Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ ПРОДУКЦІЇ ЦУКРОБУРЯКОВОГО ВИРОБНИЦТВА І СТРАТЕГІЯ ЇЇ ПІДВИЩЕННЯ

КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ ПРОДУКЦІЇ ЦУКРОБУРЯКОВОГО ВИРОБНИЦТВА І СТРАТЕГІЯ ЇЇ ПІДВИЩЕННЯ

Назва:
КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ ПРОДУКЦІЇ ЦУКРОБУРЯКОВОГО ВИРОБНИЦТВА І СТРАТЕГІЯ ЇЇ ПІДВИЩЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,29 KB
Завантажень:
434
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Харківський національний аграрний університет ім. В.В. Докучаєва
ВАНДЯК НЕЛЯ ПЕТРІВНА
УДК 338.43:664.1
КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ ПРОДУКЦІЇ ЦУКРОБУРЯКОВОГО ВИРОБНИЦТВА І СТРАТЕГІЯ ЇЇ ПІДВИЩЕННЯ
Спеціальність: 08.07.02 – Економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Тернопільській академії народного господарства Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Стельмащук Антон Михайлович,
Тернопільська академія народного господарства,
завідувач кафедри аграрного бізнесу.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук,
старший науковий співробітник
Калінчик Микола Володимирович,
Інститут землеробства УААН,
завідувач відділу економіки, м. Київ.
кандидат економічних наук, професор
Шиян Віктор Йосипович,
Харківський національний аграрний
університет ім. В.В. Докучаєва,
завідувач кафедри економіки сільського господарства.
Провідна установа: Львівський державний аграрний університет,
кафедра аграрної і міжнародної економіки
Захист відбудеться 24 вересня 2004 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.803.01 у Харківському національному аграрному університеті ім. В.В. Докучаєва за адресою: 62483, Харківська область, Харківський район, п/в “Комуніст-1”, навчальне містечко ХНАУ, корпус 1, к.213.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського національного університету ім. В.В. Докучаєва за адресою: 62483, Харківська область, Харківський район, п/в “Комуніст-1”, навчальне містечко ХНАУ, корпус 1.
Автореферат розісланий 20 серпня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.В. Македонський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Цукробурякове виробництво – один з провідних підкомплексів АПК України, від рівня розвитку якого залежить активність формування ринку цукру та становище продовольчого сектору країни. За своїми природно-кліматичними характеристиками наша держава має достатні умови, що визначають потенційну конкурентоспроможність продукції цукробурякового підкомплексу. Дослідження свідчать, що незважаючи на це, простежується значний спад цукробурякового виробництва як в Україні в цілому, так і в Тернопільській області зокрема.
Особливості територіального розміщення Тернопільської області, нагромаджений досвід ефективного розвитку цукробурякового виробництва є основою для використання потенційних можливостей, активного формування регіонального ринку цукру, нарощування його обсягів для задоволення не тільки внутрішнього попиту, а й використання експортних можливостей. Потреба в ефективному розвитку цукробурякової галузі, як стратегічної для вітчизняної економіки, і підтримки з боку державних владних структур викликана також і тим, що буряківництво і цукрові заводи – це робочі місця для населення, наповнення бюджету через податки на заробітну плату, зростання внутрішнього валового доходу, отже, зміцнення економіки.
Вище вказане і зумовило актуальність вибору теми дисертаційної роботи, як спроби узагальнення теоретичних знань та практичного досвіду методології визначення конкурентоспроможності продукції цукробурякового виробництва та розробки стратегії її підвищення.
У світовій економічній літературі досить широко досліджуються теоретичні аспекти проблеми конкурентоспроможності, однак фахівці ще не дійшли до однієї думки щодо її визначення. Обґрунтування цього поняття розкривається у працях зарубіжних дослідників: Г. Азоєва, В. Власової, Е. Дюрена, Г. Крамера, Ж. Ламбена, Л. Мартіна, М. Портера, Д. Роудерса, Р. Фатхутдінова. Різні аспекти забезпечення конкурентоспроможності відповідних об’єктів є предметом дослідження і вітчизняних фахівців, зокрема Л.В. Балабанової, С.С. Гаркавенка, В.Д. Нємцова, П.Т. Саблука та інших.
Слід підкреслити, що цукробуряковий підкомплекс був і є об’єктом дослідження багатьох наукових установ і окремих вчених. Вагомий внесок у розробку проблем розвитку даної галузі внесли: Інститут економіки НАНУ, Інститут аграрної економіки УААН, Інститут цукрових буряків УААН, Інститут цукрової промисловості, а також вчені-економісти: П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ ПРОДУКЦІЇ ЦУКРОБУРЯКОВОГО ВИРОБНИЦТВА І СТРАТЕГІЯ ЇЇ ПІДВИЩЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок