Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НОРМАЛЬНІ ХВИЛІ У ОТОЧЕНОМУ РІДИНОЮ АНІЗОТРОПНОМУ ШАРІ

НОРМАЛЬНІ ХВИЛІ У ОТОЧЕНОМУ РІДИНОЮ АНІЗОТРОПНОМУ ШАРІ

Назва:
НОРМАЛЬНІ ХВИЛІ У ОТОЧЕНОМУ РІДИНОЮ АНІЗОТРОПНОМУ ШАРІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,00 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Копичко Ольга Миколаївна
УДК 539.3:534.1
НОРМАЛЬНІ ХВИЛІ У ОТОЧЕНОМУ
РІДИНОЮ АНІЗОТРОПНОМУ ШАРІ
01.02.04 – механіка деформівного твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Донецьк – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Сторожев Валерій Іванович,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри теорії пружності і
обчислювальної математики.
Офіційні опоненти – доктор фізико-математичних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Шульга Микола Олександрович,
Інститут механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України,
завідувач відділу електропружності;
кандидат фізико-математичних наук, доцент
Моісеєнко Віктор Олексійович,
Донбаська національна академія будівництва і архітектури,
завідувач секції прикладної математики.
Провідна установа – Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”, кафедра прикладної математики,
Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться “8” вересня 2005 р. о 14.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.05 при Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, головний корпус, математичний факультет, ауд. 603.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий “5” серпня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат фізико-математичних наук, доцент Мисовський Ю.В.
 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Теоретичне дослідження процесів розповсюдження пружних хвиль у твердих деформівних тілах, що за окремими граничними поверхнями або повністю контактують з ідеальною або в’язкою рідиною, є важливим аспектом загальної проблеми вивчення хвильових процесів у суцільних середовищах, яка зберігає важливе фундаментально - наукове та прикладне значення. Це пов’язано з одного боку з численними сучасними практичними застосуваннями відомостей про властивості та закономірності розповсюдження таких хвиль у гідроакустиці, акустоелектрониці, дефектоскопії, сейсмології, сейсморозвідці, неруйнуючих методах контролю та діагностики, ультразвукових дослідженнях. З іншого боку актуальність і фундаментальне значення досліджень за цією проблемою обумовлені внутрішньою логікою розвитку гідропружності анізотропних деформівних середовищ як наукового напрямку у механіці деформівного твердого тіла, за яким, зокрема, з’ясовуються провідні фізико-механічні закономірності впливу рідкої фази у анізотропних шаруватих складених хвилеводах на дисперсійні, кінематичні та енергетичні характеристики нормальних хвиль.
Попри більш ніж півсторічну історію теоретичних досліджень з цієї проблематики та зростання зацікавленості і кількості публікацій за нею в останні десять років, майже відкритими залишаються, зокрема, актуальні проблеми дослідження сукупного впливу суттєвої механічної анізотропії хвилеводу з твердою компонентою у вигляді пружного шару та властивостей оточуючої рідини на структуру і кількісні характеристики дисперсійних спектрів, на фазові швидкості, кінематичні і енергетичні характеристики симетричних, антисиметричних і зв’язаних згинно-повздовжніх нормальних хвиль з різних мод спектрів при різноманітних напрямках їх розповсюдження; дослідження впливу цих факторів на параметри енергетичного розсіяння у витікаючих нормальних хвилях.
Зважаючи на використання анізотропних композиційних матеріалів у конструкціях гідроакустичної техніки та корпусних конструкціях суден, на застосування анізотропних кристалічних матеріалів у конструкціях хвилеводних компонентів акустоелектронних пристроїв, зазначені вище проблеми є сучасними і актуальними на сьогоднішньому етапі розвитку механіки деформівного твердого тіла як в науковому, так і в прикладному аспектах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: НОРМАЛЬНІ ХВИЛІ У ОТОЧЕНОМУ РІДИНОЮ АНІЗОТРОПНОМУ ШАРІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок