Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ БАНКІВСЬКОГО НАГЛЯДУ

ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ БАНКІВСЬКОГО НАГЛЯДУ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ БАНКІВСЬКОГО НАГЛЯДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,40 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІЧНОГО ПРОГНОЗУВАННЯ
ГРИЦЕНКО РУСЛАН АНДРІЙОВИЧ
УДК 336.71.078.3
ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ БАНКІВСЬКОГО НАГЛЯДУ
08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2002


Дисертацією є рукопис.
Дисертація виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник | доктор економічних наук, професор
Воробйов Євген Михайлович,
Харківський національний університет ім.В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри економічної теорії.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Мо-роз Анато-лій Ми-ко-ла-йо-вич,
Київський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри банківської справи;
кандидат економічних наук
Шелудько Наталія Михайлівна,
старший науковий співробітник відділу фінансово-кредитного регулювання Інституту економіки НАН України.
Провідна установа | Науково-дослідний фінансовий інститут при Міністерстві фінансів України, відділ фінансових ресурсів держави, м.Київ.
Захист відбудеться “14” березня 2002 року о 14 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.239.01 Інституту економічного прогнозування НАН України за адресою: 01011, м.Київ-11, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економічного прогнозування НАН України за адресою: 01011, м.Київ-11, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий “11” лютого 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Левчук Н.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Формування і розвиток банківської системи в Україні значно актуалізували питання організації та функціонування банківського нагляду. Як свідчить світова практика, банківська діяльність регулюється в більшій мірі, ніж інші види бізнесу. Це пов’язано з тим, що банки розпоряджаються значною частиною коштів суб'єктів господарської діяльності та держави, через них здійснюється найбільш глибокий взаємозв'язок між усіма ланками національного і світового господарства. У ринковій економіці банки відіграють істотну роль в ефективному розміщенні коштів і беруть на себе значну частину ризиків.
Актуальність теми. Банківська системна криза 1998 р. не тільки продемонструвала недоліки банківського нагляду, а й дозволила визначити основні напрями його зміцнення. Значні зміни сталися у формах банківського нагляду – від практики детальної перевірки операцій банку до інспектування, спрямованого на оцінку банківських ризиків та ефективність внутрішньобанківських процедур, аналізу банківського менеджменту, якості організації внутрішнього аудиту і контролю. Такий нагляд має особливе значення в умовах тісного фінансового зв'язку всіх ланок економіки, коли ризики і пов'язані з ними втрати можуть поширюватися дуже швидко.
Органи нагляду жодної країни світу не визнають свої методи роботи ідеальними, особливо враховуючи високі темпи розвитку як банківської індустрії, так і пов'язаних з нею галузей. Безперервний розвиток банківських операцій, послуг і процедур передбачає, що система банківського нагляду також повинна знаходиться у стані постійного вдосконалення.
В Україні широко використовуються зарубіжні методики організації банківського нагляду, які не враховують специфіку побудови вітчизняної банківської системи, законодавства й макроекономічної ситуації. Отже, питання щодо формування банківського нагляду, адекватного реальним умовам української економіки, є вельми актуальним. Однак банківська система нагляду України у своєму розвитку проходить ті стадії, які вже пройдені високорозвиненими країнами. Тому вивчення світової практики банківського контролю і регулювання дає можливості для розроблення ефективних заходів впливу, спрямованих на підтримку безпеки і стабільності банківської системи держави.
На цей час фактично немає спеціальних теоретичних праць, присвячених дослідженню банківського нагляду як особливого інституту регулювання діяльності фінансово-кредитних установ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ БАНКІВСЬКОГО НАГЛЯДУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок