Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: МІЖНАРОДНА ЕКОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

МІЖНАРОДНА ЕКОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ / сторінка 7

Назва:
МІЖНАРОДНА ЕКОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,99 KB
Завантажень:
198
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Автором було проведено оцінку впливу економічних факторів на навколишнє середовище ЗАТ «Донецьксталь – металургійний завод» (далі ЗАТ «Донецьксталь»), яке входить у двадцятку найбільших забруднювачів навколишнього середовища Донецької області.
Проведений аналіз показав, що найбільш вагомими показниками, що чинять вплив на рівень викидів забруднюючих речовин у атмосферне повітря є обсяг виробництва, зношеність основних засобів та недостатність капіталовкладень у природоохоронні заходи. На основі отриманих даних було побудовано модель, яка включає три незалежні та найбільш вагомі параметри в якості лінійних членів та їх квадратичні та кубічну взаємодію (перехресні члени), що дозволило виявити пряму залежність обсягів викидів забруднюючих речовин від обсягів виробництва та зношення обладнання, та зворотну від капіталовкладень у природоохоронні заходи (рис. 4).
,
де у – обсяг викидів забруднюючих речовин у атмосферне повітря;
х1 – обсяг виробництва;
х2 – обсяг капіталовкладень;
х3 – зношення обладнання.
Рис. 4. Регресійна модель залежності викидів
забруднюючих речовин від параметрів аналізу
Отримані результати дозволили зробити висновок, що розширення виробництва на ЗАТ «Донецьксталь» при існуючому рівні технології призведе до збільшення обсягу емісій та погіршення екологічного стану. Водночас, розширення виробництва передбачає скорочення фінансових вкладень на природоохоронні заходи. Для реалізації екологічної стратегії, орієнтованої на досягнення конкурентної переваги на ринку та екологічно стійкого розвитку, необхідно змінити систему управління довкіллям з урахуванням зарубіжного досвіду та застосуванням міжнародних стандартів управління навколишнім середовищем.
Перетворення екологічних проблем на глобальні проблеми людства викликає необхідність проведення країнами світу спільних заходів щодо їх розв’язання і вимагає значних капіталовкладень у фінансування програм та проектів з охорони навколишнього природного середовища і раціонального використання природних ресурсів. Дослідження ролі міжнародних валютно-фінансових організацій у забезпеченні міжнародної безпеки в умовах глобалізації показало, що робота з охорони та покращення навколишнього природного середовища може бути успішною тільки при поєднанні національних програм кожної країни з колективними діями держав на основі міжнародного співробітництва в галузі екології, що потребує мобілізації величезних матеріальних і інтелектуальних ресурсів всього світу.
Вищезазначене зумовлює необхідність пошуку шляхів удосконалення економічних механізмів забезпечення міжнародної екологічної безпеки в умовах глобалізації.
У третьому розділі «Удосконалення економічних механізмів забезпечення міжнародної екологічної безпеки в умовах глобалізації» надано пропозиції щодо впровадження економічних механізмів Кіотського протоколу як фактору забезпечення екологічної безпеки України, розглянуто існуючий та запропоновано альтернативний механізм забезпечення державного контролю та регулювання системи екологічної безпеки в Україні, запропоновано напрями вдосконалення системи використання твердих побутових відходів на регіональному рівні з урахуванням європейського досвіду.
На основі узагальнення існуючих підходів щодо створення економічних механізмів міжнародної кооперації в межах Кіотського протоколу автором запропоновано механізм цільового екологічного інвестування як комбінацію економічних механізмів, передбачених Кіотськім протоколом, для реалізації якого запропоновано два напрями – цільове екологічне інвестування державних програм та цільове екологічне інвестування проектів, розроблених підприємствами (рис. 5). Під цільовими екологічними інвестиціями пропонується розуміти кошти, одержані від реалізації одиниць викидів на міжнародному ринку торгівлі квотами і використовувані для фінансування цільових екологічних проектів і державних програм, спрямованих на зниження викидів парникових газів в межах Кіотського протоколу.
(а) (б)
Рис. 5. Схема механізму цільового екологічного інвестування
Перший варіант (а) логічно продовжує стандартну схему міжнародної торгівлі викидами – покупець придбаває одиниці викидів з метою компенсації власних понадлімітних емісій.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: МІЖНАРОДНА ЕКОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок