Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРИГІНАЛЬНА РАДІОП’ЄСА ІСТОРІЯ, ТЕОРІЯ, ПРАКТИКА

ОРИГІНАЛЬНА РАДІОП’ЄСА ІСТОРІЯ, ТЕОРІЯ, ПРАКТИКА

Назва:
ОРИГІНАЛЬНА РАДІОП’ЄСА ІСТОРІЯ, ТЕОРІЯ, ПРАКТИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,45 KB
Завантажень:
252
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ІНСТИТУТ ЖУРНАЛІСТИКИ
ХОМЕНКО Ілля Андрійович
УДК 070.448:621.396.7
ОРИГІНАЛЬНА РАДІОП’ЄСА
ІСТОРІЯ, ТЕОРІЯ, ПРАКТИКА
Спеціальність 10.01.08 – журналістика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
КИЇВ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі телебачення і радіомовлення Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Миронченко Віктор Якович, професор кафедри телебачення і радіомовлення Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Лизанчук Василь Васильович, завідувач кафедри телебачення і радіомовлення Львівського національного університету
імені Івана Франка;
кандидат філологічних наук, доцент
Прокопенко Микола Ілліч, ректор Українського інституту підвищення кваліфікації працівників телебачення і радіомовлення (“Укртелерадіоінститут”).
Провідна організація: ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ, МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Захист дисертації відбудеться “11” лютого 2002р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.34 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул.. Мельникова, 36/1, Інститут журналістики.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “11” січня 2002р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор філологічних наук Сидоренко Н.М


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Народившись у середині двадцятих років минулого століття, оригінальна радіоп’єса або радіодрама (драматичний твір, написаний спеціально для реалізації у формі авізуальної, тобто позбавленої здорових компонентів вистави, а не підготовлений шляхом ефірної адаптації літературного або сценічного першоджерела) одразу підкорила багатомільйонну аудиторію. Абсорбувавши кращі досягнення радіожурналістики, літератури, театральної драматургії, музичної композиції, вона, за висловом німецького дослідника Х. Швіцке, опинилася в кульмінаційній точці розвитку сучасної культури. Надала новий поштовх дослідженням у галузі масової комунікації і масового мистецтвa. І одночасно – стала своєрідним “лакмусовим папірцем” суспільно небезпечних тенденцій, виявивши абсолютну несумісність з будь-якою формою інформаційного тоталітаризму. У нацистській Німеччині, СРСР доби “культу особи”, США епохи маккартизму оригінальне драматичне радіомистецтво цькували, переслідували і забороняли (або знищували, використовуючи економічні важелі тиску на радіостанції) як “формалістичне”, “фашистське” чи, навпаки, “антиамериканське та комуністичне” – залежно від конкретного змісту офіційних ідеологій.
Доля української авізуальної драматургії виявилась чи не найтрагічнішою у світі. Еволюційний рух вітчизняного драматургічного радіомистецтва (відправним пунктом якого, за даними здобувача, слід вважати п’єсу О. Димінського “Uber alles”, написану у 1933 році для Всеукраїнського радіокомітету) перервався на самому початку. Радіодраматургів було затавровано за “езоповщину”, “куркульське хуторянство”, націоналізм, а згодом – шкідництво. Відмовившись від роботи з оригінальними сценаріями, національний радіотеатр віддав перевагу адаптаціям творів, що пройшли вже “ідеологічне ліцензування” – були поставлені на сцені чи опубліковані. Об’єкт роботи – оригінальна радіодраматургія – є новим для вітчизняної філології, хоча і традиційним для відповідних галузей світової науки. Разом з тим, предмет дисертації – українська оригінальна радіоп’єса у контексті світового досвіду радіомовлення - є цілком новим (адже навіть сам факт існування національної радіодрами як культурного феномену донедавна викликав сумніви у фахівців-практиків та був поза увагою науковців).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 



Реферат на тему: ОРИГІНАЛЬНА РАДІОП’ЄСА ІСТОРІЯ, ТЕОРІЯ, ПРАКТИКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок