. стали періодом широкого розгортання важливих галузей промисловості, розвитку науки. Саме в цей час в середовищі технічної інтелігенції неодноразово поставало питання про створення масштабного технічного товариства, за допомогою якого інженери-практики могли б обмінюватись накопиченим досвідом, висловлювати свою думку з найважливіших проблем промисловості, певною мірою впливати на рішення уряду, зустрічатися з видатними представниками науки. Ось чому невдовзі утворилось Російське технічне товариство (1866 р.), яке стало першим найбільш солідним об’єднанням представників технічної інтелігенції і промисловців. Воно контролювало всю промисловість країни. Активний розвиток таких галузей промисловості, як цукрова, легка, гірнича, металургійна в основних промислових регіонах Російської імперії, у свою чергу, вимагав створення місцевих науково-технічних осередків, діяльність яких була б присвячена розвиткові відповідної галузі. Так на територіях Російській імперії стали виникати регіональні відділення Російського технічного товариства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: ІСТОРІЯ КИЇВСЬКОГО ВІДДІЛЕННЯ РОСІЙСЬКОГО ТЕХНІЧНОГО ТОВАРИСТВА (1871-1919)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок