Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОЦІНКИ ЖІНКАМИ, ХВОРИМИ НА ПАРАНОЇДНУ ШИЗОФРЕНІЮ, ВІДНОСИН ЗІ СВОЇМИ ДІТЬМИ

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОЦІНКИ ЖІНКАМИ, ХВОРИМИ НА ПАРАНОЇДНУ ШИЗОФРЕНІЮ, ВІДНОСИН ЗІ СВОЇМИ ДІТЬМИ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОЦІНКИ ЖІНКАМИ, ХВОРИМИ НА ПАРАНОЇДНУ ШИЗОФРЕНІЮ, ВІДНОСИН ЗІ СВОЇМИ ДІТЬМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,35 KB
Завантажень:
420
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
АРАМЄДОВА АЙГОЗЕЛЬ ІЛЖАНІВНА
УДК 159.972:616.895.8
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОЦІНКИ ЖІНКАМИ, ХВОРИМИ НА ПАРАНОЇДНУ ШИЗОФРЕНІЮ, ВІДНОСИН ЗІ СВОЇМИ ДІТЬМИ
19.00.04 - медична психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: - доктор психологічних наук, професор, член-кореспондент АПН України Бурлачук Леонід Фокович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедрою медичної психології та психодіагностики.
Офіційні опоненти: - доктор психологічних наук , професор
Шестопалова Людмила Федорівна,
Інститут неврології, психіатрії та наркології АМН України,
керівник відділу медичної психології;
- кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник
Лисенко Ірина Павлівна, Український НДІ соціальної та
судової психіатрії та наркології МОЗ України,
завідувач відділом психодіагностики і психокорекції
Провідна установа: Харківський національний університет імені В. Каразіна Міністерства освіти і науки України, кафедра прикладної психології (м. Харків)
Захист відбудеться “28” грудня 2000 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 26.001.26 при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, тел.: 221 02 94.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м.Київ, вул Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “24” листопада 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат психологічних наук, доцент Кириленко Т.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У системі реабілітації та соціальної адаптації хворих шизофренією порушеним афективним стосункам надається різне значення, залежно від тих або інших поглядів на природу і механізми розвитку шизофренічного процесу. Те, що порушення емоційності є однією із найкардинальніших складових сутності шизофренічного процесу і те, що ці порушення зводяться в остаточному підсумку до зниження, вгасання емоційності, визнається більшістю дослідників (І.Я.Завилянський, Є.К.Краснушкін, Р.А.Наджаров, Л.М.Розенштейн, А.Б.Смулевич, Я.П.Фрумкін, В.Г.Чорнорук). З часів становлення психоаналізу багато хто з його представників, не заперечуючи головної ролі емоційних порушень у механізмах шизофренічного процесу, думають, що при цьому захворюванні відбувається не вгасання емоцій, а їхнє своєрідне перекручування, що призводить до феноменологічної картини зниження емоційності, при якій глибинні прояви емоційного життя хворих залишаються збереженими (К.Салліван, Ф.І.Случевський, З.Фрейд, Ф.Фромм-Річманн, К.Ясперс та ін.).
При аналізі вітчизняної і закордонної психологічної літератури з проблем сім'ї, а зокрема, емоційних відносин у сім'ї, звертають на себе увагу такі обставини. По-перше, психологічне вивчення проблеми емоційних відносин донедавна відбувалося відносно автономно стосовно дослідження сімейних відносин. По-друге, у найбільшій мірі піддаються аналізу подружні взаємовідносини, що пов'язано з традиціями дослідження емоційних відносин у діаді; у меншому ступені вивчені батьківсько-дитячі й інші ланки сімейних відносин. По-третє, порушення емоційних відносин у сім'ї, в основному, досліджуються в руслі дитячої психопатології. При цьому великою популярністю у дослідників користується та точка зору, яка вбачає джерела дитячих психозів у матері, рідше - у батькові. По-четверте, порушення взаємовідносин у сім'ї, які останнім часом усе частіше стають предметом вивчення і корекції, фіксуються переважно на рівні особистості (невротичні реакції, соціальна дезадаптація тощо). По-п'яте, незважаючи на величезний інтерес із боку як вітчизняних, так і закордонних психологів до порушених емоційних відносин у сім'ї, залишається відкритим питання про особливості взаємовідносин батьків і дітей у випадку захворювання одного з батьків психічним розладом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОЦІНКИ ЖІНКАМИ, ХВОРИМИ НА ПАРАНОЇДНУ ШИЗОФРЕНІЮ, ВІДНОСИН ЗІ СВОЇМИ ДІТЬМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок