Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИНАМІКА ФОТОСФЕРНИХ ШАРІВ СОНЦЯ ПІД ЧАС СПАЛАХІВ

ДИНАМІКА ФОТОСФЕРНИХ ШАРІВ СОНЦЯ ПІД ЧАС СПАЛАХІВ

Назва:
ДИНАМІКА ФОТОСФЕРНИХ ШАРІВ СОНЦЯ ПІД ЧАС СПАЛАХІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,19 KB
Завантажень:
335
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ГОЛОВНА АСТРОНОМІЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ
Пасечник Маргарита Миколаївна
УДК 523.985
ДИНАМІКА ФОТОСФЕРНИХ ШАРІВ СОНЦЯ
ПІД ЧАС СПАЛАХІВ
01.03.03 Геліофізика і фізика Сонячної системи
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертація на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
КИЇВ 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Астрономічній обсерваторії Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Міністерства освіти та науки України, м. Київ
Науковий керівник: кандидат фізикоматематичних наук,
старший науковий співробітник
Кондрашова Ніна Миколаївна,
Астрономічна обсерваторія Київського національного
університету ім. Тараса Шевченка,
Міністерства освіти та науки України,
старший науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор фізикоматематичних наук,
молодший науковий співробітник
Степанян Наталія Миколаївна,
Кримська астрофізична обсерваторія
Міністерства освіти та науки України, Крим,
провідний науковий співробітник
кандидат фізикоматематичних наук,
Алікаєва Кармія Віталіївна,
Головна астрономічна обсерваторія НАН України, м. Київ,
старший науковий співробітник
Провідна установа: Астрономічна обсерваторія Львівського національного
університету ім. Івана Франка Міністерства освіти та
науки України, м. Львів
Захист відбудеться “ 20 ” грудня 2001 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.208.01 при Головній астрономічній обсерваторії НАН України за адресою: 03680 МПС, м.Київ, вул.Академіка Заболотного, 27, ГАО НАН України.
Початок засідань о 10 годині.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці ГАО НАН України за адресою: 03680 МПС, м.Київ, вул. Академіка Заболотного, 27, ГАО НАН України.
Автореферат розіслано “ 19 ” листопада 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат фізикоматематичних наук Васильєва І.Е.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Спалах є одним з найскладніших і високоенергетичних проявів сонячної активності. Найбільш потужні спалахи впливають на атмосферу та біосферу Землі, а тому і на практичну діяльність людей. Спалахи спостерігаються і на інших зорях, але тільки на Сонці вони доступні всебічному дослідженню. Зі спалахами як явищем пов’язані такі проблеми: локалізація джерела енергії, її накопичення, механізми звільнення та переносу крізь атмосферу Сонця.
Згідно з сучасними уявленнями енерговиділення у спалахах пов’язане з процесами магнітних пересполучень і спостерігається у різних формах: електромагнітному випромінюванні в широкому діапазоні від гама- та рентгенівських частот до радіо, потоках прискорених частинок, у гідродинамічних течіях плазми. Встановлено, що спалахове збурення охоплює усі шари сонячної атмосфери, проте довгий час ставилась під сумнів можливість його розповсюдження у щільні фотосферні шари. Тому спектральні дослідження сонячних спалахів грунтувалися в основному на аналізі емісійних ліній, що утворюються у хромосфері та короні. Однак пов’язані зі спалахами зміни фраунгоферового спектру [13] свідчать про активну участь і фотосфери у спалаховому процесі. Зміни фізичного стану фотосферних шарів під час спалахів вивчались в роботах [наприклад, 48]. В більшості випадків моделювання виконувалось в наближенні однорідної атмосфери Сонця, тоді як спостереження з високою просторовою роздільною здатністю показують, що у фотосфері існують неоднорідності у вигляді грануляції, хвиль, яскравих точок, які асоціюються з дрібномасштабними магнітними силовими трубками. Тому для врахування тонкої структури фотосфери спалахів необхідним і актуальним є створення неоднорідних моделей.
Однією з основних характеристик фізичного стану речовини є поле швидкостей. У багатьох роботах, присвячених дослідженню спалахів, підкреслюється, що для розуміння цього явища необхідно досконально вивчити особливості руху речовини в усіх шарах атмосфери Сонця під час різних фаз розвитку спалахів. Рух речовини у короні та хромосфері вивчався багатьма авторами. У теоретичних роботах [913] показано, що існує зв’язок рухів в нижніх шарах атмосфери Сонця з процесами магнітних пересполучень, потужністю потоків прискорених частинок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ДИНАМІКА ФОТОСФЕРНИХ ШАРІВ СОНЦЯ ПІД ЧАС СПАЛАХІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок