Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІЯЛЬНІСТЬ ТОВАРИСТВА „ПРОСВІТА" В ГАЛИЧИНІ (1868-1921рр.)

ДІЯЛЬНІСТЬ ТОВАРИСТВА „ПРОСВІТА" В ГАЛИЧИНІ (1868-1921рр.)

Назва:
ДІЯЛЬНІСТЬ ТОВАРИСТВА „ПРОСВІТА" В ГАЛИЧИНІ (1868-1921рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,24 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
ГАРАТ Роман Михайлович
УДК 94 (477. 83/86) „1868/1921" - 061.22
ДІЯЛЬНІСТЬ ТОВАРИСТВА „ПРОСВІТА" В ГАЛИЧИНІ
(1868-1921рр.)
Спеціальність 07.00.01 - історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук
Чернівці – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі Історії України Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Коцур Анатолій Петрович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри української історії та етнополітики
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Юрій Михайло Федорович,
Чернівецький торговельно-економічний інститут Київського націо-нального торговельно-економічного університету, завідувач кафедри соціально-економічних наук
кандидат історичних наук, доцент
Герман Олег Михайлович,
Тернопільський державний технічний університет імені Івана Пулюя, проректор з гуманітарної освіти і виховання
Провідна установа: Інститут історії України НАН України (м.Київ), відділ історії України XIX - початку XX ст.
Захист відбудеться „27” лютого 2004 р. о 14_годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.03 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2 (корпус 14, ауд. 18).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23.
Автореферат розісланий 24.01.2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.Ю.Ротар


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. На нинішньому етапі державного будівництва в Україні теоретичного і практичного розв’язання потребують ті ж проблеми, що і століття тому: відродження національної свідомості українців та політичної й суспільної активності широких верств суспільства, розвиток вітчизняної культури, утвердження духовності, розширення сфери використання української мови і впровадження її в усі галузі життя, врешті економічна активність і діяльність у нових напрямах. У багатьох з цих питань „Просвіта” мала великі досягнення й нагромадила значний досвід, який суспільство повинно використати в нових історичних умовах. Адже, на наш погляд, успіх сьогоднішнього національного відродження та державотворення в значній мірі залежить від того, чи зможемо ми на зовсім новій методологічній основі, звільненій від будь-яких ідеологічних штампів, проаналізувати й використати власні історичні надбання.
Діяльність громадського культурно-освітнього товариства „Просвіта” в Галичині, заснованого кращими представниками української інтелігенції 1868 р., була одним із помітних явищ вітчизняної історії другої половини ХІХ – першої половини ХХ ст. Ця громадська організація відіграла активну роль у формуванні національної самосвідомості українців. Товариство пропагувало рідну мову через популярну літературу, часописи, що знайшли своє місце не лише в сотнях читалень, а й у тисячах помешкань галичан, їх сусідів, а також серед українців, які виїжджали в пошуках кращої долі чи на заробітки за кордон. „Просвіта” сприяла поширенню основ економічних знань серед населення, а також кращих здобутків української та світової культури.
Актуальність теми даного дослідження, проблеми якої свідомо замовчувались у тоталітарному суспільстві протягом багатьох десятиліть, попри виняткову роль у справі національного самозбереження, народної просвіти, економічного й культурного піднесення, ще не знайшла спеціального, всебічного комплексного вивчення. Наукове осмислення досвіду культурно-просвітньої діяльності галицької „Просвіти” – надзвичайно важливе і нагальне завдання сучасної української історіографії.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане в рамках комплексної наукової теми „Актуальні питання історії, історіографії та культури України XVII-XX ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ДІЯЛЬНІСТЬ ТОВАРИСТВА „ПРОСВІТА" В ГАЛИЧИНІ (1868-1921рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок