Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЮЗ ЧОРНИХ КЛОБУКІВ (тюркське об’єднання на Русі в ХІ-ХІІІ ст.)

СОЮЗ ЧОРНИХ КЛОБУКІВ (тюркське об’єднання на Русі в ХІ-ХІІІ ст.)

Назва:
СОЮЗ ЧОРНИХ КЛОБУКІВ (тюркське об’єднання на Русі в ХІ-ХІІІ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,63 KB
Завантажень:
404
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СХОДОЗНАВСТВА ім. А. Кримського
ТАЙДІ Тетяна Юріївна
УДК 94 (4) “0375 / 1492”
СОЮЗ ЧОРНИХ КЛОБУКІВ
(тюркське об’єднання на Русі в ХІ-ХІІІ ст.)
07.00.02 – Всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ - 2005


Дисертація є рукописом
Роботу виконано у Кримському відділенні Інституту сходознавства ім. А. Кримського НАН України.
Науковий керівник:
доктор історичних наук, професор
Івакін Гліб Юрійович,
заступник директора з наукової роботи
Інституту археології НАН України
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук
Сухобоков Олег Васильович,
провідний науковий співробітник
Інституту археології НАН України
кандидат історичних наук, доцент
Герцен Олександр Германович,
завідувач кафедри стародавнього світу та середніх віків
Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського
(МОН України)
Провідна установа:
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Захист відбудеться ” 5 ” жовтня 2005 р. о 14.00 на засіданні Cпеціалізованої вченої ради
Д 26.174.01 в Інституті сходознавства ім. Кримського НАН України за адресою; 01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту сходознавства НАН України ім. А. Кримського за адресою: 01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4, к. 207.
Автореферат розісланий ” 2 ” вересня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук О.Д. Василюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Історія союзу чорних клобуків продовжує залишатися малодо-слідженим питанням вітчизняної історії. Історики традиційно приділяли значно більше уваги боротьбі Київської Русі з кочовиками. Але у геополітичному арсеналі Давньоруської держави, крім військового протистояння існували також і різні засоби мирного співіснування. В сучасних умовах особливе значення має вивчення історії співробітництва тюркських народів Степу і Русі. Вивчення різних аспектів зов-нішньої політики Давньоруської держави дає можливість усвідомити, що історія України має багатий досвід міжнародного співробітництва, коріння якого знаходиться ще у ранніх періодах її історії. Гнучкість -зовнішньої політики Давньоруської держави особливо яскраво виявилася у відносинах з кочовиками, що хвилями накочувалися на південь сучасної України. Географічне положення Київської Русі сприяло виробленню особливих зовнішньополітичних прийомів, які дозволяють успішно діяти в різних напрямках міжнародної політики. Залучення тюркських племен до сфери державного розвитку Київської Русі було дуже вдалою й перспективною формою співробітництва з народами Степу.
Актуальність теми визначається важливістю дослідження історії союзу чорних клобуків, вивчення досвіду мирного співіснування тюркського об’єднання у Давньоруській державі. Розуміння історії Київської Русі неможливо без врахування цього важливого фактору, що діяв протягом двохсот років. Співробітництво з тюрками й залучення їх до державотворчого процесу стало дуже важливим фактором, який вплинув на всю подальшу історію цих земель. Саме в чорноклобуцьких військових формуваннях історики часто бачать зачатки українського козацтва.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася в рамках проблеми вивчення етнокультурної історії України, в тісному зв’язку з науковими темами ”Історія і культура етноконфесіональних суспільств Криму та Північного Причорномор’я”, “Давнє населення України. Антропологічний аспект” (№ 0199U003879), “Археологічні дослідження середньовічних міст України (ІХ-ХVІІ ст.) (№ 0102U002594).
Мета і завдання дослідження полягає в тому, щоб на базі комплексного вивчення вітчизняних і закордонних історичних джерел та наявних археологічних матеріалів створити узагальнююче монографічне дослідження історії виникнення та існування союзу чорних клобуків. Для цього визначені такі завдання роботи:– причини та передумови запрошення тюрків на руську службу;– основні етапи формування союзу кочових племен;– визначення основної дислокації союзу кочовиків на території Давньоруської держави;– висвітлення основних функцій чорних клобуків на Русі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СОЮЗ ЧОРНИХ КЛОБУКІВ (тюркське об’єднання на Русі в ХІ-ХІІІ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок