Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> інтенсифікація масопереносу при виробництві кріпких напоїв

інтенсифікація масопереносу при виробництві кріпких напоїв

Назва:
інтенсифікація масопереносу при виробництві кріпких напоїв
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,32 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ОДЕСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ харчових Технологій
Терзієв Володимир Георгійович
УДК 663.241:015.23
інтенсифікація масопереносу при виробництві кріпких напоїв
Спеціальність 05.18.12 - процеси та апарати харчових виробництв
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській державній академії харчових технологій
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: - доктор технічних наук, професор
Бурдо Олег Григорович, Одеська державна академія харчових технологій, завідуючий кафедрою процесів та апаратів
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук, член кор. НАН України Снєжкін Юрій Федорович, Інститут технічної теплофізики НАН України, м. Київ, заступник директора
- кандидат технічних наук, доцент Погожих Микола Іванович, Харківська державна академія технології та організації харчування, доцент кафедри фізики і енергетики.
Провідна організація - Одеська державна академія холоду, кафедра теплофізики, Міністерства освіти і науки України, м.Одеса.
Захист відбудеться 02.03.2001 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.088.01 в Одеській державній академії харчових технологій за адресою: 65039, м. Одеса-39, вул. Канатна, 112.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської державної академії харчових технологій за адресою: 65039, м. Одеса-39, вул. Канатна, 112.
Автореферат розісланий 01.02.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.О. Моргун
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з основних чинників, що визначають якість продукту при дозріванні кріпких напоїв, є процес масопереносу екстрактивних речовин з деревини дуба в розчин.
Багаторічна витримка коньячних спиртів у дубових бочках за класичною технологією супроводжується втратами спирту в результаті випари через деревину, які складають 12...20% при виробництві ординарних коньяків та 24...50% - марочних. Друга ключова проблема - надзвичайно низька оборотність виробничих площ. Все це пояснює постійні пошуки фахівцями шляхів і методів прискорення процесів дозрівання коньячних спиртів.
Широке промислове впровадження набула резервуарна технологія, у якій реалізуються три напрямки інтенсифікації процесу дозрівання коньячних спиртів: збільшення питомої поверхні дубової клепки; термічний вплив у процесі масопереносу; циркулювання спирту. Використання на Дербентському заводі парового підігрівника у виді трубки Фільда і розвиток поверхні клепки дозволили за 30 днів опрацювання одержати екстракт, що по кількості екстрактивних речовин еквівалентний контрольним спиртам три річної витримки.
Останнім часом зростає інтерес до досліджень, у яких інтенсифікація процесів досягалася за рахунок використання електрофізичних впливів: ультразвука і мікрохвильового поля (МХП). Зведення в цьому напрямку наведені в роботах Ю.К.Губієва, де запропоновано новий спосіб вилучення спирту з клепки, що сполучений із процесом активації, і схема прискореного дозрівання, де спирт із резервуара з клепкою насосом прокачується через МХП-інтенсифікатор. Термін тривалості дозрівання скоротився в 2 рази. Здається, що це єдині роботи, у яких зроблені спроби теоретичного обгрунтування комплексної взаємодії харчових матеріалів із МХП.
Незважаючи на приватний характер, результати робіт Ю.К.Губієва однозначно свідчать, що екстрагування в МХП при виробництві кріпких напоїв є перспективним напрямком і вимагає розвитку.
Зв'язок роботи з науковими програмами. Наведені в роботі дослідження проводилися відповідно до програми розвитку АП “Одеський коньячний завод” у рамках “Концепції розвитку коньячного виробництва України”.
Мета і задачі дослідження- інтенсифікувати масоперенос при вироб- ництві кріпких напоїв і розробити методи розрахунку екстракторів у МХП.
Поставлена мета вимагає рішення наступних задач:
-розробити математичну модель масопереносу при екстрагуванні з деревини; -вивчити умови фазових рівноваг у системі “деревина дуба - водоспиртовий розчин”;
-визначити кінетику масопереносу при екстрагуванні;
-узагальнити результати експериментів і одержати співвідношення для розрахунку інтенсивності масопереносу при екстрагуванні;
-створити інженерну методику розрахунку МХП-екстракторів для технологій виробництва кріпких напоїв;
-одержати дослідні зразки продукту з використанням мікрохвильових технологій, визначити їхній склад, провести дегустаційні дослідження для оцінки перспективності технологій;
-виготовити і випробувати в умовах виробництва МХП-екстрактор.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: інтенсифікація масопереносу при виробництві кріпких напоїв

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок