Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АКАДЕМІЧНЕ НАРОДНО-ІНСТРУМЕНТАЛЬНЕ АНСАМБЛЕВЕ МИСТЕЦТВО УКРАЇНИ ХХ СТ.: ІСТОРИКО-ВИКОНАВСЬКИЙ АСПЕКТ

АКАДЕМІЧНЕ НАРОДНО-ІНСТРУМЕНТАЛЬНЕ АНСАМБЛЕВЕ МИСТЕЦТВО УКРАЇНИ ХХ СТ.: ІСТОРИКО-ВИКОНАВСЬКИЙ АСПЕКТ

Назва:
АКАДЕМІЧНЕ НАРОДНО-ІНСТРУМЕНТАЛЬНЕ АНСАМБЛЕВЕ МИСТЕЦТВО УКРАЇНИ ХХ СТ.: ІСТОРИКО-ВИКОНАВСЬКИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,26 KB
Завантажень:
367
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛЬВІВСЬКА ДЕРЖАВНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ ім. М.В. ЛИСЕНКА
ПАСІЧНЯК ЛІЛІЯ МИХАЙЛІВНА
УДК 785 (477)
АКАДЕМІЧНЕ НАРОДНО-ІНСТРУМЕНТАЛЬНЕ
АНСАМБЛЕВЕ МИСТЕЦТВО УКРАЇНИ ХХ СТ.:
ІСТОРИКО-ВИКОНАВСЬКИЙ АСПЕКТ
Спеціальність 17.00.03 – Музичне мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Львів – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі інструментального мистецтва Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат мистецтвознавства, доцент
Дутчак Віолетта Григорівна,
доцент кафедри інструментального мистецтва Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника
Міністерства освіти і науки України (м. Івано-Франківськ)
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Терещенко Алла Костянтинівна,
провідний науковий співробітник
Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України (м. Київ)
кандидат мистецтвознавства, доцент
Баран Тарас Михайлович,
доцент кафедри народних інструментів Львівської державної музичної академії ім. М.В. Лисенка
Міністерства культури і туризму України (м. Львів)
Провідна установа: Національна музична академія України
ім. П.І. Чайковського, кафедра народних інструментів Міністерства культури і туризму України (м. Київ)
Захист відбудеться 25 січня 2007 року о 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.869.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства у Львівській державній музичній академії ім. М.В. Лисенка за адресою: 79005, м. Львів, вул. О. Нижанківського, 5, 2-й поверх, ауд. 35.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівської державної музичної академії ім. М.В. Лисенка за адресою: 79005, м. Львів, вул. О. Нижанківського, 5.
Автореферат розіслано 14 грудня 2006 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства, доцент О.Т. Катрич


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ансамблеве виконавство на народних інструментах в Україні має давні традиції. Еволюція народно-інструментальної ансамблевої музики впродовж минулих століть утворила міцний фундамент для появи та функціонування такого явища сучасної музичної культури, як академічне народно-інструментальне ансамблеве мистецтво, що у всій різноманітності духовних і матеріальних складових стало невід’ємною частиною української музичної культури. Окремі питання удосконалення нових і реконструкція традиційних народних інструментів, створення навчальної, методичної та науково-теоретичної бази, організація, популяризація та професіоналізація ансамблевого виконавства на народних інструментах, композиторська творчість у цій галузі висвітлені у теоретичних дослідженнях науковців, мистецтвознавців, інструментознавців.
Новий етап наукового осмислення актуальних завдань сучасного академічного народно-інструментального музичного мистецтва України, зокрема розвитку сольного й окремих аспектів ансамблевого виконавства на народних інструментах, становляють дисертаційні дослідження І.Алєксєєва, О.Незовибатька, М.Давидова, Ю.Бая, В.Самітова, Д.Юника, Є.Іванова, В.Дутчак, О.Ільченка, Фан Динь Тана, Н.Брояко, Ю.Лошкова, А.Черноіваненко, Д.Кужелєва, В.Грищенко, Т.Барана, Н.Морозевич, Р.Безуглої, В.Князєва, Л.Повзун та ін. Аналіз цих праць виявляє відсутність комплексної наукової роботи про цілісну систему та засади функціонування народно-інструментальної ансамблевої традиції в Україні у ХХ ст. Звідси – актуальність положень представленої дисертації, зумовлених необхідністю узагальнення історичного досвіду, традицій ансамблевого музикування, визначення ролі та місця народно-інструментального ансамблевого виконавства, як професійно-академічного, так і аматорського, в сучасній музичній культурі.
Академічний ансамбль народних інструментів досі належить до найменш вивчених і систематизованих наукою жанрів. Узагальнюючи напрацювання попередників, зазначимо, що постановка та вивчення проблем, що складають сукупність предмету дослідження, здійснювалися в річищі історичного становлення еволюції фольклорної та академічної традицій ансамблевого виконавства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: АКАДЕМІЧНЕ НАРОДНО-ІНСТРУМЕНТАЛЬНЕ АНСАМБЛЕВЕ МИСТЕЦТВО УКРАЇНИ ХХ СТ.: ІСТОРИКО-ВИКОНАВСЬКИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок