Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: МІЖНАРОДНА ЕКОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

МІЖНАРОДНА ЕКОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ / сторінка 6

Назва:
МІЖНАРОДНА ЕКОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,99 KB
Завантажень:
198
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

У розділі 2 «Аналіз впливу процесів глобалізації на сучасний стан міжнародної екологічної безпеки» проведено оцінку екологічних наслідків розвитку світової економіки; визначено роль природно-ресурсних чинників в системі економічних відносин України; оцінено економічні фактори при визначенні стратегії забезпечення екологічної безпеки промислових підприємств; визначено роль міжнародних валютно-кредитних організацій у забезпеченні міжнародної екологічної безпеки в умовах глобалізації.
У дисертаційній роботі розглянуто сектори економіки, які відіграють значну роль у суспільстві, а також чинять значний вплив на навколишнє середовище: енергетика, транспорт, сільське господарство та туризм, що дозволило виявити наступні тенденції.
1. Енергетика є найбільшим забруднювачем атмосферного повітря і джерелом утворення газів, що виконують найважливішу роль в створенні так званого «парникового ефекту» - глобальної проблеми номер один у світі.
Рис. 2. Структура світового виробництва енергії
у 2006 році за походженням
За останні 30 років загальне споживання енергії зросло на 57%, причому основна її частина була отримана за рахунок спалювання нафти, природного газу і вугілля, тоді як використання атомної енергії, гідроелектроенергії і поновлювальних джерел енергії було незначним (рис. 2).
2. В промислово розвинутих країнах частка транспорту в споживанні енергоресурсів складає 12-17%, причому 50-60% припадає на автомобільний транспорт. Проведений розрахунок енергоємності вантажних перевезень різними видами транспорту по відношенню до залізничного показав наступні результати: енергоємність перевезень морським транспортом складає 117%, річковим – 133%, автомобільним – 1690%, нафтопровідним – 65%, газопровідним – 700%.
3. Основною метою сільськогосподарської політики у всіх регіонах світу є збільшення виробництва продуктів харчування. Випуск сільськогосподарської продукції значно виріс в результаті механізації, використання неорганічних добрив та пестицидів, впровадження великомасштабних систем зрошення, оброблення малопродуктивних земель та технологічних розробок, включаючи розмноження та селекцію сільськогосподарських культур та тварин.
4. Території з високим ризиком погіршення навколишнього середовища внаслідок розвитку туристичної індустрії розташовуються у найбільш чутливих до такого впливу природних зонах: острови, прибережні райони й гірські масиви. Вилучення землі у користування, надмірна експлуатація природних ресурсів у рамках обмеженої території, будівництво готелів та елементів інфраструктури, надмірне використання води й енергії, потреба у додаткових потужностях для ліквідації відходів й обробки стічних вод призводить до негативних екологічних наслідків, погіршення стану рекреаційних ресурсів довкілля й втрати біорозмаїття.
Світові тенденції щодо стану навколишнього природного середовища мають своє відображення і в Україні: надмірна концентрація промислових об’єктів та автотранспорту на території України призвела до надзвичайного антропогенного навантаження на довкілля, зокрема на атмосферне повітря (рис. 3).
Рис. 3. Викиди шкідливих речовин від стаціонарних джерел
забруднення в регіонах України, 2005-2006рр.
Проведений аналіз показав, що економіці України притаманна висока питома вага ресурсомістких та енергоємних технологій, впровадження та нарощування яких здійснювалось найбільш «дешевим» способом – без будівництва відповідних очисних споруд. Ці та інші чинники, зокрема низький рівень екологічної свідомості суспільства, призвели до значної деградації довкілля України, надмірного забруднення поверхневих і підземних вод, повітря і земель, нагромадження у дуже великих кількостях шкідливих, у тому числі високотоксичних, відходів виробництва. Такі процеси призвели до різкого погіршення стану здоров'я людей, зменшення народжуваності та збільшення смертності, що загрожує вимиранням і біологічно-генетичною деградацією народу України.
Найважливішою умовою переходу економіки на принципи екологічно безпечного існування є екологізація господарської діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: МІЖНАРОДНА ЕКОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок