Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІЖНАРОДНА ЕКОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

МІЖНАРОДНА ЕКОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

Назва:
МІЖНАРОДНА ЕКОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,99 KB
Завантажень:
198
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Донецький національний університет
Третьякова Ірина Сергіївна
УДК 614.7:339.9
МІЖНАРОДНА ЕКОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
Спеціальність 08.00.02 – світове господарство
і міжнародні економічні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародної економіки Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Бударіна Наталя Олександрівна
Донецький національний університет МОН України
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Черніченко Геннадій Олександрович, Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри розвитку і розміщення продуктивних сил;
кандидат економічних наук, доцент Лисов В’ячеслав Михайлович, Приазовський національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри економічної теорії, академік Міжнародної академії наук екології і безпеки життєдіяльності (м. Санкт-Петербург).
Захист відбудеться «26» травня 2008 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.03 у Донецькому національному університеті за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 186, ауд. 409.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий «25» квітня 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради
д.е.н., доцент С.П. Калініна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі розвитку світового господарства дослідження міжнародної екологічної безпеки зумовлено глобалізаційними процесами, які спрямовані на отримання економічного результату без урахування екологічної складової. Отже, постає потреба нової парадигми соціально-економічного зростання з урахуванням причин, визначення джерел та наслідків екологічних проблем. Необхідність шляху сталого соціально-економічного розвитку визнана світовою спільнотою і є основою фундаментальних напрямів прогресу сучасної цивілізації. Неможливість одностороннього розв’язання екологічних проблем будь-якою країною та транскордонний характер забруднення навколишнього природного середовища обумовлює необхідність розробки науково-практичних рекомендацій щодо забезпечення міжнародної екологічної безпеки в умовах глобалізації.
У світі спостерігається високий рівень забруднення та погіршення стану навколишнього природного середовища, спричиненого нераціональним природо-користуванням, недоліками міжнародно-правового регулювання, проблемами національного законодавства окремих країн світу в даній сфері й практики його застосування, що супроводжується величезними негативними еколого-економічними наслідками для суспільства,
Ключовою ланкою проблеми забезпечення міжнародної екологічної безпеки виступає наукове обґрунтування шляхів і методів гармонізації взаємодії світової економіки і навколишнього природного середовища країн світу, що потребує розробки науково-практичних рекомендацій і методик, які можуть бути ефективно використані, з одного боку, на національному рівні для оптимізації економічної діяльності в умовах нестійкого розвитку, з іншого – на глобальному рівні для створення умов, що забезпечують екологічно стійкий економічний розвиток країн світу з урахуванням міжнародних стандартів.
Питання сучасних глобалізаційних процесів широко розкриті в роботах вітчизняних і зарубіжних дослідників Е.Азроянца, Л.Антонюк, А.Ападураї, У.Бека, О.Білоруса, В. Будкіна, А.Гальчинського, В.Геєця, Б.Губського, М.Делягіна, А.Зинов'єва, О.Іанні, В.Клочко, В.Лапкіна, Д.Лук'яненка, З.Луцишин, В.Пантіна, І.Макаренка, Ю.Макогона, С.Пісаренко, А.Поручника, Р.Робертсона, Є.Савельєва, В.Савчук, Л.Склера, А.Уткіна, А.Філіпенка, Г.Черніченка, В.Чужикова, О. Шниркова і ряду інших, які в останні десятиліття займаються даною областю наукового знання.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: МІЖНАРОДНА ЕКОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок