Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Міжнародні розрахунки України таперспективи їх розвитку

Міжнародні розрахунки України таперспективи їх розвитку

Назва:
Міжнародні розрахунки України таперспективи їх розвитку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,72 KB
Завантажень:
201
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Київський національний економічний університет
ВІРВАН Любов Антонівна
УДК 364.05
Міжнародні розрахунки України та
перспективи їх розвитку
Спеціальність 08.04.01 – Фінанси, грошовий обіг і кредит.
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному економічному Університеті.
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: Доктор економічних наук, професор,
Мороз Анатолій Миколайович,
Київський національний економiчний університет,
завідувач кафедри банківської справи,
заслужений діяч науки і техніки України
Офіційні опоненти: Доктор економічних наук, професор,
Галушко Ольга Сергіївна,
Дніпропетровська національна гірнича академія;
завідуюча кафедрою економічного аналізу та фінансів
Кандидат економічних наук, доцент,
Рязанова Надія Сергіївна,
Київський національний економічний університет,
доцент кафедри фінансів
Провідна установа:Тернопільска академія народного господарства
Інститут банківського бізнесу, кафедра грошового обігу і кредиту, Міністерство освіти і науки України (м. Тернопіль).
Захист відбудеться "14" вересня 2001 р. о 16-00 годині на засiданні спеціалiзованої вченої ради Д 26.006.02. у Київському національному економічному університеті за адресою: 03680, м.Київ, просп. Перемоги, 54/1 ауд 214.
З дисертацією можна ознайомитися у біблiотеці Київського національного економічного університету за адресою 03680, м.Київ, просп.Перемоги, 54/1
Автореферат розісланий "31" липня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради А.М. Поддєрьогін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Успішне здійснення реформ в Україні залежить, значною мірою, від розробки та впровадження новітніх платіжних систем, новітніх платіжних інструментів безготівкових міжнародних розрахунків. В умовах переходу до ринкових умов господарювання необхідною складовою структурної перебудови економіки та прискорення темпів економічного зростання є розвиток та удосконалення експортно-імпортних розрахунків, платіжної системи України та узгодження і поєднання їх з міжнародними платіжними системами.
Міжнародні розрахунки в Україні протягом тривалого часу практично не були предметом наукових досліджень, не враховувались їх характерні особливості, широкі зовнішньоекономічні зв'язки. Адже Україна знаходилась у складі СРСР, все було зосереджено у Москві. Українські вчені-економісти питаннями міжнародних економічних відносин та розрахунків майже не займались. Підготовка вчених з цих питань в Україні майже не здійснювалась. Поштовхом до цієї багатогранної роботи стали проблеми впровадження міжнародних розрахунків незалежної України, пошуки узгодження міжнародних платіжних систем, запровадження нових технологій, новітніх інструментів у безготівкові міжнародні розрахунки. Виникла потреба у відповідних фахівцях. Останні роки в Україні дослідження міжнародних економічних відносин проводяться в якісно новому аспекті, який спрямований на пошуки шляхів, засобів, механізмів гармонійного розвитку держав у процесі розбудови національної економічної системи.
Актуальними завданнями, що стоять перед системою міжнародних розрахунків України, є удосконалення і запровадження нових форм та інструментів цих розрахунків, удосконалення схеми проходження платежів через Центральну і регіональні розрахункові палати Національного банку України, проведення усіх міжнародних платежів через цю палату. Розвиток і удосконалення міжнародних розрахунків та платіжних систем ставить перед економічною наукою проблеми, які потребують наукового осмислення та практичного вирішення.
В Україні дослідженню проблем діяльності банків, розвитку платіжних систем та міжнародних міжбанківських розрахунків присвяченні роботи О.І.Бориславської, Т.А.Важеєвської, В.А.Вергуна, О.С.Власюк, А.С.Гальчинського, С.Д.Годуна, М.В.До-рундяка, О.А.Єременка, А.М.Коряка, В.М.Кочеткова, А.І.Кредисова, Н.С.Кузнєцової, В.І.Мазуренка, М.І.Мируна, А.М.Мороза, С.Я.Огородника, О.М.Олексієнка, С.С.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Міжнародні розрахунки України таперспективи їх розвитку

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок