Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКА КОМУНІСТИЧНА ПАРТІЯ (УКАПІСТІВ): УТВОРЕННЯ, ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ЛІКВІДАЦІЯ (1920-1925 РР.)

УКРАЇНСЬКА КОМУНІСТИЧНА ПАРТІЯ (УКАПІСТІВ): УТВОРЕННЯ, ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ЛІКВІДАЦІЯ (1920-1925 РР.)

Назва:
УКРАЇНСЬКА КОМУНІСТИЧНА ПАРТІЯ (УКАПІСТІВ): УТВОРЕННЯ, ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ЛІКВІДАЦІЯ (1920-1925 РР.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,61 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДІРЯВКА ЮРІЙ ПАВЛОВИЧ
УДК 94 (477)
УКРАЇНСЬКА КОМУНІСТИЧНА ПАРТІЯ (УКАПІСТІВ):
УТВОРЕННЯ, ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ЛІКВІДАЦІЯ (1920-1925 РР.)
07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Дніпропетровськ – 2008


Дисертація є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Дніпродзержинського державного технічного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
ВЄТРОВ РАДІЙ ІВАНОВИЧ,
Дніпродзержинський державний технічний університет,
професор кафедри історії України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук
Любовець Олена Миколаївна
Інститут політичних і етнонаціональних
досліджень НАН України ім. І.Ф. Кураса, м. Київ,
провідний науковий співробітник відділу етноісторичних досліджень
кандидат історичних наук, доцент
ВИСОЦЬКИЙ ОЛЕКСАНДР ЮРІЙОВИЧ
Національна металургійна академія України,
м. Дніпропетровськ,
доцент кафедри історії, документознавства та
інформаційної діяльності
Захист відбудеться „28” 05 2008 р. о 13:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 08.051.14 у Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пл. Т.Шевченка, 1, Палац студентів, ауд. 30.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий „25” 04 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент І.О.Кривий


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах сучасного розвитку України, в напрямі побудови правової держави, обов’язковим демократичним атрибутом є наявність різних політичних партій, котрі у здоровій конкурентній боротьбі за владу в значній мірі сприяють зміцненню держави та підвищенню рівню добробуту її громадян. Враховуючи, що переважна більшість політичних партій, які нині діють в Україні своїм корінням сягають І чверті ХХ ст., вивчення історії українських політичних партій, котрі діяли в цей період, має велике практичне і наукове значення.
Відомо, що під час Української революції 1917-1920 рр. значну роль грала УСДРП, від позиції якої, без перебільшення, залежала доля цієї революції. Також незаперечним є той факт, що посилення лівого крила цієї партії в 1918-1920 рр., призвело до суттєвої зміни у розстановці політичних сил в Україні та домінації радикальних настроїв на заключному етапі революції, на відміну від загальнодемократичних, які мали місце в 1917-1918 рр.
Питання еволюції українських лівих соціал-демократів, частина з яких утворила у січні
1920 р. Українську комуністичну партію (укапістів), має досить важливе значення для розуміння політичної ситуації в Україні впродовж значного історичного періоду, бо підтримавши радянську владу українські ліві соціал-демократи, а пізніше укапісти стали союзниками більшовиків та сприяли зміцненню їх влади в Україні. Разом з тим, українські прихильники марксизму – укапісти, по суті розробили власну націонал-комуністичну ідеологію - ідеологію українського комунізму, котра мала значні принципові відмінності від комунізму російського зразку – більшовизму. Враховуючи, що гасла соціальної справедливості та державної самостійності в зазначений період, були досить популярні серед значної частини населення України, зокрема серед її інтелігентної верстви, своєрідний український комунізм, як ідеологія мав повне право на існування та міг зайняти власну соціальну нішу в українській радянській державі, складаючи серйозну конкуренцію державній партії КП(б)У. Так звана націонал-комуністична ідеологія, яку створили укапісти, є надзвичайно цікавим сплавом популярних в усі часи ідей соціальної справедливості зі збереженням права кожної нації будувати свою власну незалежну державу.
Актуальність теми дослідження пояснюється ще й тим, що проблема діяльності УКП (укапістів) та ліквідації її більшовиками в радянській історіографії або відверто замовчувалась, або досить суб’єктивно висвітлювалась.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: УКРАЇНСЬКА КОМУНІСТИЧНА ПАРТІЯ (УКАПІСТІВ): УТВОРЕННЯ, ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ЛІКВІДАЦІЯ (1920-1925 РР.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок