Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРНО-МЕТАБОЛІЧНІ ЗМІНИ В ТКАНИНАХ ПОРОЖНИНИ РОТА ПРИ ЦУКРОВОМУ ДІАБЕТІ ТА ЇХ ПРОФІЛАКТИКА (експериментально-клінічне дослідження)

СТРУКТУРНО-МЕТАБОЛІЧНІ ЗМІНИ В ТКАНИНАХ ПОРОЖНИНИ РОТА ПРИ ЦУКРОВОМУ ДІАБЕТІ ТА ЇХ ПРОФІЛАКТИКА (експериментально-клінічне дослідження)

Назва:
СТРУКТУРНО-МЕТАБОЛІЧНІ ЗМІНИ В ТКАНИНАХ ПОРОЖНИНИ РОТА ПРИ ЦУКРОВОМУ ДІАБЕТІ ТА ЇХ ПРОФІЛАКТИКА (експериментально-клінічне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,92 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ ім. П.Л. ШУПИКА
СКИБА ОЛЕКСАНДРА ВАСИЛІВНА
УДК 616.31:616.379-008.64
СТРУКТУРНО-МЕТАБОЛІЧНІ ЗМІНИ
В ТКАНИНАХ ПОРОЖНИНИ РОТА ПРИ ЦУКРОВОМУ ДІАБЕТІ
ТА ЇХ ПРОФІЛАКТИКА
(експериментально-клінічне дослідження)
14.01.22 – стоматологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному медичному університеті МОЗ України та в Інституті стоматології Академії медичних наук України.
Науковий керівник - доктор медичних наук, професор, член-кор. АМН
України Косенко Костянтин Миколайович,
Інститут стоматології АМН України, директор
Офіційні опоненти:
- доктор медичних наук, професор Борисенко Анатолій Васильович,
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ
України, завідувач кафедри терапевтичної стоматології
- доктор медичних наук, професор Кулигіна Валентина Миколаївна,
Вінницький національний медичний університет МОЗ України,
завідувач кафедри терапевтичної стоматології
Провідна установа:
Українська медична стоматологічна академія МОЗ України (м. Полтава),
кафедра терапевтичної стоматології
Захист відбудеться “17” лютого 2006 року о 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.613.09 при Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України за адресою: 04050, м. Київ, вул. Пімоненка, 10-А.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України (м. Київ,
вул. Дорогожицька, 9).
Автореферат розісланий “12” січня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Волосовець Т.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед важливих проблем стоматології захворювання слизової оболонки порожнини рота займають одне з провідних місць, що пов'язано з великою кількістю етіологічних факторів, які їх викликають, а також із проявами на слизовій оболонці порожнини рота соматичних захворювань організму (А.І. Рибаков, 1965; О.В. Величко, Єпішев, 1971; Є.В. Боровський, 1978; В.Ю. Скляр, 1983; В.Я. Скиба, 1996; В.М. Почтарь, 1998; О.В. Дзяд, 2000; В.М. Кулигіна, 2002; О.Б. Македон, 2005).
У хворих на цукровий діабет, за даними багатьох авторів (Н.А. Михайленко, З.А. Цюхно, 1989; А.І. Рибаков, 1991; А.В.Борисенко, А.В Відерська. 1994; І.Г. Романенко 1997; Е.Н. Мохорт, 2000; О.А. Бабіна, 2000; Є.С. Оганян, 2001; М.Ф. Данілевський, В.К. Леонтьєв, 2002; О.І Васильченко, 2002; Andre J.et al., 1990; Borgellі et al., 1993), практично завжди присутня стоматологічна патологія, обумовлена наявністю саме цього захворювання. Це пов'язано з тим, що при цукровому діабеті порушуються всі види обміну речовин, насамперед вуглеводного і ліпідного, відбувається пригнічення імунологічних захисних механізмів, відзначається ранній прояв мікроангіопатій, нефро- і нейропатій, які призводять до виникнення різного виду захворювань слизової оболонки порожнини рота.
Цукровий діабет небезпечний не тільки хронічною гіперглікемією, але і численними метаболічними порушеннями, що супроводжують діабет: дисліпідемією, оксидантним стресом, порушеннями коагуляції і кровотоку. Поряд з посиленням процесів утворення вільних радикалів при цукровому діабеті знижується активність ферментів фізіологічної антиоксидантної системи, представленої вітамінами Е, С, глутатіонзалежними ферментами, супероксид-дисмутазою та каталазою.
Одними з ранніх симптомів цукрового діабету, які виявляють стоматологи, є відчуття спраги, сухості і стягнення слизової оболонки порожнини рота, пародонтити, грибкові стоматити.
Наявність у стоматологічних хворих цукрового діабету, приводить, в одних випадках, до розвитку, а в інших випадках - до збільшення тяжкості перебігу стоматологічної патології.
Незважаючи на те, що в останні роки значно збільшилася кількість досліджень з вивчення структурно-метаболічних і функціональних порушень в органах і системах організму при цукровому діабеті, дотепер практично відсутні дані з вивчення змін у слизовій оболонці порожнини рота і великих слинних залозах, що спостерігаються при цьому захворюванні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТРУКТУРНО-МЕТАБОЛІЧНІ ЗМІНИ В ТКАНИНАХ ПОРОЖНИНИ РОТА ПРИ ЦУКРОВОМУ ДІАБЕТІ ТА ЇХ ПРОФІЛАКТИКА (експериментально-клінічне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок