Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ДО ФОРМУВАННЯ У ШКОЛЯРІВ ПРОДУКТИВНИХ СПОСОБІВ ОБРАЗОТВОРЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ДО ФОРМУВАННЯ У ШКОЛЯРІВ ПРОДУКТИВНИХ СПОСОБІВ ОБРАЗОТВОРЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ДО ФОРМУВАННЯ У ШКОЛЯРІВ ПРОДУКТИВНИХ СПОСОБІВ ОБРАЗОТВОРЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,39 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Південноукраїнський державний педагогічний
університет (м. Одеса) імені К. Д. Ушинського
Міхова Тетяна Володимирівна
УДК: 378.937 + 378.147 + 371.036
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ДО ФОРМУВАННЯ У ШКОЛЯРІВ ПРОДУКТИВНИХ СПОСОБІВ ОБРАЗОТВОРЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Одеса – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м. Одеса) імені К.Д.Ушинського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: - доктор педагогічних наук, професор,
Карпова Елла Едуардівна
Південноукраїнський державний педагогічний
університет (м. Одеса) імені К. Д. Ушинського,
завідувач кафедри дошкільної педагогіки
Офіційні опоненти: - доктор педагогічних наук, професор,
Кічук Надія Василівна
Ізмаїльський державний гуманітарний університет, завідувач кафедри педагогіки і методики початкового навчання, декан педагогічного факультету
- кандидат педагогічних наук, доцент
Григор’єва Валентина Борисівна
Одеська державна академія будівництва та архітектури, доцент кафедри малюнку, живопису та архітектурної графіки
Провідна установа – Харківський державний педагогічний університет імені Г. Сковороди, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист дисертації відбудеться “15”березня 2003 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.01 при Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м. Одеса) імені К.Д.Ушинського за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Ніщинського, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету (м. Одеса) імені К.Д.Ушинського за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий “10” лютого 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Трифонова О. С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Одним із пріоритетних завдань сучасної освіти, як це визначено в Національній доктрині розвитку освіти України у ХХI столітті, є створення і використання освітніх технологій, що стимулюють людину до продуктивної, творчої діяльності. З цього випливає, що проблема розвитку творчого потенціалу особистості не тільки не втрачає сьогодні своєї актуальності, але й набуває особливої гостроти. Актуальним залишається й питання створення у процесі навчання умов, які б сприяли розкриттю творчих здібностей особистості, зокрема формуванню в неї готовності до вільного продукування ідей і реалізації їх у кінцевому продукті діяльності.
Ефективність розв’язання цієї проблеми зумовлена багатьма факторами. Серед них найбільш вагомим є наявність прямого і безпосереднього зв'язку між творчими здібностями школярів і творчими здібностями самого педагога, що привертає пильну увагу дослідників до процесу підготовки майбутніх учителів.
Проблема підготовки майбутніх учителів до творчої діяльності висвітлювалася багатьма дослідниками в різних аспектах. Зокрема, досліждено процес формування творчої особистості вчителя в рамках його загальнопедагогічної підготовки (Берак О.Л., Карпова Е.Е., Кічук Н.В., Мартинович Н.С., Саган О.В.); визначено особливості підготовки вчителів педагогічних ВНЗів до формування творчих здібностей школярів (Іванова Д.Г., Момот Л.Л., Сисоєва С.О., Тесленко В.В., Щолокова О.П.). Увагу дослідників привертає взаємозв'язок і взаємозумовленість педагогічної, мистецтвознавчої і художньо-практичної підготовки вчителів образотворчого мистецтва (Данашев М.Х., Дехтяренко Л.П., Івахнова Л.А., Попелюхіна А.І., Слободін М.І., Стариченко М.Л.). У зв’язку з цим визначено: систему формування методично-педагогічної спрямованості вчителів образотворчого мистецтва і вдосконалення їхньої методичної підготовки (Абрамова В.В., Дембинський С.І., Мілюков О.А., Свид С.П., Солодухін І.В., Терентьєв А.Е., Шабанов М.К.); шляхи і засоби підвищення творчого потенціалу студентів художньо-графічних факультетів у процесі вивчення художніх дисциплін (Агапова Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ДО ФОРМУВАННЯ У ШКОЛЯРІВ ПРОДУКТИВНИХ СПОСОБІВ ОБРАЗОТВОРЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок