Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ І МЕДИКО-БіОЛОГічні властивості o-, s- і n-ГЛіКОЗИДіВ n-АЦЕТИЛГЛЮКОЗАМіНу та їХ Похідних

СИНТЕЗ І МЕДИКО-БіОЛОГічні властивості o-, s- і n-ГЛіКОЗИДіВ n-АЦЕТИЛГЛЮКОЗАМіНу та їХ Похідних

Назва:
СИНТЕЗ І МЕДИКО-БіОЛОГічні властивості o-, s- і n-ГЛіКОЗИДіВ n-АЦЕТИЛГЛЮКОЗАМіНу та їХ Похідних
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,14 KB
Завантажень:
414
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національна Академія Наук УкраїнИ
Фізико-хімічний інститут ім. о.В. Богатського
ЧУПАХІНА ТЕТЯНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 547.455.623’233.1
СИНТЕЗ І МЕДИКО-БіОЛОГічні властивості o-, s- і n-ГЛіКОЗИДіВ n-АЦЕТИЛГЛЮКОЗАМіНу та їХ Похідних
02.00.10 – біоорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Одеса – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі органічної та біологічної хімії Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат хімічних наук, доцент
Кур’янов Володимир Олегович,
Таврійський національний університет
ім. В.І. Вернадського МОН України,
доцент кафедри органічної та біологічної хімії
Офіційні опоненти: |
доктор хімічних наук, старший науковий співробітник Богза Сергій Леонідович,
Інститут фiзико-органiчної хімії i вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка НАН України,
завідувач відділом хімії біологічно активних сполук
кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
Павловський Віктор Іванович,
Фізико-хімічний інститут ім. О.В. Богатського НАН України,
заступник завідуючого відділом медичної хімії
Захист відбудеться «22» травня 2008 р. о 12.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.219.02 при Фізико-хімічному інституті ім. О.В. Богатського НАН України за адресою: 65080, Україна, м. Одеса, Люстдорфська дорога, 86, Фізико-хімічний інститут ім. О.В. Богатського.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Фізико-хімічного інституту ім. О.В. Богатського за адресою: 65080, Україна, м. Одеса, Люстдорфська дорога, 86, Фізико-хімічний інститут ім. О.В. Богатського.
Автореферат розісланий «15» квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат хімічних наук Л.О. Литвинова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Введення залишків в молекули біологічно активних сполук дозволяє вирішити ряд важливих наукових і практичних завдань. Глікозилювання антибіотиків, протипухлинних, антивірусних препаратів модифікувало дію вихідних гликозил-акцепторів в порівнянні з неглікозильованими аналогами. Використані з цією метою моно- або олігосахариди, як правило, не токсичні для організму людини і тварин, що робить такий спосіб модифікації перспективним. Відзначимо, що, не дивлячись на наявність високої біологічної активності у ряду похідних N-ацетилглюкозаміну, а також доступність відповідного глікозил-донору – б-D-глюкозамінілхлориду, введення залишків цього аміноцукру в молекули біологічно активних сполук систематично не вивчалося.
Різноманітна природа молекул-мішеней породжує необхідність удосконалення існуючих, або розробки нових способів модифікації цукрів за глікозидним центром. Останні десятиліття разом з відомими методами глікозидного синтезу широкого застосування набув і міжфазний синтез глікозидів, що каталізується четвертинними амонієвими солями. Очевидні переваги – високі виходи продуктів і стереоспецифічність, не позбавляють цей метод суттєвих недоліків – використання надлишку реагентів і водних лужних розчинів, що ускладнюють глікозилювання сполук, нестійких в цих умовах.
В той же час реакції, що каталізуються краун-етерами, в системах «тверде тіло – органічний розчинник», які забезпечують м'які умови синтезу, еквімольне співвідношення реагентів, в хімії глікозидів нейтральних і 2-аміноцукрів використовувалися тільки для вирішення локальних синтетичних завдань. Систематичного вивчення таких реакцій не проводилося.
Таким чином, синтез широкого ряду глюкозамінідів, вивчення спектра їх біологічних властивостей і розробка з цією метою способу побудови 1,2-транс-глікозидного зв'язку в 2-ацетамідо-2-дезокси-D-глюкозі на основі міжфазної системи «тверде тіло – органічний розчинник» є актуальним науковим завданням.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася відповідно до координаційних планів Міністерства освіти і науки України в рамках кафедральних досліджень за програмами «Вивчення будови і біологічних властивостей вуглеводів і вуглеводвмісних сполук і біополімерів» (№ держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СИНТЕЗ І МЕДИКО-БіОЛОГічні властивості o-, s- і n-ГЛіКОЗИДіВ n-АЦЕТИЛГЛЮКОЗАМіНу та їХ Похідних

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок