Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> вдосконалення сорбційних технологій видалення гумінових речовин із води для раціонального використання водних ресурсів

вдосконалення сорбційних технологій видалення гумінових речовин із води для раціонального використання водних ресурсів

Назва:
вдосконалення сорбційних технологій видалення гумінових речовин із води для раціонального використання водних ресурсів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,71 KB
Завантажень:
267
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ КОЛОЇДНОЇ ХІМІЇ ТА ХІМІЇ ВОДИ
ім. А.В. думанського
МІтченко Андрій Олександрович
УДК 544.723+628.179+628.161.2
вдосконалення сорбційних технологій видалення гумінових речовин із води для раціонального використання водних ресурсів
21.06.01 – екологічна безпека
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2004
Дисертацією
є рукопис
Робота виконана
в Інституті сорбції та проблем ендоекології Національної академії наук України
Науковий керівник
доктор хімічних наук, професор, член-кореспондент НАН України
Картель Микола Тимофійович,
Інститут сорбції та проблем ендоекології НАН України, заступник директора з наукової роботи, завідувач відділу сорбентів медичного призначення
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Висоцький Сергій Павлович,
Автомобільно-дорожній інститут Донецького національного технічного університету МОН України кафедра екології та безпеки життєдіяльності, завідувач кафедри
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Вакуленко Віра Федорівна,
Інститут колоїдної хімії та хімії води ім. А.В. Думанського НАН України, старший науковий співробітник
Провідна
установа Національний університет "Львівська політехніка" МОН України
Інститут хімії та хімічних технологій, кафедра екології та охорони навколишнього середовища, м. Львів
Захист відбудеться “10 ”червня 2004 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.183.01 Інституту колоїдної хімії та хімії води ім. А.В. Думанського НАН України за адресою: 03680, Київ, бульвар Академіка Вернадського, 42.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту колоїдної хімії та хімії води ім. А.В. Думанського НАН України за адресою: 03680, Київ, бульвар Академіка Вернадського, 42.
Автореферат розісланий “06 ”травня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.183.01
доктор хімічних наук Т.В.Кармазіна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з найважливіших проблем екологічної безпеки є вдосконалення існуючих і розробка нових екологічно безпечних технологічних процесів, які забезпечують раціональне використання природних ресурсів.
Поверхневі води басейну ріки Дніпро – основного джерела водопостачання для населених пунктів більшості регіонів України – характеризуються високим вмістом гумінових речовин (ГР). Промислові технології централізованої водопідготовки, які використовуються на сьогоднішній день, забезпечують видалення ГР із поверхневих вод не більше, ніж на 60%, що для води дніпровського басейну відповідає значенням “окислюваності” води 5–8 мгО2/л. Сучасний рівень вимог до вмісту ГР у воді значно вищий, що обумовлено негативним впливом присутності гумінових речовин на екологічну та економічну раціональність використання води в різноманітних технологічних процесах. Так, наприклад, присутність ГР у воді, що подається на лінії іонообмінної демінералізації ВПУ ТЕЦ, в кількості, що обумовлює окислюваність води більше за 1,2 мгО2/л призводить до значного (більше ніж у 2 рази) збільшення витрат води на промивку ОН-аніонітових фільтрів. Норма окислюваності для питної води складає 4 мгО2/л (за ДСАН ПіН № /1940) а для води, що використовується для потреб харчової промисловості – 2 мгО2/л, що зумовлює необхідність додаткових витрат на видалення ГР. Слід також відзначити, що в останній час спостерігаються тенденції до підвищення вимог щодо вмісту ГР у воді всіх видів.
Одним з найбільш перспективних шляхів для доочищення води від ГР є застосування сорбентів-органопоглиначів.
Традиційним є використання активованого вугілля (АВ), яке дозволяє досягти високого ступеня очищення води від ГР, а також одночасно від хлору і хлорорганічних сполук, але характеризується низькими техніко-економічними показниками.
Полімерні органопоглиначі позбавлені таких недоліків, однак їх використання найчастіше не дозволяє досягти одночасно досить глибокого ступеня очищення води від ГР і хлорорганічних сполук, крім того, вони, на відміну від АВ, не здатні видаляти з води хлор.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: вдосконалення сорбційних технологій видалення гумінових речовин із води для раціонального використання водних ресурсів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок