Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КВАЗІДЕФІНІЦІЇ У ТЛУМАЧНОМУ СЛОВНИКУ РОСІЙСЬКОЇ МОВИ (заголовне слово іменник)

КВАЗІДЕФІНІЦІЇ У ТЛУМАЧНОМУ СЛОВНИКУ РОСІЙСЬКОЇ МОВИ (заголовне слово іменник)

Назва:
КВАЗІДЕФІНІЦІЇ У ТЛУМАЧНОМУ СЛОВНИКУ РОСІЙСЬКОЇ МОВИ (заголовне слово іменник)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,70 KB
Завантажень:
440
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ 1 НАУКИ УКРАЇНИ ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ


ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ТИЧИНСЬКА НАТАЛІЯ ЛЕОНІДІВНА
УДК 81’374.3(470)
КВАЗІДЕФІНІЦІЇ
У ТЛУМАЧНОМУ СЛОВНИКУ
РОСІЙСЬКОЇ МОВИ
(заголовне слово іменник)
Спеціальність 10.02.02 – російська мова
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі загального та російського мовознавства Дніпропетровського національного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор Меншиков Ігор Іванович, заслужений діяч науки і техніки України, Дніпропетровський національний університет, завідувач кафедри загального та російського мовознавства, декан філологічного факультету
Офіційни опоненти: доктор філологічних наук, професор Кудрявцева Люд-мила Олексіївна, Київський національний університет ім. Т.Шевченка, професор кафедри російської мови
кандидат філологічних наук, доцент Клочко Олена Олександрівна, Академія митної служби України, начальник кафедри іноземних мов
Провідна установа: Інститут мовознавства ім. О.О.Потебні НАН України, від-діл російської мови, м. Київ
Захист відбудеться “26” червня 2001 р. о 10.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ра-ди К 08.051.05 у Дніпропетровському національному університеті за адре-сою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Наукова, 13, корп.1, філологіч-ний факуль-тет, ауд. 804.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпро-пет-ров-ського національ-ного університету
Автореферат розісланий “26” травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філологічних наук, доцент М.С.Ковальчук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
За останнє десятиріччя лексикографія зробила значні успіхи: створена і створюється велика кількість словників, що характеризуються надзвичайно різноманітною специфікацією. Можна констатувати, що у словниках зафіксовані практично всі рівні мовної структури, всі одиниці, причому не тільки у статиці, а й у динаміці – еволюційній і актуальній.
Словники традиційно є об’єктом і результатом лексикографічних досліджень, специфічне ж призначення тлумачних словників визначило різноманітність і ретельність їх опису (Ю.Д. Апресян, Р.О. Будагов, В.В. Виноградов, О.І.Киселевський, М.О. Семенов, Г.М. Скляревська, Ф.П. Сороколєтов, Н.Ю.Шведова та ін.).
Найважливішим в укладанні тлумачних словників є визначення значень слів, розкриття їх реального змісту, показ різних відтінків значення і т. ін. Сучасне лексикографічне тлумачення значень слів базується на тому положенні, яке передбачає впорядкований, системний опис лексики мови. Разом з тим доводиться констатувати, що багато питань лексикографії, в тому числі й ті, що стосуються тлумачення слова, до цього часу остаточно, у всякому разі досить переконливо, не розв’язані.
Вся історія укладання тлумачних словників російської мови – це історія вироблення й створення різноманітних визначень, які спираються на великий фактичний матеріал, оброблений лексикографом, і являють собою систематизацію різних зв’язків і відношень лексичного складу мови. І недарма лінгвістичне кредо тлумачного словника нам яскравіше виявляється у способах кваліфікації лексики.
Розуміння важливості цього питання постійно зростає, свідченням чого є збільшення кількості досліджень, присвячених типам словникових визначень як у загальних їх класифікаціях, так і в описі лише окремих типів (Д.І.Арбатський, І.М.Волкова, О.В.Грязнова, О.П.Євгеньєва, Л.П.Катлінська, З.І.Комарова та ін.). Однак питання типології словникових дефініцій ще далеке від свого скільки-небудь задовільного вирішення.
У теорії лексикографії навіть немає усталеної загальноприйнятої термінології, яка б відображала поняття, пов’язані із значеннєвою характеристикою слова у словнику. Як синонімічні тут використовуються терміни визначення, тлумачення, витлумачення, пояснення, опис, дефініція, словникова дефініція, семантизація і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КВАЗІДЕФІНІЦІЇ У ТЛУМАЧНОМУ СЛОВНИКУ РОСІЙСЬКОЇ МОВИ (заголовне слово іменник)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок