Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ВІДТВОРЕННЯ ЕФЕКТИВНОЇ ЗАЙНЯТОСТІ

ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ВІДТВОРЕННЯ ЕФЕКТИВНОЇ ЗАЙНЯТОСТІ

Назва:
ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ВІДТВОРЕННЯ ЕФЕКТИВНОЇ ЗАЙНЯТОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,42 KB
Завантажень:
408
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МОРТІКОВ ВІТАЛІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 331.552
ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ВІДТВОРЕННЯ
ЕФЕКТИВНОЇ ЗАЙНЯТОСТІ
Спеціальність 08.01.01 – Економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політичної економії обліково-економічних факультетів Київського національного економічного університету
Міністерства освіти і науки України, м.Київ
Науковий консультант: доктор економічних наук, професор
Кривенко Костянтин Тарасович,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри політичної економії
обліково-економічних факультетів
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
академік НАН України,
Чухно Анатолій Андрійович
Київський національний університет імені Тараса
Шевченка, професор кафедри економічної теорії
доктор економічних наук, професор
Карлін Микола Іванович,
Волинський державний університет імені
Л.Українки, завідувач кафедри державних фінансів
доктор економічних наук, доцент
Петрова Ірина Леонідівна,
Київський інститут економіки та права “Крок”,
завідувач кафедри менеджменту і маркетингу
Провідна установа: Інститут економіки НАН України,
відділ економіки праці та зайнятості населення,
м.Київ
Захист відбудеться “21” листопада 2002 р. о 13 год. на засіданні спецiалізованої вченої ради Д 26.006.03 у Київському національному економічному університеті за адресою: 03680, м.Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м.Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд.201.
Автореферат розісланий “ 17” жовтня 2002 р.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради Є.Г.Панченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перехід України до ринкової економіки надає надзвичайної актуальності вивченню економічного механізму функціонування народного господарства взагалі та економічного механізму формування ефективної зайнятості, зокрема. Від глибокого осмислення сутності та ролі економічних регуляторів зайнятості залежить успіх протидії безробіттю, явищу, яке загрожує соціально-економічній та політичній стабільності українського суспільства.
Дослідженню ролі окремих чинників регулювання зайнятості значну увагу приділяли такі економісти світового рівня, як Г.Бекер, Дж.М.Кейнс, Р.Лукас, К.Маркс, А.Маршалл, А.Філіпс, М.Фрідмен.
В розвинутих країнах нині досягнутий високий рівень моделювання впливу ставок оплати, податків, бюджетних видатків, процентних ставок, цін на готову продукцію на формування ефективних попиту і пропозиції на ринку праці. Відповідні моделі є основою для проведення теоретично-емпіричних досліджень економічного механізму відтворення ефективної зайнятості в Україні.
В роботах таких вітчизняних і російських економістів, як С.Бандур, Д.Богиня, В.Врублевський, П.Долішній, Т.Заяц, Р.Капелюшніков, В.Костаков, Л.Костін, Ю.Краснов, І.Крижко, Е.Лібанова, Н.Павловська, В.Новіков, В.Онікієнко, І.Петрова, В.Петюх, В.Савченко, В.Секретарюк, М.Шаленко, досліджуються загальні питання відтворення зайнятості; функціонування ринку праці, особливості його формування в перехідній економіці України. В публікаціях М.Карліна, А.Колота, В.Лагутiна, О.Уманського, А.Чухна всебічно обгрунтована роль оплати праці як регулятора її пропозиції в умовах адміністративно-командної економіки та ринкової трансформації господарства. В роботах С.Дзюби, А.Хомри аналізуються організаційні аспекти регулювання зайнятості. А дослідження О.Гаврилишина, В.Геєця, І.Лукінова, М.Павловського, О.Пивоварського, А.Савченко присвячені макроекономічній політиці держави, спрямованій, зокрема, на протидію безробіттю при переході до ринкової економіки.
Відомо, що значну роль у відтворенні зайнятості в сучасному світі відіграють зовнішньоекономічні чинники. Багато українських та зарубіжних економістів, серед них: М.Ву-Сик, Г.Климко, М.Максимова, А.Поручник, досліджують в своїх роботах проблему відтворення зайнятості в країні під впливом міжнародного руху капіталу, міжнародної торгівлі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ВІДТВОРЕННЯ ЕФЕКТИВНОЇ ЗАЙНЯТОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок