Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: МІЖНАРОДНА ЕКОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

МІЖНАРОДНА ЕКОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ / сторінка 5

Назва:
МІЖНАРОДНА ЕКОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,99 KB
Завантажень:
198
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ ДИСЕРТАЦІЇ
У Вступі обґрунтовано актуальність теми дисертації, визначено мету і задачі дослідження, його об’єкт і предмет, наукову новизну та практичне значення одержаних результатів.
У розділі 1 «Теоретико-методологічні основи міжнародної екологічної безпеки в умовах глобалізації» розглянуто теоретичні основи розвитку глобалізаційних процесів, досліджено сутність міжнародної екологічної безпеки в контексті глобалізації світової економіки, а також визначено особливості взаємозв’язку між економічним та екологічним розвитком країн.
На основі здійсненого у роботі дослідження еволюції поглядів на розвиток світових глобалізаційних процесів в рамках різних шкіл і напрямів вітчизняної та зарубіжної економічної думки (школа концепції «Межі зростання», школа концепції «Сталого розвитку», школа універсального еволюціонізму (школа глобальної екології), школа контрольованого глобального розвитку, школа світ-системного аналізу, українська та російська школи глобалістики) визначено декілька форм глобалізації: фінансова глобалізація, становлення глобальних підприємств, регіоналізація економіки, інтенсифікація світової торгівлі, тенденція до конвергенції тощо. В той же час, економічна глобалізація тісно пов'язана з іншими глобальними проблемами сучасності, зокрема, з охороною навколишнього природного середовища. Враховуючи посилення екологічної складової в розвитку глобалізаційних процесів, запропоновано виділення такого напряму досліджень як екологічна глобалізація, яку слід визначати як процес формування і подальшого розвитку єдиного загальносвітового еколого-економічного простору шляхом забезпечення міжнародної екологічної безпеки на базі розповсюдження нових технологій, екологічних інновацій, участі в глобальних угодах у сфері охорони навколишнього природного середовища, формування міжнародного ринку торгівлі квотами.
За результатами дослідження сутності міжнародної екологічної безпеки в умовах глобалізації було отримано такі взаємозв’язки та узагальнення. По-перше, недолік і деградація природних ресурсів або екологічно небезпечні ситуації посилюють конфлікти і загострюють напруженість усередині держав і між ними.
По-друге, співпраця з питань навколишнього природного середовища є потенційно стабілізуючим чинником в міждержавних відносинах, який може знизити напруженість, пов'язану зі спільним використанням ресурсів. Іншою важливою сферою міждержавної екологічної співпраці в контексті зміцнення міжнародної безпеки є розробка правових і організаційних рішень для обміну інформацією, раннього попередження і інших форм співпраці щодо запобігання можливим екологічним аваріям та пом'якшення їх наслідків, а також щодо зміцнення діалогу і розширення взаємної довіри і відвертості.
По-третє, серед найважливіших чинників, які загрожують міжнародній еколого-економічній стабільності, виділено несприятливі демографічні тенденції, масову міграцію та швидке зниження добробуту, результатом чого може стати нестабільність і руйнування соціальних інститутів, що негативно впливає на стан екологічної безпеки країн світу.
Таким чином, визначено, що міжнародна екологічна безпека передбачає такий стан міжнародних відносин, при якому забезпечується збереження, раціональне використання, відтворення та підвищення якості навколишнього середовища, та при якому національна діяльність окремих держав виключає нанесення екологічної шкоди як окремим країнам світу, так і всьому світовому співтовариству.
В процесі дослідження встановлено характер взаємозв’язку між економічним розвитком та екологічною безпекою країн світу, який, на думку автора, полягає у взаємодії виробничих сил, що постійно розвиваються, з навколишнім середовищем (рис. 1).
Рис. 1. Схема взаємодії світової економіки та
навколишнього природного середовища
Дослідження, проведені автором в першому розділі дисертаційної роботи, дозволяють стверджувати, що подальшого розвитку потребує аналіз впливу економічних факторів на стан міжнародної екологічної безпеки в умовах глобалізації міжнародного економічного простору.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: МІЖНАРОДНА ЕКОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок