Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Щоденник як форма самовираження письменника

Щоденник як форма самовираження письменника

Назва:
Щоденник як форма самовираження письменника
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,73 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ВОЛОДИМИРА ГНАТЮКА
Танчин Катерина Яківна
УДК 72-94.09
Щоденник як форма самовираження письменника
Спеціальність 10.01.06 – теорія літератури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Тернопіль – 2005
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі теорії літератури та порівняльного літературознавства Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Сеник Любомир Тадейович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
директор Інституту літературознавчих студій
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор,
Бовсунівська Тетяна Володимирівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри зарубіжної літератури;
Кандидат філологічних наук, доцент
Сорока Петро Іванович,
Тернопільський національний педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка,
доцент кафедри теорії літератури,
порівняльного літературознавства і журналістики
Провідна установа: Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича,
кафедра зарубіжної літератури та теорії літератури, Міністерство освіти і науки України, м. Чернівці
Захист відбудеться 10 травня 2005 року о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.053.02 у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027, м. Тернопіль, вул. М. Кривоноса, 2.
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (46027 м. Тернопіль, вул. Кривоноса, 2).
Автореферат розіслано 08 квітня 2005 року
Учений секретар
Спеціалізованої вченої ради К 58.053.02 Лановик М. Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Примітною особливістю літературних запитів суспільства на рубежі XX і XXI ст. є зростаючий інтерес до документальної літератури. На зміну белетристиці, побудованій на художньому узагальненні, вигадці, приходить література, яка базується на фактичному матеріалі, на документальних свідченнях і є просто неоціненним матеріалом для розуміння минулого та й розуміння самого феномена письма. Перед сучасним літературознавством стоїть завдання не тільки історико-літературного вивчення, але і теоретико-літературного узагальнення феноменів документальної прози. Якщо раніше зазвичай ігнорували естетичну вартість більшості жанрів документалістики, які часто розглядали крізь призму художньої літератури, то тепер почастішали спроби їх класифікації і визначення жанрової природи кожного з них; з’ясування ролі, яку вони відіграють у загальному розвитку літератури.
Щоденник на сьогодні є, мабуть, найменш вивченим жанром документальної прози, одною з тих ділянок в українському літературознавстві, якої практично не торкалося перо дослідника літератури, внаслідок залежності літературознавства, в основному, від панівних тодішніх стереотипів.
Але сьогодні до нас повертається минуле у формі листів, спогадів, документальної та біографічної повісті. Вони заполонили сторінки українських часописів, виходять у світ окремими виданнями. Повертаються до читача і щоденники – зі спеціальних фондів, архівів, із видань у діаспорі.
Письменницькі щоденники стають фактом літератури, навіть, можна сказати, домінують серед інших жанрів. Межу між літературою і не-літературою долають відкрито, і автори усвідомлюють перехід цілком очевидно. Видається, що для письменників-діаристів буття щоденника лежить за межею жанру просто інтимного, такого, що не належить до літератури. Автори не байдужі до щоденників, на сьогодні цей жанр представлений найрізноманітнішими зразками, що вимагають і літературознавчого визначення феномена щоденника як форми самовираження письменника.
Периферійне становище, яке щоденник традиційно займав у літературознавчих дослідженнях серед інших жанрів, призвело до того, що сьогодні його вивчення потрібно починати фактично з “нульового циклу”, з визначення жанрових ознак, законів жанру і його місця в системі прозових жанрів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Щоденник як форма самовираження письменника

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок