Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БЛАГОДІЙНІСТЬ В ОСВІТЯНСЬКІЙ ГАЛУЗІ ХАРКІВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ (друга половина ХІХ – початок ХХ століть)

БЛАГОДІЙНІСТЬ В ОСВІТЯНСЬКІЙ ГАЛУЗІ ХАРКІВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ (друга половина ХІХ – початок ХХ століть)

Назва:
БЛАГОДІЙНІСТЬ В ОСВІТЯНСЬКІЙ ГАЛУЗІ ХАРКІВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ (друга половина ХІХ – початок ХХ століть)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,44 KB
Завантажень:
10
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. В.Н.КАРАЗІНА
Корнієнко Віра Миколаївна
УДК [364.465:37.014] (477.54) “18/19”
БЛАГОДІЙНІСТЬ В ОСВІТЯНСЬКІЙ ГАЛУЗІ
ХАРКІВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ
(друга половина ХІХ – початок ХХ століть)
Спеціальність – 07.00.01 – історія України.
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Харківського гуманітарного університету "Народна українська академія", Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Астахова Катерина Вікторівна,
Харківський гуманітарний університет
"Народна українська академія",
професор кафедри історії України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Білоцерківський Василь Якович,
Харківський національний педагогічний
університет ім. Г.С. Сковороди,
професор кафедри історії України
кандидат історичних наук, доцент
Коломієць Тетяна Василівна,
Національний університет внутрішніх справ
МВС України (м. Харків), доцент кафедри
історії державності України
Провідна установа: Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України (кафедра історії України), м. Донецьк.
Захист відбудеться "30" вересня 2005 р. о 16.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. V- 58.
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4.
Автореферат розісланий "29" серпня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.П. Пугач
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасна освіта, що стала масовою й тому постійно збільшує свою витратну складову, перетворилася на досить обтяжливу проблему для бюджету будь-якої держави.
Не є винятком й Україна, що модернізує свою освітню систему і прагне відчутно розширити й зміцнити джерела фінансування навчальних закладів. Історія української благодійної діяльності, меценатства – складова і невід’ємна частина національної історії та її відродження – це справа не тільки громадська, але й державна.
В 90-і рр. XX ст., після ліквідації СРСР, традиції доброчинства почали відновлюватися, що сприяло відродженню інтересу до історії питання. Це зумовило підвищену увагу фахівців до періоду другої половини ХІХ – початку ХХ століть, ознаменувало прискореною модернізацією багатьох сфер життя, підвищеною активністю громадськості, розвитком усіх сфер системи освіти. На території Харківської губернії цей процес відбувався динамічно й різноманітно. Стрімкий соціально-економічний розвиток регіону, будівництво нових промислових підприємств, залучення вітчизняного та іноземного капіталу, виникнення нових комунікацій – усе це вимагало оновлення й розширення освітньої системи. Харківська губернія перетворилася на один із центрів освіти в Україні. Осередком освітнього процесу в регіоні став Харківський університет.
На прикладі Харківської губернії з її розгалуженою освітньою мережею, добре простежуються причини виникнення добродійності, форми її реалізації – особливо в системі освіти. Губернія, що зосередила на своїй території значний на ті часи освітній і промисловий потенціал, об’єктивно опинилася серед лідерів в організації та розвитку благодійності.
На сучасному етапі трансформації освіти виникла відчутна необхідність додаткових інвестицій, оскільки держава не може повністю забезпечити зростаючі фінансові потреби для освітнього сектора. І це стосується не лише України. Всі провідні розвинуті країни зіткнулися з проблемами значного збільшення витрат на розвиток освіти. Пошук інвестицій, аналіз можливих шляхів додаткового фінансування об’єктивно поставили на порядок денний питання розвитку добродійності, спонсорства, залучення додаткових коштів.
Вивчення історії благодійності в освітянській галузі другої половини ХIX – початку ХХ століть у Харківській губернії дає можливість познайомитися з різноманітною діяльністю добродійних організацій, опікунських рад, меценатів, системою додаткового інвестування в розвиток освіти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: БЛАГОДІЙНІСТЬ В ОСВІТЯНСЬКІЙ ГАЛУЗІ ХАРКІВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ (друга половина ХІХ – початок ХХ століть)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок