Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗМІНИ РИБНИЦЬКО-БІОЛОГІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ ПРИ АЕРОМОНОЗІ ТА ВЕСНЯНІЙ ВІРЕМІЇ КОРОПІВ

ЗМІНИ РИБНИЦЬКО-БІОЛОГІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ ПРИ АЕРОМОНОЗІ ТА ВЕСНЯНІЙ ВІРЕМІЇ КОРОПІВ

Назва:
ЗМІНИ РИБНИЦЬКО-БІОЛОГІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ ПРИ АЕРОМОНОЗІ ТА ВЕСНЯНІЙ ВІРЕМІЇ КОРОПІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,11 KB
Завантажень:
122
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА
КОМПАНЕЦЬ Едуард Вікторович
УДК 639.371.52.04:597-12:576.85
ЗМІНИ РИБНИЦЬКО-БІОЛОГІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ
ПРИ АЕРОМОНОЗІ ТА ВЕСНЯНІЙ ВІРЕМІЇ КОРОПІВ
06.02.03 - рибництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ - 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті рибного господарства Української академії аграрних наук
Наукові керівники: | доктор біологічних наук, професор Хоменко Борис Григорович,
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, завідувач кафедри анатомії та фізіології людини;
кандидат біологічних наук, Алексієнко Вадим Романович,
Київський національний університет ім. Т.Г.Шевченка, доцент кафедри зоології.
Офіційні опоненти: | доктор біологічних наук, доцент Білоцерківського державного аграрного університету, завідувач кафедри іхтіології та зоології Клименко Олег Миколайович
кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Інституту рибного господарства УААН, завідувач Дніпропетровської лабораторії рибництва
Сидоров Микола Андрійович
Провідна установа: | Інститут зоології імені І.І.Шмальгаузена Національної академії наук України (м. Київ)
Захист дисертації відбудеться _15_ грудня 2004 р. о _12_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.364.01 в Інституті рибного господарства за адресою: 03164, м. Київ, вул. Обухівська, 135.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту рибного господарства УААН
за адресою: 03164, м. Київ, вул. Обухівська, 135.
Автореферат розісланий “__12_” листопада 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук С.А.Кражан
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інтенсифікація рибництва є одним з основних резервів підвищення показників товарної рибної продукції в водоймах України. Використання високих щільностей посадки на одиницю площі, годівля штучними кормами без належного контролю за екологічним і санітарним станом рибницьких водойм призводить до виникнення та розвитку інфекційних і інвазійних хвороб риб. При вирощуванні коропових риб значних збитків завдають захворювання на аеромоноз і весняну віремію коропа, які погіршують фізіологічний стан риб. Внаслідок чого знижуються економічні показники господарської діяльності рибницьких підприємств, зменшується вихід риби від посадки на вирощування, знижуються темпи її росту. Тому важливою ланкою в технології товарного рибництва є організація і проведення постійного контролю за станом риб, яких вирощують, і проведення своєчасних лікувально-профілактичних заходів. Вирощування фізіологічно повноцінної, здорової риби в належних санітарних умовах є запорука успішної діяльності рибницьких господарств. Це підтверджує актуальність досліджень.
У зв'язку з цим ведуться пошуки шляхів підвищення стійкості риб до хвороб. Особлива увага при цьому приділяється розробці методів оцінки імунної системи і способам захисту риб від інфекційних захворювань.
На характер виникнення і перебіг захворювань впливає не тільки змінене навколишнє середовище, але і стан самого організму риби, змінюється його резистентність, порушується мікробна рівновага в організмі риб, що може призводити до нетипового перебігу відомих хвороб.
До найбільш небезпечних хвороб відноситься аеромоноз коропів - масове захворювання коропа й інших коропових риб. Схожа за клінічними ознаками з цим захворюванням інша небезпечна хвороба - весняна віремія коропа. Відхід риби від цих захворювань у рибницьких господарствах може сягати 10-90% (Микитюк и др., 1984 тощо).
Втрати рибопродукції можуть бути істотно знижені за рахунок заходів, спрямованих на підвищення резистентності об'єкта вирощування шляхом імунопрофілактики. Рибництво України до цього часу не має ефективних вакцин, тому актуальність зазначених розробок вимагає продовження як експериментальних досліджень, так і накопичення новітніх дослідних матеріалів з даної проблеми. Вирішення питань, спрямованих на підвищення стійкості риб до вищевказаних хвороб, дозволить уникнути відходу вирощуваних риб і поліпшити рибницькі показники роботи рибних господарств.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЗМІНИ РИБНИЦЬКО-БІОЛОГІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ ПРИ АЕРОМОНОЗІ ТА ВЕСНЯНІЙ ВІРЕМІЇ КОРОПІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок