Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОДІАГНОСТИКА ПРОФЕСІЙНОЇ ПРИДАТНОСТІ МАЙБУТНЬОГО ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА

ПСИХОДІАГНОСТИКА ПРОФЕСІЙНОЇ ПРИДАТНОСТІ МАЙБУТНЬОГО ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА

Назва:
ПСИХОДІАГНОСТИКА ПРОФЕСІЙНОЇ ПРИДАТНОСТІ МАЙБУТНЬОГО ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,13 KB
Завантажень:
58
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
СУРГУНД НАТАЛІЯ АНАТОЛІЇВНА
УДК 159.98.378
ПСИХОДІАГНОСТИКА ПРОФЕСІЙНОЇ ПРИДАТНОСТІ МАЙБУТНЬОГО ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА
19.00.07 - педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України, м.Київ.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор  Федоришин Борис Олексійович, Гурношльонська Вища Педагогічна школа
ім.Августа Хлонда, викладач, м.Мисловіце, Республіка Польща.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор, дійсний член АПН України
Бех Іван Дмитрович, Інститут проблем виховання АПН України,
директор, м.Київ;
кандидат психологічних наук, доцент Сергєєнкова Оксана Павлівна,
Національний авіаційний університет, доцент кафедри психології, м.Київ.
Провідна установа: Дрогобицький державний педагогічний університет ім. Івана Франка, кафедра психології, Міністерство освіти і науки України, м.Дрогобич.
Захист відбудеться 28 квітня 2004р. о 15.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451.01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9; 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м.Київ, вул.М.Берлинського, 9).
Автореферат розісланий 27 березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Цибульська Г.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Соціальні та економічні трансформації, що відбуваються останніми роками в українському суспільстві, призводять до виникнення широкого кола особистісних і міжособистісних проблем, розв`язання яких потребує кваліфікованої психологічної допомоги. У звязку з цим підвищується попит на психологічні послуги в різних сферах суспільної діяльності і, відповідно, зростають вимоги до якості підготовки психологічних кадрів у вищих навчальних закладах. Таке підвищення вимог поширюється і на професійно важливі якості особистості фахівця-психолога. Особистісно орієнтований підхід та гуманізація освіти визначають необхідність пошуку шляхів удосконалення професійної підготовки майбутніх фахівців. Врахування особистісного потенціалу абітурієнтів і студентів відповідно до вимог обраної професії та розвиток професійно важливих якостей у процесі професійного навчання може впливати на підвищення ефективності підготовки майбутнього фахівця і сприяти його успішній професійній самореалізації.
Професійна придатність особистості виявляється і формується під час навчання у ВНЗ та у подальшій трудовій діяльності. Цей процес базується на тому особистісному потенціалі, з яким абітурієнт приходить до ВНЗ. Враховуючи, що спектр особистісних рис абітурієнтів надзвичайно широкий, постає проблема визначення тих якостей особистості, які визначають подальшу успішну професійну підготовку їх до діяльності практичного психолога.
Проблема вивчення особистісного аспекту професійної придатності майбутнього практичного психолога розглядається як складова частина професійного відбору на психолого-педагогічні спеціальності (О.Ф.Бондаренко, О.О.Бодальов, В.Г.Панок, Н.І.Пов’якель, Л.М.Собчик, Н.В.Чепелєва та ін.). Зокрема, відбір до навчального закладу має відфільтрувати тих, хто явно не придатний до професії (В.Г.Панок), визначити психологічний ресурс особистості та внутрішньоособистісні труднощі, що сприяють або перешкоджають подальшій успішній професійній підготовці та діяльності (О.О.Бодальов).
Різні аспекти проблеми відповідності особистісних якостей вимогам професії відображені у працях Б.Г.Ананьєва, О.Ф.Бондаренка, І.Д.Беха, І.А.Зязюна, С.Д.Максименка, В.С.Мерліна, В.Г.Панка, Н.А.Побірченко, П.С.Перепелиці, В.В.Рибалки, М.В.Савчина, Б.О.Федоришина, Н.В.Чепелєвої, В.Д.Шадрікова та інших вчених.
Сучасними дослідниками виявлено також, що для частини майбутніх практичних психологів притаманні глибокі внутрішньоособистісні дисгармонії різного роду, через що переважна більшість таких осіб недостатньо придатна до оволодіння даною спеціальністю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ПСИХОДІАГНОСТИКА ПРОФЕСІЙНОЇ ПРИДАТНОСТІ МАЙБУТНЬОГО ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок