Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІМПЕРАТИВИ ЛЮДСЬКОЇ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ У ТЕХНОГЕННІЙ ЦИВІЛІЗАЦІЇ

ІМПЕРАТИВИ ЛЮДСЬКОЇ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ У ТЕХНОГЕННІЙ ЦИВІЛІЗАЦІЇ

Назва:
ІМПЕРАТИВИ ЛЮДСЬКОЇ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ У ТЕХНОГЕННІЙ ЦИВІЛІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,86 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ІВАНА ФРАНКА
КАМ'ЯНСЬКА ЮЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 141.3 : 316.2
ІМПЕРАТИВИ ЛЮДСЬКОЇ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ
У ТЕХНОГЕННІЙ ЦИВІЛІЗАЦІЇ
Спеціальність 09.00.03. – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Львів – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії філософського факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор,
декан філософського факультету,
завідувач кафедри теорії та історії культури
Львівського національного університету
імені Івана Франка
Мельник Володимир Петрович
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор,
завідувач кафедри філософії Національного
університету “Львівська політехніка”
Петрушенко Віктор Леонтійович
кандидат філософських наук, доцент кафедри
філософії та економіки Львівського національного
медичного університету імені Данила Галицького
Маринюк Віктор Гнатович
Провідна установа: Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”
Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться “8” грудня 2005 року о 14.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.35.051.02 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Університетська, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий “7” листопада 2005 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Б.Сінькевич


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Історія європейської цивілізації нерозривно пов'язана із розвитком та вдосконаленням техніко-технологічної основи суспільства. Нині технічний чинник стає детермінуючим не лише щодо соціальних і природних процесів, а й змінює місце людини у світі та світ самої людини. Особливої актуальності, практичної гостроти набувають питання з'ясування перспектив людства, моральних цінностей, що складають зміст етики виживання, норм життєдіяльності людини, її перетворювальних можливостей та меж і, найголовніше, – причин та механізмів, які зумовлюють тенденції цивілізаційного процесу. Розробка світоглядно-регулятивних принципів людської життєдіяльності як сукупності визначальних імперативів розвитку суспільства, що забезпечуватимуть збереження соціальної і природної сфер та їх подальше оптимальне функціонування в умовах техногенної цивілізації, визначає теоретично-практичну актуальність дисертаційної роботи.
Багато суперечностей техногенної цивілізації спричинені природою самої людини, яка є не тільки конструктивною, а й деструктивною: вона здатна не лише творити, але й заперечувати себе та світ. Такі антроподеструктивні настанови нині можна простежити у посиленні технократизації наукового світогляду: отримане знання стає самоціллю і самоцінністю, а гуманістичні вартості ставляться під сумнів. Виникає потреба у філософському осмисленні цієї небезпеки, яку можна назвати на кшталт “технократизму” – “наукократизмом”, та окресленні можливостей обмеження абсолютизації перетворюючого моменту людської діяльності.
Трансформуюча природа техногенної цивілізації виявляється у відношенні до індивідуального, етнічного та глобального вимірів буття людини. Зокрема, техногенна культура, одним зі структурних елементів якої є швидкісні телекомунікаційні системи та інформаційно-комп’ютерні мережі, викликає появу нових – людини від людини та людини від природи – соціальних форм відчуження. Існує необхідність передбачення їх деструктивних наслідків, у запобіганні можливого заміщення контактів людини з дійсністю на буття лише у світі віртуальної, модельованої реальності.
Універсальність та динамічність техногенної складової культури призводить до конфлікту з етнічним як найбільш консервативно-позитивним елементом її формоутворення. Знаходження шляхів розв'язання такої суперечності, що викликає дисонанс у суспільному розвитку, актуалізує необхідність дослідження проблеми ціннісних пріоритетів етнокультурного та техногенного чинників суспільного поступу та визначення меж їхнього взаємовпливу, які знайшли своє відображення у дисертаційній роботі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ІМПЕРАТИВИ ЛЮДСЬКОЇ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ У ТЕХНОГЕННІЙ ЦИВІЛІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок