Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Алгоритми оптимального використання електроенергії в системах з відновлюваними джерелами

Алгоритми оптимального використання електроенергії в системах з відновлюваними джерелами

Назва:
Алгоритми оптимального використання електроенергії в системах з відновлюваними джерелами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,26 KB
Завантажень:
15
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національний технічний університет України
“Київський Політехнічний Інститут”
ІВАНІН Олександр Леонідович
УДК 621.314.58
Алгоритми оптимального використання електроенергії
в системах з відновлюваними джерелами
Спеціальність 05.09.12 – Напівпровідникові перетворювачі електроенергії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі промислової електроніки Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України,
м. Київ.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Жуйков Валерій Якович,
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”,
декан факультету електроніки
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Павлов Віктор Борисович,
Інститут електродинаміки НАН України,
провідний науковий співробітник
- кандидат технічних наук, доцент
Домнін Ігор Феліксович,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”,
в. о. завідуючого кафедрою промислової і біомедичної електроніки
Провідна установа - Національний гірничий університет України Міністерства освіти і науки
України, м. Дніпропетровськ, кафедра систем електропостачання
Захист відбудеться “-20” жовтня 2003 року о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої Ради К.26.002.06 у Національному технічному університеті України “КПІ” за адресою: 03056, Київ-56, пр. Перемоги 37, тел. 241-76-62.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці НТУУ “КПІ”.
Автореферат розісланий “15” вересня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої РадиКондра Б.М.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Задачі енергозбереження і ефективного використання електроенергії є дуже важливими і вирішуються різними методами, частина з яких заснована на виборі режимів роботи, які б забезпечували мінімізацію споживання електроенергії електротехнічним обладнанням. Одним з основних шляхів реалізації таких режимів є оптимальне керування перетворювачами електричної енергії, які б забезпечували роботу електротехнічних пристроїв у відповідному режимі.
Окремою задачею в цьому напрямку є ефективне використання і розподіл енергії в локальному об’єкті – замкненій системі джерел енергії, до яких відносяться відновлювальні, резервні джерела і накопичувачі енергії, для живлення великої кількості різнорідних електротехнічних навантажень.
Вирішенню проблем забезпечення енергоефективності та енергозбереження засобами силової електроніки, створенню алгоритмів оптимальної роботи перетворювальних пристроїв присвячені наукові дослідження академіка НАНУ Шидловського А.К., член-кор. НАНУ Кириленка О.В., проф. Кудрі С.О., вчених Інституту Електродинаміки НАНУ (член-кор. НАНУ Рєзцова В.Ф., проф. Липківського К.О., проф. Юрченка М.М.), Харківського національного технічного університету (проф. Сокола Є.І.), проф. Денисюка С.П.
Незважаючи на велику кількість досліджень способів керування перетворювачами електричної енергії з метою забезпечення оптимальних режимів роботи електротехнічних навантажень, актуальною залишається задача створення практичних методів керування, які б забезпечували задану якість вхідних і вихідних характеристик системи електроживлення. Останнє перешкоджає широкому запровадженню і ефективному використанню існуючих систем електроживлення на базі поновлюваних джерел енергії, і залишає резерв для розроблення нових підходів до розв’язання цієї задачі.
Тому робота, спрямована на створення нових ефективних способів керування перетворювачами електроенергії у локальному об’єкті, що забезпечують мінімізацію витрат електроенергії і найбільш раціональне її використання, є актуальною.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” за пріоритетним напрямком розвитку науки і техніки 6 “Новітні технології та ресурсозберігаючі технології в енергетиці” в рамках науково-дослідної роботи “Розробка математичних основ алгоритмів мікропроцесорного керування силовими перетворювачами в автономних системах електроживлення” № 2518 (номер державної реєстрації 0102U002214), а також в рамках науково-дослідної роботи “Наукові основи ідентифікації параметрів пристроїв силової електроніки в системах керування” №2389 (номер державної реєстрації 0100U000581).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Алгоритми оптимального використання електроенергії в системах з відновлюваними джерелами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок