Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Механізм формування диверсифікаційної політики підприємства в умовах трансформаційної економіки

Механізм формування диверсифікаційної політики підприємства в умовах трансформаційної економіки

Назва:
Механізм формування диверсифікаційної політики підприємства в умовах трансформаційної економіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,71 KB
Завантажень:
285
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ЕКОНОМІКИ ТА ПРАВА
РАДЄВА МАРИНА МИКОЛАЇВНА
УДК 338.33 : 334.716
Механізм формування диверсифікаційної політики підприємства в умовах трансформаційної економіки
Спеціальність 08.02.03 – Організація управління, планування і
регулювання економікою
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському університеті економіки та права.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
ТЯН Рево Борисович,
Придніпропетровська державна академія будівництва та архітектури (м. Дніпропетровськ),
завідувач кафедри фінансів
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Ілляшенко Сергій Миколайович,
Сумський державний університет,
завідувач кафедри маркетингу;
кандидат економічних наук
Шаповал Вадим Анатолійович,
Національний гірничий університет (м. Дніпропетровськ), доцент кафедри прикладної економіки
Провідна установа: | Донецький державний університет управління, кафедра економіки, Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк
Захист відбудеться ” листопада 2005 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.120.01 у Дніпропетровському університеті економіки та права за адресою: 49000, м.Дніпропетровськ, вул.Набережна Леніна, 18.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Дніпропетровського університету економіки та права за адресою: 49000, м.Дніпропетровськ, вул.Набережна Леніна, 18.
Автореферат розісланий ” жовтня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.М. Шаповал


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Створення максимально сприятливих умов для життєдіяльності населення – одна з основних функцій держави, яка безпосередньо пов’язана з ефективним функціонуванням підприємств. Саме підприємства наповнюють бюджети міста й країни, задовольняють потреби людей в якісних товарах і послугах, забезпечують зайнятість і соціальний захист населення. Ефективні та конкурентоспроможні підприємства стають підґрунтям довгострокового розвитку країни. Належне виконання соціальних зобов’язань держави прямо залежить від уміння українських підприємств відновити фінансові та організаційні параметри.
В умовах неефективного функціонування більшості підприємств, що виявляється у спаді виробництва, цінових диспропорціях, неконкурентоспроможній продукції, низькій рентабельності, збитковості та дефіциті засобів, виникає крайня потреба вибрати такий напрям розвитку, який дозволив би підприємству вижити й ефективно функціонувати в конкурентному середовищі.
Як можливий стратегічний напрям розвитку підприємства можна розглядати диверсифікацію. Структурна перебудова й відродження української економіки мають ґрунтуватися, зокрема, на можливостях диверсифікації з урахуванням взаємної вигоди для суспільства загалом і кожного окремого підприємства. З одного боку, вибір оптимального напряму розвитку забезпечує перемогу підприємства в конкурентній боротьбі. З другого – брак або недостатнє теоретичне обґрунтування управлінських та організаційних процесів за зміни соціально-економічних умов обертається збитками й навіть банкрутством підприємства. Сьогодні практика як ніколи потребує адекватного інструментарію, тому особливої актуальності набуває розробка теоретичних та методичних основ диверсифікації діяльності підприємств.
Проблема диверсифікації, незважаючи на підвищену увагу до неї, вивчена ще недостатньо. Зарубіжні учені: І. Ансофф, К. Боумен, Дж.Гелбрейт, Д.Дей, П. Друкер, Т. Мінтцберг досліджували питання стратегії, збалансування асортиментного портфеля, забезпечення фінансової стійкості. На початку 90-х років ХХ ст. російські та українські учені продовжили вивчення цих проблем. Неабиякі досягнення в цій науковій сфері мають О.М. Аронов, В.А. Гришко, С.М. Ілляшенко, Е.А. Козловська, І.М. Кублін, В.Г. Моісеєв, Г.І. Немченко, О.М. Петров, Р.Б. Тян та інші.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Механізм формування диверсифікаційної політики підприємства в умовах трансформаційної економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок