Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАГНІТНО-РЕЗОНАНСНА ТОМОГРАФІЯ В ДИФЕРЕНЦІЙНІЙ ДІАГНОСТИЦІ НИРКОВО-КЛІТИННОГО РАКУ, ПЛАНУВАННІ ОРГАНОЗБЕРІГАЮЧИХ ТА РОЗШИРЕНИХ ХІРУРГІЧНИХ ВТРУЧАНЬ

МАГНІТНО-РЕЗОНАНСНА ТОМОГРАФІЯ В ДИФЕРЕНЦІЙНІЙ ДІАГНОСТИЦІ НИРКОВО-КЛІТИННОГО РАКУ, ПЛАНУВАННІ ОРГАНОЗБЕРІГАЮЧИХ ТА РОЗШИРЕНИХ ХІРУРГІЧНИХ ВТРУЧАНЬ

Назва:
МАГНІТНО-РЕЗОНАНСНА ТОМОГРАФІЯ В ДИФЕРЕНЦІЙНІЙ ДІАГНОСТИЦІ НИРКОВО-КЛІТИННОГО РАКУ, ПЛАНУВАННІ ОРГАНОЗБЕРІГАЮЧИХ ТА РОЗШИРЕНИХ ХІРУРГІЧНИХ ВТРУЧАНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,59 KB
Завантажень:
473
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ОНКОЛОГІЇ
ЩУКІН Дмитро Володимирович
УДК 616.61-006.-073.756.8
МАГНІТНО-РЕЗОНАНСНА ТОМОГРАФІЯ В
ДИФЕРЕНЦІЙНІЙ ДІАГНОСТИЦІ
НИРКОВО-КЛІТИННОГО РАКУ,
ПЛАНУВАННІ ОРГАНОЗБЕРІГАЮЧИХ ТА РОЗШИРЕНИХ
ХІРУРГІЧНИХ ВТРУЧАНЬ
14.01.23 – променева діагностика та променева терапія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
м.Київ - 2001 р.
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківській медичній академії післядипломної освіти
Науковий керівник: Переверзєв Олексій Сергійович доктор
медичних наук, професор – завідувач кафедри
урології Харківської медичної академії
післядипломної освіти
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук
Возіанов Сергій Олександрович
Інститут урології та нефрології АМН України
завідувач відділу ендоурології
доктор медичних наук
Рогожин Володимир Олексійович
Директор клініко-діагностичного центру “Здоров'я літніх людей” АМН України
Провідна установа
Харківський інститут медичної радіології ім. С.П.Григор'єва АМН України.
Захист відбудеться “16” травня 2001 р. о 10-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.560.01 в Інституті онкології АМН України за адресою: 03022, м.Київ, вул.Ломоносова, 33/43.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту онкології
Автореферат розісланий 13 квітня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук Б.Ф.Сінюта
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
Протягом останніх десятиріч значно змінилися можливості та структура урологічної діагностики. Це пов'язано із впровадженням у клінічну практику нових високоінформативних і в той же час малоінвазивних візуальних методик.
Зокрема, відкриття магнітно-резонансної томографії (МРТ) здійснило справжню революцію в медичній діагностиці. Даний метод зовсім недавно став широко використовуватися в алгоритмі клінічного обстеження урологічних пацієнтів. В сучасній літературі є невелика кількість повідомлень, присвячених магнітно-резонансному дослідженню нирок.
Хоча ультрасонографія та рентгенівська комп'ютерна томографія вже міцно зайняли свою нішу у встановлені урологічного діагнозу, але все ж таки вони не можуть забезпечити відтворення повної картини патології нирок. Багатопланові можливості МРТ, її висока ефективність і мала інвазивність зробили цей метод приоритетним у багатьох галузях медицини, зокрема в урології
Сьогодні МР-дослідження найактивніше застосовується при обстеженні пухлин нирок. Проте літературні дані істотно різняться щодо його точності саме в виявленні ниркових новоутворень. Якщо попередні дані свідчать про меншу ефективність МРТ у порівнянні з КТ, то наступні відомості доводять протилежне. Це пов'язано зі зміною магнітних систем і методик формування зображення, що удосконалюються, фактично, щороку.
Основні пріоритети МРТ, безсумнівно, криються в аналізі стадії пухлин нирок, що обумовлено одержанням зображень у різних площинах, гарним тканинним контрастом і можливістю вивчення судин без контрастних агентів, що містять йод. Проте залишається актуальним питання про методики дослідження, показання і протипоказання до нього. Недостатньо ідентифікована МР-семіотика ниркових новоутворень.
Широке використання в останні роки органозберігаючих операцій при нирково-клітинному раку висунуло нові, більш високі вимоги до доопераційного візуального обстеження. Роль МРТ у плануванні органозберігаючої хірургії у цих пацієнтів тільки почала вивчатися.
Хоча МРТ вважається ефективним методом візуалізації пухлинних тромбів у венозній системі, його інформативність у діагностиці дистального кінця тромбу, а також інвазії венозної стінки вивчена недостатньо.
Диференціація ангіоміоліпом, онкоцитом, первинних лімфом та інших рідких ниркових пухлин від нирково-клітинного раку за допомогою магнітного резонансу залишається складною проблемою. Це обумовлено тим, що дана патологія зустрічається досить рідко, отже відповідно нема досвіду її діагностики.
Запальні зміни нирок (абсцес, карбункул, піонефроз, ксантогранулематозний пієлонефрит) в більшості випадків не представляють значних діагностичних проблем, але в рідкісних ситуаціях характеристики цієї патології не специфічні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МАГНІТНО-РЕЗОНАНСНА ТОМОГРАФІЯ В ДИФЕРЕНЦІЙНІЙ ДІАГНОСТИЦІ НИРКОВО-КЛІТИННОГО РАКУ, ПЛАНУВАННІ ОРГАНОЗБЕРІГАЮЧИХ ТА РОЗШИРЕНИХ ХІРУРГІЧНИХ ВТРУЧАНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок