Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Дослідження політичних відносин методом контент-аналізу

Дослідження політичних відносин методом контент-аналізу

Назва:
Дослідження політичних відносин методом контент-аналізу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,05 KB
Завантажень:
23
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ПЕРЕДУМОВИ ЗАСТОСУВАННЯ МЕТОДУ КОНТЕНТ-АНА
ЛІЗУ ДЛЯ ДОСЛІДЖЕННЯ МІЖНАРОДНО- І ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНИХ ВІДНОСИН


Інститут політичних та етнонаціональних досліджень
НАН України
Беззуб’як Мирослав Йосипович
Удк 32:009]:001.8
Дослідження політичних відносин
методом контент-аналізу
Спеціальність 23.00.01 теорія та історія політичної науки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті програмних систем
НАН України
Науковий керівник доктор політичних наук
Зернецька Ольга Василівна
Інститут світової економіки
і міжнародних відносин НАН України
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Кирилюк Федір Михайлович
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
завідувач кафедри політології
кандидат політичних наук
Лісничук Олесь Володимирович
Інститут політичних та
етнонаціональних досліджень
НАН України
молодший науковий співробітник
Провідна установа: Інститут держави і права ім. В. М. Корецького НАН України м. Київ
Захист відбудеться “11” листопада 2003 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д.26.181.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) політичних наук при Інституті політичних і етнонаціональних досліджень НАН України за адресою:
01011 м. Київ, вул. Кутузова 8, к. 202.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України за адресою: 01011 м. Київ, вул. Кутузова 8.
Автореферат розісланий: “03” жовтня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор політичних наук Ю. А. Левенець


Загальна характеристики роботи
Актуальність теми. Дослідження актуальне завдяки трьом основним аспектам – трансформаційному, національно-політичному, суто науковому.
Українське суспільство (разом із рештою посткомуністичних спільнот) переживає процес системної соціальної трансформації, успішне завершення якої залежить від глибини її розуміння самим суспільством, та одним з інститутів такого розуміння – політичною наукою. Щоб стати дієвим чинником позитивних суспільних змін, українська політологія має якомога більше наростити свій аналітичний потенціал, що великою мірою залежить від кількості і якості методів, до яких ця наука звертається. Використання такого ефективного методу як контент-аналіз сприятиме розвитку політології, зростанню її соціального значення. Це, у свою чергу, підвищить рівень політичної культури українського суспільства і сприятиме його гуманізації.
Відродження української державності ставить перед українським суспільством та українською політичною наукою нові завдання історичної ваги, адекватне розуміння, формулювання і розв’язання яких потребує застосування нових підходів і методів. Контент-аналіз є сучасним методом, використання якого в українській політичній науці сприятиме збільшенню її практичного значення, зокрема в таких важливих для нової незалежної держави сферах, як зовнішня політика, ідеологія, державотворення, політична культура.
Вже маючи певні здобутки, вітчизняна політична наука, перебуває, однак, ще в стані становлення. На цьому етапі особливого значення набувають питання теоретико-методологічного характеру, зокрема розроблення, розширення і якісний розвиток аналітично-інтерпретаційного потенціалу політології. Вивчення і творче застосування сучасних методів має стати першим вагомим кроком у цьому напрямі. Звернення української політології до методу контент-аналізу розширить її епістемологічні можливості, а отже, допоможе її становленню і розвитку. Це безпосередньо стосується і таких важливих галузей політичної науки як політологія міжнародних відносин, політико-культурні студії, дослідження структур і функціонування політичних інститутів, формування етнонаціональних відносин у сучасних суспільствах.
Зв’язок дисертації з науковими програмами, планами, темами
Робота виконана в рамках договору № 2/574 - 97 від 4.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Дослідження політичних відносин методом контент-аналізу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок