Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕЧІЯ СТОКСА НАВКОЛО СИСТЕМИ ПРЯМОКУТНИХ ПЛАСТИНОК

ТЕЧІЯ СТОКСА НАВКОЛО СИСТЕМИ ПРЯМОКУТНИХ ПЛАСТИНОК

Назва:
ТЕЧІЯ СТОКСА НАВКОЛО СИСТЕМИ ПРЯМОКУТНИХ ПЛАСТИНОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,59 KB
Завантажень:
458
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГІДРОМЕХАНІКИ
ГОРОВИЙ Олексій Миколайович
УДК 534.2
ТЕЧІЯ СТОКСА НАВКОЛО СИСТЕМИ ПРЯМОКУТНИХ
ПЛАСТИНОК
01.02.05 – механіка рідини, газу та плазми
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті гідромеханіки НАН України, м. Київ
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник ГОМІЛКО Олександр Михайлович,
Інститут гідромеханіки НАН України, м. Київ, провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
БАРНЯК Михайло Якимович, Інститут математики НАН України, м. Київ, провідний науковий співробітник
кандидат фізико-математичних наук
ГАЙДАЙ Олександр Васильович, Національна акціонер-на компанія “НАФТОГАЗ УКРАЇНИ”, м. Київ, головний фахівець
Провідна установа: Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Захист відбудеться “ 20 ” травня 2004 р. о “  14  ” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. .196.01 Інституту гідромеханіки НАН України (03680, м. Київ, вул. Желябова, 8/4).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту гідромеханіки НАН України (03680, м. Київ, вул. Желябова, 8/4).
Автореферат розісланий “ 17 ” квітня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д. .196.01,
доктор технічних наук, професор Криль С.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Теорія в’язкої рідини при малих числах Рейнольдса являє собою один з найважливіших для практики та цікавий з точки зору фундаментальних математичних досліджень розділ гідромеханіки. Фізика нафтових та інших мастильних речовин, проблеми фільтрації, деякі напрямки біо та геофізики, фізіології і медицини, океанології, екології, хімічної промисловості, гідротехніки – ось далеко не весь перелік галузей науки і техніки при дослідженні проблем яких плідно використовується модель Стокса та гідромеханіка при малих числах Рейнольдса. Велика кількість прикладних проблем говорить про актуальність теоретичних досліджень, що базуються на теорії Стокса.
Аналіз стану питання про розв’язання граничних задач для течій Стокса показує, що на теперішній час розроблені математичні методи та побудовані розв’язки здебільшого для двовимірних та осесиметричних областей різної геометрії. Однак очевидно, що із всіх типів течій найскладнішими є просторові потоки. Оскільки тривимірність області є істотнім, а в деяких випадках просто необхідним фактором при моделюванні реальної течії, тому дослідження просторових задач є важливим і корисним для поглиблення розуміння природи і властивостей в’язких течій.
В даній дисертаційній роботі розглянуто просторові задачі обтікання по Сток-су у класичній постановці для таких тіл як тонка прямокутна пластинка та система з прямокутних пластинок. Такі конструктивні елементи є важливими частинами механізмів для перемішування в’язких рідин, що широко використовуються у промисловості, різних технологічних процесах.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження та результати, що увійшли до дисертаційної роботи, тісно пов’язані з програмами науково-дослідної роботи, яка проводиться в Інституті гідромеханіки НАН України. Зокрема дисертація є частиною комплексних наукових програм Інституту гідромеханіки НАН України: “Дослідження динамічних характеристик пружних систем, що взаємодіють з рідиною” (державний реєстраційний номер 0100U004750, 1999 – 2002 р.), “Дослідження закономірностей генерації та розповсюдження звуку в пружно-рідинних системах” (державний реєстраційний номер 0103U000048, 2003 – 2004 р.).
Мета і задачі дослідження. Основною метою дисертаційної роботи є розробка методики розв’язання та побудова чисельно-аналітичних розв’язків граничних задач Стокса для тонких прямокутних пластинок та систем з таких пластинок, вивчення кінематичних властивостей тривимірних стоксових течій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ТЕЧІЯ СТОКСА НАВКОЛО СИСТЕМИ ПРЯМОКУТНИХ ПЛАСТИНОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок