Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ТОЧНОСТІ ВИМІРЮВАННЯ ТЕМПЕРАТУРИ ЗА ВИПРОМІНЕННЯМ ПОВЕРХНІ ОБЕРТОВИХ ОБЄ’КТІВ

ПІДВИЩЕННЯ ТОЧНОСТІ ВИМІРЮВАННЯ ТЕМПЕРАТУРИ ЗА ВИПРОМІНЕННЯМ ПОВЕРХНІ ОБЕРТОВИХ ОБЄ’КТІВ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ТОЧНОСТІ ВИМІРЮВАННЯ ТЕМПЕРАТУРИ ЗА ВИПРОМІНЕННЯМ ПОВЕРХНІ ОБЕРТОВИХ ОБЄ’КТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,80 KB
Завантажень:
446
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Гоц Наталія Євгенівна
УДК 536.521.2

ПІДВИЩЕННЯ ТОЧНОСТІ ВИМІРЮВАННЯ ТЕМПЕРАТУРИ ЗА ВИПРОМІНЕННЯМ ПОВЕРХНІ ОБЕРТОВИХ ОБЄ’КТІВ
05.11.04 – прилади та методи вимірювання теплових величин
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі “Метрологія, стандартизація та сертифікація” Національного університету “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор Засименко Віктор Михайлович, професор кафедри “Метрологія, стандартизація та сертифікація” Національного університету “Львівська політехніка”
Офіційні опоненти:
1. Доктор технічних наук, професор Назаренко Леонід Андрійович, начальник відділу термометрії ДНВО “Метрологія”, м. Харків
2. Кандидат технічних наук, доцент Ванкевич Петро Іванович завідуючий кафедри “Механіка, переробка та зберігання сільськогосподарської продукції” Львівського Державного аграрного університету, м. Дубляни
Провідна установа : Державний науково-дослідний інститут метрології вимірювальних і управляючих систем (ДНДІ “Система”) науково-дослідний відділ розробки теоретичних та науково-методологічних основ метрологічного забезпечення вимірювально-інформаційних систем та автоматизованих систем керування технологічними процесами, м. Львів.
Захист відбудеться 28 листопада 2003 р. о 16 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.08 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, Львів – 13, віл. С. Бандери 12, ауд. 226 головного корпусу).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, Львів, вул.. Професорська 1)
Автореферат розісланий “ 28 ” жовтня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Луцик Я.Т.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах становлення економіки України розвиток промислового виробництва значною мірою залежить від стану технічного устаткування, що визначає якість, конкурентоспроможність та собівартість продукції. В процесі функціонування сучасне обладнання і особливо діюче застаріле обладнання потребує постійного контролю режимів роботи. Одним з визначальних параметрів технологічних процесів є температура.
У промисловості існує необхідність високоточного безконтактного вимірювання температури поверхні великогабаритних обертових об’єктів (ВОО), прикладами яких є обертові печі (ОП) для виробництва цементу та керамзиту. За температурою поверхні ОП можна контролювати процес випалювання сировини в технологічному об’ємі печі та визначати прогари футеровки. Вихід температури поверхні печі за межі допустимих значень призводить до збоїв в технологічному процесі, передаварійних ситуацій та позапланових зупинок на довготривалий та трудомісткий ремонт. Це зумовлює зниження якості та зростання собівартості кінцевої продукції. Своєчасна інформація про температурний стан поверхні запобігає цьому.
У зв’язку з цим необхідне постійне вимірювання температури поверхні обертових печей під час експлуатації.
Інформацію про значення температури на поверхні великогабаритного обертового об’єкта доцільно отримувати безконтактним оптичним методом за допомогою тепловізора або пірометра випромінення.
Однак однією з основних проблем точності вимірювання температури за випроміненням є методична похибка вимірювання, яка в десятки разів може перевищувати основну похибку самого засобу вимірювань. Методична похибка зумовлена відсутністю в реальних умовах вимірювань достовірної інформації про значення коефіцієнта випромінення об’єкта та нехтуванням впливом фонового випромінення і пропусканням проміжного середовища на вихідний сигнал приймача випромінення, що впливає на точність вимірювання температури за випроміненням.
Для зменшення методичної похибки необхідно вимірювати значення цих факторів та вводити поправки при опрацюванні вихідного сигналу пірометричного перетворювача (ПП), що дозволить підвищити точність вимірювання температури за випроміненням.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ТОЧНОСТІ ВИМІРЮВАННЯ ТЕМПЕРАТУРИ ЗА ВИПРОМІНЕННЯМ ПОВЕРХНІ ОБЕРТОВИХ ОБЄ’КТІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок