Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЛОБІДСЬКО-УКРАЇНСЬКІ ВІЙСЬКОВІ ПОСЕЛЕННЯ РОСІЙСЬКОЇ АРМІЇ В 1817 – 1832 рр.:

СЛОБІДСЬКО-УКРАЇНСЬКІ ВІЙСЬКОВІ ПОСЕЛЕННЯ РОСІЙСЬКОЇ АРМІЇ В 1817 – 1832 рр.:

Назва:
СЛОБІДСЬКО-УКРАЇНСЬКІ ВІЙСЬКОВІ ПОСЕЛЕННЯ РОСІЙСЬКОЇ АРМІЇ В 1817 – 1832 рр.:
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,18 KB
Завантажень:
299
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені Т.Г.ШЕВЧЕНКА
Колєватов Олексій Олександрович
УДК 94 (47)”18”
СЛОБІДСЬКО-УКРАЇНСЬКІ ВІЙСЬКОВІ ПОСЕЛЕННЯ
РОСІЙСЬКОЇ АРМІЇ В 1817 – 1832 рр.:
адміністративно-господарська структура
07.00.02 – всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернігів – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі всесвітньої історії Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка, Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
ЯЧМЕНІХІН Костянтин Михайлович
Чернігівський державний педагогічний
університет імені Т.Г.Шевченка,
завідувач кафедри всесвітньої історії
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
КАПЛІН Олександр Дмитрович
Харківський національний університет
імені В.Н.Каразіна,
професор кафедри історіографії,
джерелознавства та археології
кандидат історичних наук
КОЗИНЕЦЬ Олена Гаврилівна
Чернігівський державний інститут права,
соціальних технологій та праці,
завідувач кафедри історії та теорії держави і права,
конституційного та адміністративного права
Провідна установа: Дипломатична академія України при МЗС України,
кафедра зовнішньої політики та дипломатії, м. Київ
 
Захист відбудеться 24 квітня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 79.053.01 в Чернігівському державному педагогічному університеті імені Т.Г.Шевченка (14000, м. Чернігів, Пр. Миру, 13, ауд. 308).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка: 14013, м. Чернігів, вул. Гетьмана Полуботка, 53.
Автореферат розісланий 21 березня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент А.М.Острянко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність дисертаційного дослідження. Історія Російської імперії першої половини ХІХ ст. характеризується значними змінами як у політичному, так і соціально-економічному житті країни. У перше десятиліття царювання імператора Олександра І поглиблення загальнодержавної кризи (тяжке становище фінансової системи країни, нестабільність зовнішньої обстановки) досягло таких меж, що старі суспільні відносини почали досить серйозно перешкоджати подальшому розвитку держави. Також треба відзначити, що постійні війни, які вела Росія, вимагали значних витрат на утримання армії. Уряд Олександра І був поставлений перед проблемою пошуку виходу з такої вкрай складної ситуації. Серед першорядних завдань постала проблема реорганізації комплектування і утримання армії, якій правлячі кола традиційно приділяли значну увагу.
Дослідження становлення та функціонування поселеної системи, складовою частиною якої були Слобідсько-Українські військові поселення, де розташовувалися дві кавалерійські дивізії, становить, передусім, інтерес в плані оцінки урядової політики, спрямованої на стабілізацію соціально-економічного і політичного становища Російської імперії першої половини ХІХ ст. Водночас, це дозволяє визначити ефективність цієї політики і ті результати, які отримав уряд, реалізуючи на практиці свої задуми, в тому числі і вирішення проблеми комплектування та утримання російської армії.
Створення військовопоселеної системи сприяло появі не тільки нових військово-адміністративних систем і структур, але також стало основою формування нового соціального прошарку суспільства, оскільки мешканці поселених округів були певною мірою відособлені від іншого населення країни і мали власний юридичний статус. Дослідження цього питання є актуальним ще й тому, що військові поселення мали значний вплив на соціально-економічне становище у Слобідсько-Українській губернії, а також на формування особливої ментальності певної частини її мешканців.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження є складовою частиною теми „Суспільно-політичний розвиток Росії першої половини ХІХ ст.”, що досліджується на кафедрі всесвітньої історії історичного факультету Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СЛОБІДСЬКО-УКРАЇНСЬКІ ВІЙСЬКОВІ ПОСЕЛЕННЯ РОСІЙСЬКОЇ АРМІЇ В 1817 – 1832 рр.:

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок