Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: МІЖНАРОДНА ЕКОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

МІЖНАРОДНА ЕКОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ / сторінка 9

Назва:
МІЖНАРОДНА ЕКОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,99 KB
Завантажень:
198
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Міжнародний аспект проблеми екологічної безпеки пов'язаний з двостороннім або багатостороннім співробітництвом і часто орієнтується на розв'язання регіональних екопроблем як на урядовому, так і на неурядовому рівнях. Глобальний характер екологічної безпеки потребує докорінного перегляду всіх міжнародних зв'язків і відношень, реалізації глобально-гуманістичного мислення як на міжнародному, так і на субнаціональному рівнях.
ВИСНОВКИ
У дисертаційній роботі вирішено важливу наукову задачу розвитку теоретичних засад формування і реалізації механізму міжнародної екологічної безпеки в умовах глобалізації та розробки науково-практичних рекомендацій щодо удосконалення економічних механізмів забезпечення міжнародної екологічної безпеки в умовах глобалізації на сучасному етапі розвитку світової економіки.


В результаті проведеного дослідження зроблено такі висновки.
1. На основі дослідження теоретичних основ розвитку світових глобалізаційних процесів запропоновано визначення поняття «екологічна глобалізація» як процесу формування і подальшого розвитку єдиного загальносвітового еколого-економічного простору шляхом забезпечення міжнародної екологічної безпеки на базі розповсюдження нових технологій, екологічних інновацій, участі в глобальних угодах у сфері охорони навколишнього природного середовища, формування міжнародного ринку торгівлі квотами.
2. Розкрито сутність міжнародної екологічної безпеки в умовах глобалізації, яка передбачає такий стан міжнародних відносин, що забезпечує збереження, раціональне використання, відтворення та підвищення якості навколишнього середовища, та при якому національна діяльність окремих держав виключає нанесення екологічної шкоди як окремим країнам світу, так і всьому світовому співтовариству. Під цим розуміється відсутність дій, станів і процесів, які прямо або опосередковано чинять істотну шкоду для навколишнього середовища, населення і матеріальних об'єктів країн світу.
3. У процесі дослідження визначено взаємозв'язок між рівнем економічного розвитку країн світу і міжнародною екологічною безпекою. Так, централізоване планування економіки в країнах з перехідною економікою є однією з основних причин сучасних проблем деградації навколишнього середовища. Економічне зростання у країнах, що розвиваються, пов'язане із зростанням транспорту, що в свою чергу, посилює проблему забруднення атмосфери. У сільському господарстві країн світу зберігається тенденція збільшення використання пестицидів, що, за відсутності стійких методів господарювання, сприяє підвищенню забруднення ґрунтів і води. Розвиток туризму супроводжується зростанням повітряного і наземного транспорту, підвищенням споживання енергії, деградації ландшафтів. Все це свідчить про необхідність запровадження масштабних підходів й міжнародного співробітництва для доповнення зусиль на національному рівні щодо забезпечення екологічної безпеки країн світу.
4. Екологічну ситуацію в Україні оцінено як стабільну, але напружену, яка є наслідком нехтування протягом тривалого часу об’єктивними законами розвитку і відтворення природно-ресурсного комплексу. Перехід України до екологічно збалансованих моделей виробництва та споживання повинен здійснюватись шляхом ліквідації залежності між економічним зростанням і деградацією довкілля за рахунок підвищення ефективності використання природно-ресурсного потенціалу держави, удосконалення організаційно-економічної системи управління виробництвом тощо.
5. Аналіз економічних факторів при визначенні стратегії забезпечення екологічної безпеки промислових підприємств на прикладі ЗАТ «Донецьксталь – металургійний завод» показав, що найбільш вагомими показниками, що чинять вплив на рівень викидів забруднюючих речовин у атмосферне повітря, є обсяг виробництва, зношення обладнання та недостатній обсяг капіталовкладень у природоохоронні заходи. На основі отриманих даних побудовано модель, яка включає ці три незалежні та найбільш вагомі параметри в якості лінійних членів та їх квадратичні та кубічну взаємодію (перехресні члени), що відображає залежність викидів забруднюючих речовин від обсягів виробництва, капіталовкладень у природоохоронні заходи та зносом обладнання.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: МІЖНАРОДНА ЕКОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок