Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРИКО-НАУКОВИЙ АНАЛІЗ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОФЕСОРА О.О. КОРОТНЄВА В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ БІОЛОГІЧНОЇ НАУКИ (остання чверть ХІХ – початок ХХ століть)

ІСТОРИКО-НАУКОВИЙ АНАЛІЗ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОФЕСОРА О.О. КОРОТНЄВА В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ БІОЛОГІЧНОЇ НАУКИ (остання чверть ХІХ – початок ХХ століть)

Назва:
ІСТОРИКО-НАУКОВИЙ АНАЛІЗ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОФЕСОРА О.О. КОРОТНЄВА В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ БІОЛОГІЧНОЇ НАУКИ (остання чверть ХІХ – початок ХХ століть)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,05 KB
Завантажень:
200
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ЦЕНТР ДОСЛІДЖЕНЬ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОГО
ПОТЕНЦІАЛУ ТА ІСТОРІЇ НАУКИ ім. Г.М. ДОБРОВА
СЕРГІЄНКО Сергій Сергійович
УДК 92 (059) Коротнєв
ІСТОРИКО-НАУКОВИЙ АНАЛІЗ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОФЕСОРА
О.О. КОРОТНЄВА В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ БІОЛОГІЧНОЇ НАУКИ (остання чверть ХІХ – початок ХХ століть)
07.00.07 - історія науки і техніки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ-2006


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у відділі історії науки і техніки Центру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
ПИЛИПЧУК Олег Ярославович
Київський університет економіки і
технологій транспорту, завідувач
кафедри екології та безпеки життєдіяльності
на залізничному транспорті
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
ДУПЛЕНКО Юрій Костянтинович
Інститут геронтології АМН України
завідувач відділу інформаційного аналізу
кандидат історичних наук, доцент
ШКВИРА Зінаїда Андріївна
Національний аграрний університет, доцент
кафедри сільськогосподарських машин
 
Провідна установа – Херсонський державний технічний університет
МОН України
Захист відбудеться “15” березня 2006 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.189.02 в Центрі досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України за адресою: 01601, Київ, вул. Грушевського, 4, к. 615
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Центру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України (01032, Київ, бул. Шевченка, 60)
Автореферат розіслано “14” лютого 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради В.Г. Гармасар


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Історія наукового життя в Україні ХХ століття була б неповною без окреслення ролі, надбань та внеску таких його представників, як Олексій Олексійович Коротнєв (1854-1915). Це відомий український вчений, педагог, зоолог, гідробіолог, невтомний мандрівник, доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент Петербурзької Академії наук. Його творча спадщина і громадська праця на благо України належним чином не оцінені і в останні роки незаслужено забуті.
Актуальність дослідження зумовлена, насамперед, великим громадським і науковим значенням О.О.Коротнєва в українській біологічній думці ХХ століття, відсутністю в історії науки спеціального комплексного дослідження його громадського життя, наукової, науково-організаційної, педагогічної та просвітницької діяльності, необхідністю створення максимально об’єктивної і повної наукової біографії вченого, всебічного аналізу його творчого доробку, а також важливістю введення до широкого наукового обігу масиву нових джерел.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами: Дослідження є складовою частиною тематичного плану відділу історії науки і техніки Центру досліджень науково-технічного потенціалу і історії науки ім..Г.М.Доброва НАН України “Розробка методологічних і методичних основ створення “Бібліографічного словника діячів природознавства і техніки України”, підготовка реєстру персоналій і створення рукопису словника” (номер державної реєстрації теми 0102U002614).
Мета і завдання дослідження. Метою представленої дисертаційної роботи є комплексне висвітлення життєвого шляху, наукової, педагогічної та просвітницької діяльності О.О.Коротнєва, його внеску в розвиток української біологічної науки.
Для реалізації цієї мети автором були визначені такі основні завдання:
·
вивчити стан наукової розробки досліджуваної теми, проаналізувати джерельну базу дослідження, її репрезентативність;
·
розкрити умови формування наукового світогляду та подальшого розвитку О.О.Коротнєва як дослідника й особистості;
·
узагальнити відомості й ввести до наукового обігу мало з’ясовані сторінки біографії О.О.Коротнєва;
·
проаналізувати основні напрямки наукових досліджень О.О.Коротнєва, виділити та узагальнити пріоритетні результати в розвитку ембріонального розвитку різних груп тваринного світу та філогенетичної систематики тварин, гістологічних і гідробіологічних досліджень ;
·
з’ясувати роль О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ІСТОРИКО-НАУКОВИЙ АНАЛІЗ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОФЕСОРА О.О. КОРОТНЄВА В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ БІОЛОГІЧНОЇ НАУКИ (остання чверть ХІХ – початок ХХ століть)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок