Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СМИСЛ ТА ВИРАЗ ЯК ПРОБЛЕМА ФIЛОСОФIП, ЛОГIКИ ТА МЕТОДОЛОГIП НАУКИ

СМИСЛ ТА ВИРАЗ ЯК ПРОБЛЕМА ФIЛОСОФIП, ЛОГIКИ ТА МЕТОДОЛОГIП НАУКИ

Назва:
СМИСЛ ТА ВИРАЗ ЯК ПРОБЛЕМА ФIЛОСОФIП, ЛОГIКИ ТА МЕТОДОЛОГIП НАУКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,08 KB
Завантажень:
43
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені І.І.МЕЧНИКОВА
Муравенко Наталія Юріївна
УДК 165.12:124.2:81’42 (043.3)
СМИСЛ ТА ВИРАЗ
ЯК ПРОБЛЕМА ФIЛОСОФIП, ЛОГIКИ ТА МЕТОДОЛОГIП НАУКИ
Спеціальність 09.00.02 – діалектика і методологія пізнання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Одеса – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному університеті імені І.І.Мечникова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент, професор кафедри філософії та
гуманітарних наук
Роджеро Олексій Миколайович,
Одеська державна музична академія ім.А.В.Нежданової,
професор кафедри філософії та гуманітарних наук
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Причепій Євген Миколайович,
Київський національний університет технологій та дизайну,
завідуючий кафедрою філософії та культурології
кандидат філософських наук, доцент
Ополєв Віктор Тимофійович,
Одеський національний політехнічний університет,
доцент кафедри філософії та методології науки
Захист відбудеться „_22_” _травня_ 2008 року о _14.00_ на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.051.09 в Одеському національному університеті імені І.І.Мечникова за адресою: 65026, м.Одеса, вул. Новосельського, 64.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського національного університету імені І.І.Мечникова за адресою: 65026, м.Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розісланий „_21_” _квітня_ 2008 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В. Сумченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Філософська думка ХХ ст. поруч з традиційними для неї проблемами свідомості, часу, причинності та іншими почала приділяти все більше уваги проблематиці смислу. Остання виникла певною мірою як спроба подолати декартівський дуалізм, що знав лише два роди сутностей – речі та ідеї або свідомість (cogito). Вже на межі ХІХ-ХХ століть філософська думка винаходить нові квазіпредметні утворення, що в різних випадках мають назву „смисл”, „значення”, „цінність”. Ці новоутворення потребують інших методологічних засобів, ніж ті, що використовувались для опису та дослідження світу речей та коґітальних утворень.
До проблеми смислу зверталися неокантіанці, М.Хайдеггер; вона займала центральне місце в філософській логіці та методології наукового пізнання на межі ХІХ-ХХ століть; була головним об'єктом уваги лінгво-аналітичної філософії та філософії логічного емпіризму.
Проблема смислу і насьогодні залишається однією з провідних тем сучасної філософії, логіки та методології наукового пізнання. Але дослідження проблеми смислу торкались лише окремих її аспектів. Доцільним і актуальним є створення загальнотеоретичного підходу, здатного з'єднати різні дослідницькі напрямки та методологічні підходи щодо проблеми смислу, таких його аспектів як онтологічний статус, спосіб даності та механізми утворення. Подібною спробою можна вважати феноменологію Е.Гуссерля, яка намагалась здійснити філософсько-теоретичне опрацювання цих проблем, наслідком чого стало втілення феноменологічного методу дослідження в такі галузі як логіка, лінгвістика, соціологія, психологія, психіатрія.
Ступінь наукового опрацювання проблеми. Проблема смислу знаходиться в області дослідницьких інтересів логіки, лінгвістики, психології та соціології. Незважаючи на те, що проблемі смислу присвячена велика кількість дослідницьких робіт, залишається недостатньо розвинутим такий принциповий момент як роль мови у виразі та формуванні смислу. Цими питаннями традиційно займається лінгво-аналітична філософія. Однак остання надає перевагу аналізу повсякденної мови, а не аналізу мови наукових теорій. У філософській логіці та основах математики здійснюється аналіз штучних формалізованих мов, де мовний вираз частіше розуміється лише як засіб передачи певного смислового змісту, певної інформаціїї, в той час як природа цієї інформації та характер тієї предметності, що визначає осмисленість мовного виразу, не одержують необхідного розгляду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СМИСЛ ТА ВИРАЗ ЯК ПРОБЛЕМА ФIЛОСОФIП, ЛОГIКИ ТА МЕТОДОЛОГIП НАУКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок