Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОЛЯ ЯК ПРЕДМЕТ ФІЛОСОФСЬКОГО ДИСКУРСУ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ФЕНОМЕНА)

ДОЛЯ ЯК ПРЕДМЕТ ФІЛОСОФСЬКОГО ДИСКУРСУ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ФЕНОМЕНА)

Назва:
ДОЛЯ ЯК ПРЕДМЕТ ФІЛОСОФСЬКОГО ДИСКУРСУ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ФЕНОМЕНА)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,94 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЗАПОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БОЛОТІНА ЄВГЕНІЯ ВАЛЕРІЇВНА
УДК 128:141.7
ДОЛЯ ЯК ПРЕДМЕТ ФІЛОСОФСЬКОГО ДИСКУРСУ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ФЕНОМЕНА)
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Запоріжжя – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому національному технічному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: - доктор філософських наук, професор
Гребеньков Геннадій Васильович,
Донецький національний технічний університет
професор кафедри філософії
Офіційні опоненти: - доктор філософських наук, профессор
Воловик Віталій Іванович,
Запорізький обласний інститут
післядипломної педагогічної освіти, проректор;
- кандидат філософських наук,
Додонова Віра Іванівна,
Запорізького юридичного інституту МВС України
доцент кафедри соціально-економічних дисциплін.
Провідна установа: - Центр гуманітарної освіти
Національної Академії наук України (м.Київ).
Захист відбудеться “1“ липня 2002 р. о 15.15 год на засіданні
спеціалізованої вченої ради К. 17.051.01 у Запорізькому державному університеті Міністерства освіти і науки України (69600, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп.5, ауд. 326).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Запорізького державного Університету за адресою: 69600, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. 2.
Автореферат розісланий “24“ вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тимченко С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дисертаційного дослідження зумовлена рядом загальнокультурних передумов, а також специфікою сучасного етапу розвитку вітчизняної філософської думки, що розглядає різноманітні проблеми буття людини в соціокультурному просторі світу. Доля – це не рудимент давнього світогляду, а необхідний елемент сучасного соціокультурного, точніше, духовного світу, своєрідний символ взаємовідносин людини зі світом. Більше того, доля символізує той зріз життєдіяльності, що стає (залежно від якості форм усвідомлення) життєво важливим. Тому актуальність досліджуваної проблеми, по-перше, пояснюється слабкою опрацьованістю питання категорії долі саме як філософської категорії; по-друге, реаліями життєдіяльності людини, в яких вона постійно стикається з різними, семантично й інтелектуально пов'язаними з феноменом долі, небезпеками свого існування.
Адже не секрет, що сучасний цивілізований розвиток людства призвів до появи різних форм аморалізму, суїциду, злочинів. Ця соціальна тенденція, принаймні, однією із своїх граней може означати невміння пристосовуватися до кризових соціальних явищ або боротися з ними, а також конструктивно вирішувати внутрішньо- і міжособистісні конфлікти. По-третє, актуальність проблеми зумовлена потребами теоретичного характеру, необхідністю подальшої розробки концепції історичного процесу, виявлення факторів, детермінуючих формування методології створення комплексної моделі суспільного розвитку, яка базується на соціальному оптимізмі і гуманізмі.
Зв'язок з науковими програмами, планами і темами. Робота виконана згідно з комплексною цільовою програмою №0194У043134 Міністерства освіти і науки України "Вдосконалення змісту і методики викладання філософських дисциплін у вузі як чинник формування свідомості молодого фахівця незалежної України" і науково-дослідною роботою кафедри філософії Донецького національного технічного університету по темі "Гуманізація науки, техніки, освіти на шляху до сучасного цивілізованого суспільства" (реєстраційний номер Н – 28-95).
Стан наукової розробки проблеми. Феномен долі завжди був у центрі уваги духовної культури ще Стародавнього Сходу, Греції і Риму. З початком християнства доля як філософська проблема була витіснена поняттями Бог, Провидіння, Промисел.
В епоху Відродження проблема долі знову була поставлена у філософській думці (Н.Макіавеллі, В.Шекспір) і німецька класична філософія в особі. Активною була увага до соціальних аспектів долі філософії Нового часу (Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ДОЛЯ ЯК ПРЕДМЕТ ФІЛОСОФСЬКОГО ДИСКУРСУ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ФЕНОМЕНА)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок